Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 2020

8-O Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 8-O

Ranking przydatności wyszukiwarek internetowych luty 2020

najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe8-O Jak wygląda ranking najbardziej popularnych  wyszukiwarek internetowych? Jest to jedno z najbardziej popularnych zapytań na  naszym serwisie, przynoszące nam największą liczbę nowych użytkowników.  Ludzi interesuje jakie są najbardziej popularne wyszukiwarki internetowe? Ale czy to jest najważniejsze?


Wielkość internetu a rola wyszukiwarek

Dzisiejszy internet to biliony, a może nawet i tryliony stron internetowych. Jeżeli ktoś nie może obejść się bez statystyk, to odsyłamy do strony zajmującej się dziennym oszacowaniem wielkości internetu. By poruszać się w takim gąszczu nikt nie wyobraża sobie dzisiaj życia bez dobrej wyszukiwarki. Zwykle rozpoczynając przeszukiwanie Internetu, w celu znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania,  nie zastanawiamy się z jakiej wyszukiwarki korzystamy. Jak wykazują statystyki – najczęściej jest to Google, które my nazywamy „Wielkie G”. Ale czy jest to najlepsza wyszukiwarka? Czy istnieją inne, która będą dawały lepsze wyniki wyszukiwania w odpowiedzi na nasze zapytania?

Algorytmy najpopularniejszych wyszukiwarek są ściśle strzeżoną tajemnicą i do tego często ulegają modyfikacji. Oczywiście podstawowe zasady ich działania są ogólnie znane. Jednak te kluczowe informacje, które dają przewagę jednej wyszukiwarki nad inną, to pilnie strzeżona tajemnica każdej z firm, która swój byt opiera na popularności własnej wyszukiwarki.

Jakie są wady najpopularniejszych wyszukiwarek.

 • Coraz mniej wyszukiwarki w wyszukiwarce. To artykuł z lipca 2013 roku dni opisujący jak wyszukiwarka Google przekształca się w tablicę ogłoszeń. Warto  przeczytać
 • Z punktu widzenia użytkownika największym problemem jest to, że nawet najbardziej popularne wyszukiwarki internetowe, pomimo ogromnej pracy naukowej włożonej w ich funkcjonowanie bardzo często nie są w stanie zrozumieć naszych intencji i zaczynają sugerować nam strony internetowe zupełnie „z innej beczki”, których wcale nie planowaliśmy znaleźć. Powoduje to wiele frustracji. Bezkrytyczna wiara, że pierwsze wyniki wyszukiwania zawierają najbardziej wartościową informację na interesujący nas temat jest niezwykle zgubna.
 • Jednocześnie wyszukiwarki mogą skierować nas bardzo często do stron, zapomnianych, dawno nieaktualizowanych co powoduje dalsze frustracje. Świadczy o tym analiza wyników strony www.wyszukiwarki.info.pl monitorowana przez naszą ekipę zgodnie z działaniami antyindeksacji relatywnej na hasło WYSZUKIWARKA INTERNETOWA.  Strona ta utrzymywała się w wynikach Wielkiego G. na pierwszej stronie od momentu opublikowania tego artykułu aż do połowy roku 2018, a więc cztery lata. 
 • 18.  www.wyszukiwarki.info.pl
  Wyszukiwarki internetowe
  Wszystkie dobre wyszukiwarki na jednej stronie! Czy tego szukasz ??

Na początku naszego monitoringu strona ta plasowała się na pozycji drugiej – później jej ranking się obniżył. W maju 2015 r. znów wróciła na drugą pozycję. Jeszcze w czerwcu 2018 r. widzieliśmy ją na ostatnim miejscu pierwszej strony wyszukiwań!!! We wrześniu 2018 spadła na 12-stą pozycję a w lutym 2020 roku trzyma się na 18-stej.

Znaczy to że  Wielkie G. w dalszym ciągu jest na tyle „głupie” że widzi ją jako wartościową. Dlaczego nikt nie wie. Takie są algorytmy!

Oczywiście pozycja, którą widzicie na własnym ekranie zależy od zawartości ciasteczek przypisanych do komputera z jakiego się logujecie. Jak by na to nie patrzył, jest to strona która nigdy nie powinna zawędrować tak wysoko w rankingu ponieważ dawno się zdezaktualizowała. Sprawdźcie sami.

Wojna pomiędzy wyszukiwarkami BING i GOOGLE.

