the expert website for ignorants

Tuesday, July 16 2024

Beehype niezwykły serwis z dobrą muzyką.


beehype serwis muzyczny
😯 Beehype – Internetowy serwis muzyczny prezentujący ambitne piosenkarstwo artystów z całego świata wymyślił polski dziennikarz Mariusz Herma. Jest to wyraźny akcent kulturowy przeciwstawiający się dominacji piosenek angielskojęzycznych. Poprzez bariery komercyjne ciężko jest przebić się świetnej muzyce powstającej w Meksyku, Indiach, Europie wschodniej czy Japonii. Ci którzy już raz trafili na tę wspaniałą a jakże prostą stronę internetową przekazują wiadomości o niej swoim przyjaciołom różnymi kanałami społecznościowymi. W ten sposób Projekt IQ-arius dowiedział się o tym projekcie i promuje jego rozpowszechnienie.


Beehype działa na zasadach uznawanych przez Projekt IQ-arius. Prezentowane utwory nie są “sponsorowane” przez producentów. Korespondenci serwisu przysyłają swoje propozycje do oceny przez innych współpracowników z innych narodowości. Każdą propozycję weryfikuje 5-6 osób, najlepiej z najodleglejszych krajów. Dla przykładu utwory z Polski oceniane były przez korespondentów z Indonezji, Wenezueli, Włoch i Kenii. Dopiero taki “sąd” decyduje, co ostatecznie pojawia się na głównej stronie Beehype i w jakiej kolejności.

Podajemy link do polsko-ukraińskiego utworu

Dogadana – List do Ciebie.

Dagadana to polsko-ukraińskie trio założone w roku 2007 przez Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska, wraz z Mikołajem Pospieszalskim, który dołączył rok później.

 

apla

Materiały uzupełniające w tematyce dobra muzyka:

  • wyborcza.pl – dobra muzyka z całego świata   (iq.link zaktualizowany 2014-04-25)