the expert website for ignorants

Sunday, April 21 2024

IQ.LINK? – What it is?

malpiszon

Jeżeli jesteś stałym użytkownikiem Internetu, surfując online wciąż spotykasz się z nowymi pomysłami czy wynalazkami, które przez jakiś czas uznawane są jako nowość a potem nagle wchodzą do codziennego użytku jako standard. Projekt IQ-@rius to internetowa wylęgarnia takich właśnie małych wynalazków.

Jednym z nich, wbudowanym w system Projektu IQ-arius jest  flagowalny  IQ.LINK.

IQ.LINK jest tak drobnym usprawnieniem, że można traktować go z lekkim przymrużeniem oka jak robi to nasz obrazkowy małpiszon, niemniej jego zastosowanie jest w rzeczy samej bardzo pożyteczne, jeżeli wręcz nie rewelacyjne.

A więc, co to jest  iq.link neutralny

Mówiąc prostym językiem flagowalny  IQ.LINK  to taki mały programik wbudowany w graficzną ikonkę iq.link neutralny . Zaprojektowany na potrzeby IQ-ariusa translatorycznego, zadanie swoje spełnił przy rankingowaniu użyteczności oferowanych linków w czasie rzeczywistym, podczas surfowania zasobów internetu. Obecnie jest elementem marketingowym oferowanym bezpłatnie jako dodatek do każdej strony internetowej wchodzącej w skład Projektu IQ-@rius. W zależności od potrzeb klienta, istnieją nieograniczone możliwości dalszych  modyfikacji użyteczności IQ-linka.

Podstawowa idea jest bardzo prosta. Wymienialność linków podpiętych do IQ-linka jest dziecinnie łatwa, dzięki czemu uzyskujemy pewność, że najbardziej adekwatny link jest w danym momencie podłączony do danego IQ.LINKA. Dzięki takiemu ustawieniu nie musimy wymieniać całej treści artykułu.  Możliwość rankingowania zamieszczonych linków daje nam automatyczną informację na temat wartości połączenia. Dobry link jest flagowany kolorem zielonym. Link błędny, martwy czy oszukujący flagowany kolorem czerwonym. W przypadku IQ-ariusa translatorycznego zmiana oflagowania odbywała się poprzez kliknięcie na zamieszczoną po lewej stronie ekranu ankietę.  Dzięki temu prostemu wynalazkowi każdy użytkownik wortalu ma możliwość ingerencji w zmiany publikowanych treści.

Każdy IQ.LINK może zostać anonimowo oflagowany, przez użytkownika – pozytywnieiq.link pozytywny lub negatywnieiq.link negatywny przy założeniu, że ilość anonimowych flag danego koloru nigdy nie może być większa niż ilość flag koloru przeciwnego plus jeden. W ten sposób następny klikacz przeglądający tę samą stronę może, na podstawie koloru ikonki, uzyskać wstępną sugestię czy dany link jest wartościowy czy też nie. Jeżeli on z kolei uważa, że danemu linkowi należy się więcej kopów lub więcej pochwał – dodana flaga NIE MOŻE BYĆ JUŻ WIĘCEJ ANONIMOWA. Trzeba więc będzie się zalogować by dokonać zmiany. Ilość flag może być policzona i wyświetlana przy danym IQ.LINK a nieanonimowe komentarze będzie można przeczytać.

Natomiast drugi z tajemniczych kryptonimów IQ.IIR, wymieniony w artykule o tajnym planie marketingowym to element niewidoczny dla użytkownika a spełniający witalną rolę w całym systemie Projektu IQ-arius. IQ.IIR, czyli po prostu inteligentny indeks relatywny jest praktycznym urzeczywistnieniem teorii antyindeksacji relatywnej. W największym uproszczeniu możemy potwierdzić, że każdy normalny IQ.LINK nie powiązany przez administratora z IQ.IIR jest prostym, niezobowiązującym linkiem promocyjnym – co zwykle jest indykowane kolorem szarym. Całość procesu możemy wytłumaczyć w rozmowie prywatnej, ale nie udostępnimy kodu źródłowego.