W swoim czasie firma Microsoft wraz ze swoją wyszukiwarką wypowiedziała wojnę Google. Zbudowana została specjalna strona internetowa pozwalająca na alternatywne porównywanie wyników podanych prze obie wyszukiwarki. Cały dreszczyk emocji polegał na tym, że użytkownik oceniał w ciemno. Nie wiedział które wyniki pochodzą z jakiej wyszukiwarki dopóki nie zakończył testu. Test kończył się po wykonaniu pięciu porównań. Niestety nasz IQ.linka nie działa. To już historia. Nie ma co porównywać. Microsoft się poddał.

Projekt IQ-@rius poleca… jest to seria artykułów z tematyki internautycznej opracowywana przez propagatorów Idei Przyjaznego Internetu. Przyłącz się do nas. Napisz swój artykuł.

Najbardziej popularne światowe wyszukiwarki internetowe:

Projekt IQ-arius nie ocenia prawidłowości statystyk rankingowych. Od tego są inni. Kto chce zapoznać się z aktualnym rankingiem przekierowujemy na stronę

gs.statcounter.com

Jak do tej pory (2018) wyrażnie widać że dla Wielkiego G. nie ma liczącej się konkurencji.


Larry Page (ten od legendarnego Page Rank’u) i Sergey Brin w 1998 roku zakładając firmę Google, mieli wizję, że stworzą najlepszą wyszukiwarkę na świecie. Ci dwaj bystrzy doktoranci Uniwersytetu Stanforda postanowili zacząć od od wdrożenia całkiem fantastycznej  doktryny: Don’t be evil {nie czyń złego / nie bądź przekrętny}. Do dziś krąży wiele kontrowersji wokół tego, czy Google działa całkowicie etycznie i czy głównym jej priorytetem jest dobro użytkownika (czyli Twoje i moje), czy jednak najważniejsze są pieniądze.


Najbardziej popularne światowe wyszukiwarki w roku 2013 według serwisów rankingowych.
Google Najbardziej popularna światowa wyszukiwarka również uznawana na rynku polskim.
Bing Druga najważniejsza wyszukiwarka światowa, konkurencja dla Google firmowana przez Microsoft ale wciąż daleko w tyle.
Yahoo Poprzednik Google’a, dziś może być używany jako alternatywa. Sugeruje strony angielsko-języczne. Mało przydatna dla potrzeb polskiego masowego użytkownika.
Ask Alternatywa dla Google’a. Pozostała daleko w tyle i już chyba przestarzała.
Altavista Kiedyś najpopularniejsza światowa wyszukiwarka online. Później po prostu Yahoo Search. Dziś praktycznie nie istnieje.

Zamiast popularności światowej dla nas najważniejszym kryterium jest przydatność wyszukiwarek internetowych dla polskiego użytkownika. I na tym opiera się nasza klasyfikacja. Wyszukiwarki Bing, Yahoo czy polski NetSprint mogą nam przynieś trochę inne wyniki wyszukiwania niż Google, ale czasem dla własnej wygody czy upodobania będziemy woleli posłużyć się tą wyszukiwarką do której jesteśmy przyzwyczajeni. Dlatego kolejność na naszej liście nie jest istotna.

Najbardziej przydatne wyszukiwarki internetowe (w/g ekspertyzy opracowanej przez Projekt IQ-arius)
Baidu Jest to najbardziej przydatna wyszukiwarka dla Chińczyków.
IMHALAL.com Najbardziej przydatna wyszukiwarka dla wyznawców Islamu – już nie istnieje, zbankrutowała.
Zapmeta – Metawyszukiwarka bez reklam, bardzo efektywna
Inne najbardziej przydatne wyszukiwarki. Kliknijcie aby się przekonać

Inne ciekawostki w temacie wyszukiwarek.

