Temat modny – Optymalizacja strony internetowej.

8-O Optymalizacja strony internetowej. 8-O

Na czym polega?

optymalizacja8-O Optymalizacja strony internetowej to termin modny w obecnych czasach. Jest to ciężka praca nad zawartością witryny polegająca na dostosowaniu treści, szaty graficznej oraz kodu źródłowego do sprawnego i intuicyjnego funkcjonowania całości pod kątem wyszukiwarek. Praca ciężka, ale jakże opłacalna. Praca, którą można wykonać samemu bazując na zasadach pozycjonowania organicznego ale w większości wypadków lepiej jednak zlecić kontrolę nad całością zadania doświadczonemu zespołowi specjalistów.


Artykuły na temat optymalizacji stron internetowych pojawiają sie na internetecie tak często jak grzyby po deszczu w najlepszym sezonie. Ciężko jest zdecydować które z tych należy wrzucić do naszego koszyka ale musimy dokonać wyboru. A wy, nasi czytelnicy sprawdźcie czy to nam się udało.

Czym naprawdę jest optymalizacja stron internetowych?

Jest to praca polegająca na wbudowaniu w zawartości strony internetowej inteligentnego przekazu odczytywanego przez, nieustannie poprawiane algorytmy wyszukiwarek, że nasza strona jest „na temat” zapisany w jej tytule, że jest wartościowa i unikalna a nie skopiowana. Wiadomo że chodzi tu przede wszystkim o „naprowadzenie” Wielkiego G. w kierunku przekonania, że to właśnie ta strona jest tą najlepszą.

 • że powinna być umiejscowiona na samym szczycie listy wyników wyszukiwania.
 • że najlepiej prezentuje odpowiedzi na pytanie zadane wyszukiwarce
 • że jest nowoczesna, działa szybko i jest bezpieczna.

Optymalizacja strony internetowej składa się z następujących elementów:

 • Optymalizacja kodu – czyli odpowiednie wypełnienie treścią takich znaczników jak Meta Title i Meta Description, które dają pierwsze wrażenie w wyszukiwarce o całości strony.
 • Optymalizacja treści – Content czyli treść jest matką i ojcem optymalizacji. Optymalna treść musi być unikalna. Staraj się dołożyć starań by uniknąć kopii tekstu (duplicat content), na swojej własnej stronie i na stronach z nią związanych. Wielkie G. na pewno wyłapie wszystkie duplikaty wklejone z innych stron pobranych z internetu.
 • Web design optimization – patrz w naszych materiałach uzupełniających
 • Optymalizacja grafik – to głównie odpowiednie opisanie nazwy zdjęć, ilustrujących teksty. Ma to duże znaczenie dla wyszukiwarek.
 • Optymalizacja słów kluczowych  – to odpowiednie dobieranie nagłówków, słów kluczowych, oraz linkowania do innych stron na witrynie.
 • Optymalizacja linków zewnętrznych – okresowy przegląd zewnętrznych adresów URL, czyli „przyjaznych linków”

Ponieważ jest to temat modny, zapraszamy do zapoznania się z opiniami i materiałami uzupełniającymi w celu poszerzenia horyzontu i zagłębienia się w szczegóły publikowane przez innych autorów.

Opinie!!!

Grzegorz Strzelczyk napisał dnia 14 grudnia 2018 
Pomiędzy terminami „Optymalizacja” a „Pozycjonowanie” nie ma konkurencji bo oznaczają one coś innego. Pozycjonowanie to temat szerszy, optymalizacja jest tylko jednym z wielu działań podejmowanych w ramach pozycjonowania. Owo wypieranie terminu „pozycjonowanie” poprzez „optymalizację” jest spowodowane prawdopodobnie tym, że optymalizacja jest coraz ważniejszą częścią pozycjonowania i ma na nie decydujący wpływ, podczas gdy inne działania podejmowane w celu pozycjonowania strony tracą na znaczeniu.

Publikujemy dla Ciebie i od ciebie oczekujemy feedbacku.

Po prostu skontaktuj się z nami

apla

Materiały uzupełniające w tematyce optymalizacja strony internetowej:

 • Piotrek Polok – Optymalizacja tekstu pod wymagania wyszukiwarki (iq.link zaktualizowany 2018-12-08)
 • Kamil Sasuła – Optymalizacja grafik – jak zwiększyć widoczność zdjęć w wyszukiwarce. (iq.link zaktualizowany 2018-12-09)
 • Grzegorz Strzelczyk – Optymalizacja strony www pod Google.
  (iq.link zaktualizowany 2018-12-13)
 • Bartek Raducha – Jak web design wpływa na SEO, czyli optymalizacja strony… inaczej. (iq.link zaktualizowany 2018-12-15)
 • Aneta Świderska – Jak optymalizować strony mobilne. (iq.link zaktualizowany 2018-12-21)
 • Paweł Pawluk – 20 najczęściej popełnianych błędów przy budowe stron internetowych, których wyeliminowanie pozwoli na oddanie strony internetowej zgodnie ze sztuką SEO. (iq.link zaktualizowany 2018-12-31)

Pierwsza edycja tego artykułu na naszym portalu – grudzień 2018 r.

Jedna odpowiedź na „“Temat modny – Optymalizacja strony internetowej.””

 1. MAXERIT pisze:

  Bardzo dobre wyjaśnienie definicji optymalizacji. Tak jak wspomniano w tekście „optymalizacja” zaczyna wypierać słowo „pozycjonowanie”, ale osobiście uważam, że nie tylko ze względu na kluczową rolę w procesie. Przyczyną może być także strach właścicieli WWW przed wszechobecnym pozycjonowaniem i wręcz NAMAWIANIEM do niego przez różne podmioty w sposób bardzo agresywny. Optymalizacja to pojęcie świeże, które dużo lepiej się kojarzy (optymalizacja = poprawa, ulepszenie, przyspieszenie).

Dodaj komentarz