Testowanie. Audyt. Monitoring. Czy chcesz przetestować swoją stronę internetową?

8-O Testowanie w Projekcie IQ-arius 8-O

Audyt. Przetestuj swoją stronę internetową tak jakbyś był użytkownikiem targetowym.

projekt iqarius - analizy - audyty - testy 8-O Testowanie strony internetowej. Tylko w Projekcie IQ-@rius możesz tego dokonać w sposób prawidłowy. Po zbudowaniu strony internetowej, a przed jej oficjalnym uruchomieniem, jej funkcjonalność powinna  być przetestowane na trzy różne sposoby: Przez pomysłodawcę, przez wykonawcę oraz poprzez testerów nie zaangażowanych uczuciowo z daną stroną internetową.


Testowanie to etap wieńczący powstanie nowej strony internetowej.

Test podstawowy jest przeprowadzany na serwerze wewnętrznym. Wersja przedprodukcyjna jest udostępniana kwalifikowanym testerom za pomocą hasła dostępowego. Klient zaś na bieżąco jest  informowany o odnalezionych problemach eksploatacyjnych wynikłych w działaniach testowych i o proponowanych zmianach w funkcjonalności projektu.

Audyt funkcjonalności strony internetowej to często element pomijany przez twórców z prozaicznych wręcz powodów. Po pierwsze emocje związane wprowadzeniem naszego pomysłu na internet zaciemniają nam realność sytuacji. Jesteśmy dumni ze swojego tworu. Mamy świadomość, że pewne małe drobne niedociągnięcia których się uniknie, będą usunięte w najbliższym czasie, ale nie możemy zwlekać ze startem bo… i tu mamy tysiące usprawiedliwień.

Koszt audytu strony internetowej.

Koszt wykonania audytu zależy od dwóch czynników. Od wielkości projektu i od wnikliwości wykonania. Przy prostych stronach internetowych typu wizytówka internetowa taki audyt zwykle wykona nam „za piwo” znajomy kolega informatyk i świat się nie zawali. Natomiast przy projektach wymagających interakcji z klientem koszt może przekroczyć kilka tysięcy złotych. Doświadczony SEO-wiec zwykle szacuje pracochłonność audytu a potem dopiero podaje swoją cenę.

Przy podpisywaniu umowy o audyt należy jednak sprawdzić czy w cenie wykonania zawarty jest nie tylko raport, ale także wdrożenie zmian sugerowanych w audycie ponieważ niezbyt uczciwe agencje interaktywne o szerokim zakresie usług internautycznych potrafią sobie za tę usługę dodatkowo policzyć.

Jak monitorować poprawność działania sklepu internetowego

Sklep internetowy to działalność dochodowa. Wszystkie problemy techniczne  w bazie serwerowej jak i w samym oprogramowaniu  przekładają się na wymierne straty mierzone w  złotówkach lub innej walucie jaką dany sklep obsługuje. Straty te powstają w momencie, kiedy sklep internetowy jest niedostępny lub nie działa prawidłowo. Dzieje się tak ponieważ tracisz zamówienia, marnujesz budżet reklamowy i psujesz swój wizerunek.

Dlatego potrzebny jest stały monitoring działalności sklepu internetowego byś o niedostępności całego serwisu lub usterek w jego pracy dowiedział się wcześniej niż twoi klienci i konkurencja.

UWAGA!!!

Jeśli masz więcej zapytań w powyższym temacie – porozmawiaj z ludźmi, którzy rozumieją jak działa Internet. Jeśli szukasz profesjonalnych konsultantów do spraw tworzenia stron internetowych posiadających niezbędną wiedzę i doświadczenie napisz do nas a jeden z naszych ekspertów zadzwoni do Ciebie i umówi się na wstępną konsultację.

Domyślamy się iż temat który przyprowadził Cię na naszą stronę to:

Testowanie strony internetowej, audyt, analiza.

Po prostu skontaktuj się z nami

Zapraszamy do zapoznania się z naszym wyborem artykułów w materiałach uzupełniających i jak zwykle zapraszamy do komentarzy.


aplaMateriały uzupełniające w tematyce testowanie lub audyt strony internetowej:

  • www.haloursynow.pl – Przykładowy audyt nowej strony internetowej opublikowany w celu przedstawienia podstawowych wad i niedopracowań  (iq.link zaktualizowany 2014-12-07)
  • Zgred.pl – lista do odhaczenia – co zrobić żeby moja strona internetowa była jak najlepiej zoptymizowana  (iq.link zaktualizowany 2015-08-03)
  • Justyna Wydra – Testy strony internetowej pod kątem landing page   (iq.link zaktualizowany 2015-08-29)
  • www.semstorm.com – Masz sklep? Sprawdź czy twoi klienci nie trafiają do konkurencji.   (iq.link zaktualizowany 2017-04-22)
  • delante.pl – Audyt SEO strony – jak samemu wykonać prosty audyt?   (iq.link zaktualizowany 2018-05-18)
  • blog.gdaq.pl – Darmowy audyt SEO. Wykonaj go samodzielnie. Właśnie pojawily sie nowe komentarze   (iq.link zaktualizowany 2018-07-03)
  • neilpatel.com – Rok 2018 – Źródła pozyskiwania najlepszej jakości analiz bezpośrednio z Google (po angielsku)   (iq.link zaktualizowany 2018-07-03)
  • www.supermonitoring.pl – Jak monitorować poprawność działania sklepu internetowego?   (iq.link zaktualizowany 2018-09-05)
  • Tomasz Podolski – Siedem najczęściej popełnianych błędów przy optymalizacji świeżo wykonanych stron internetowych   (iq.link zaktualizowany 2018-12-12)

Pierwsza edycja tego artykułu na naszym portalu czerwiec 2013 r.

Dodaj komentarz