Każda wyszukiwarka wysyła na przeczesywanie internetu armię swoich robotów wychwytujących zawarte tam informacje. Właściciele stron internetowych łamią sobie głowy jak rozpracować algorytmy wyszukiwarek by podnieść swój ranking wyników. Wyszukiwarki internetowe generują około 85% ruchu na stronach internetowych. Są więc doskonałym źródłem do promocji naszych treści. Pozwalają szybko i w prosty sposób zaprezentować innym użytkownikom informacje które zamierzamy promować na internecie wykorzystując znajomość marketingu internetowego. Mogą to być wpisy o Twojej firmie lub Twoim produkcie. Zgodnie z infografikiem (do którego link podajemy w materiałach uzupełniających) w ciągu jednej minuty Wielkie G. odnotowuje ponad 4 miliony prób wyszukania danych. Ponadto użytkownicy Sieci wysyłają 204 miliony e-maili, zaś YouTuberzy dodają do bazy popularnego serwisu aż 72 godziny nowych filmów a na Facebooku pojawia się 2 miliony i 460 tysięcy nowych statusów czy zdjęć. Radzimy sobie to samemu obejrzeć i przeanalizować, Z każdym dniem jest tego więcej. Obecność na pierwszych stronach wyników wyszukiwania daje gwarancje powodzenia serwisu internetowego. Co by nie mówić na temat wyszukiwarek to prawda jest jedna. Jeżeli wynik wyszukiwania nie pojawi się na pierwszej stronie w Googlach to tak jakby wcale nie istniał. Jedynie drobny ułamek użytkowników internetu zagłębia się w swoich poszukiwaniach głębiej, poza pierwszą stronę. Drobna część użytkowników stosuje też wyszukiwania zaawansowane ale i tu reguła pierwszej strony jest regułą z małymi wyjątkami. Trzeba więc sobie zdawać sprawę, że praktycznie niemożliwe jest zaistnienie na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych bez umiejętnego spreparowania własnej strony pod kątem kryteriów wyszukiwarkowych. Projekt IQ-arius to strona ekspercka powołana po to by stworzyć szansę tym, którzy nie mają siły przebicia w świecie gigantów komercjalizmu. Jeżeli przystąpisz do Dobrowolnej Grupy Promocyjnej możesz taką szanse uzyskać. Dzięki przynależności do naszego Projektu uzyskasz takie traktowanie swojej własnej strony internetowej, że w stosunkowo krótkim czasie zostaniesz zauważony przez pająki wyszukiwarkowe. Wyszukiwarki internetowe z reguły wyżej oceniają strony, których zawartość merytoryczna jest adekwatna do deklarowanej branży lub tematyki. Nasi specjaliści zbudują ci taką stronę lub zaadoptują twoja przestarzałą i nie spełniającą warunków do najnowszych trendów internetowych. Po takiej operacji wszyscy internauci którzy zobaczą link to Twojej strony i klikną na niego automatycznie zostaną przekierowani na Twoją stronę. Chcesz dowiedzieć się więcej. Napisz do nas a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu udzielenia wszelkich wyjaśnień.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce ranking wyszukiwarek internetowych:

 • www.domo.com – Co w ciągu jednej minuty wydarza się na internecie    (iq.link zaktualizowany 2014-07-01)
 • www.wyszukiwarki.ecom.com.pl – Historia wyszukiwarek internetowych    (iq.link zaktualizowany 2014-04-10)
 • infobrokerka.pl – dobrze indeksowany opis alternatywnych, najważniejszych wyszukiwarek internetowych    (iq.link zaktualizowany 2014-04-10)
 • tsiss.wordpress.com – Ściśle naukowe podejście do problemów wyszukiwarkowych..   (iq.link zaktualizowany 2014-04-10)
 • ks.pl – Dane rankingowe wyszukiwarek w 2020 roku.   (iq.link zaktualizowany 2018-08-22)

Drogi przeszukiwaczu zasobów internetowych!

Być może nieświadomie lub niechcący znalazłeś się na tej, specjalnie wypozycjonowanej stronie internetowej z użyciem antyindeksacji relatywnej. Strona ta została zainstalowana 22 maja 2012 roku na tym serwisie i periodycznie była uaktualniana. Najbardziej światowa wyszukiwarka Google przy ciągłych zmianach algorytmów wciąż indeksuje ją na PIERWSZEJ STRONIE  wśród polskojęzycznych stron na frazę:

Wyszukiwarki internetowe ranking

Linki do wyszukiwarek i komentarze które zostały umieszczone na tej stronie służą do ilustracji podanych przykładów według oceny subiektywnej zespołu Projektu IQ-arius. Ostatnia gruntowa rewizja opinii została dokonana (w czerwcu 2018 r.). Zachęcamy do krytycznej ewaluacji. Jeżeli nie zgadzasz się z naszymi opiniami, widzisz dezaktualizację naszych linków, błędy merytoryczne lub pragniesz wyrazić swoją własną, podpartą argumentami opinię, prosimy o zostawienie nam wpisu w komentarzach.

Zastanów się. To może to być twoja strona sponsorowana. Skontaktuj się z nami. Projekt IQ-arius.

Pierwsza edycja tego artykułu na naszym portalu – maj 2012 r.

Dodaj komentarz