Serwis ogłoszeniowy albo portal ogłoszeniowy. Szablony do obejrzenia na internecie.

8-O Najlepszy serwis ogłoszeniowy, to ten który jest dobrze zaplanowany 8-O

Wzory szablonów do obejrzenia i przeanalizowania na internecie.

szablony internetowe - serwis ogloszeniowy8-O Serwis ogłoszeniowy to bardzo popularny typ strony internetowej, który przy dobrej realizacji powinien przynosić dochody swojemu właścicielowi. Jeżeli tak się nie dzieje to znaczy, że zaistniał błąd w założeniach lub w wykonawstwie. W początkowej fazie biznesowej publikowanie ogłoszeń indywidualnych (o różnorodnej tematyce) jest najczęściej jedną z form pozyskiwania lepszej oglądalności dla podstawowej działalności internetowej „przyklejonej” do takiego serwisu. Strategia Projektu IQ-@rius  wykorzystuje zalety tablicy ogłoszeń jako wspomagające dla działalności portalu tematycznego podnoszącego wartość Dedykowanej Strony Osobistej. Uzyskujemy przez to potrójne przebicie pozycjonerskie, stanowiące bazowy punkt wyjściowy do rozwijania każdej działalności e-komercyjnej.


Wzorcowe szablony serwisów ogłoszeniowych:

Poniżej przedstawiamy kilka gotowych, przykładowych rozwiązań szablonowych dla serwisów ogłoszeniowych wypróbowane przez testerów udzielających się w Dobrowolnej Grupie Promocyjnej Projektu IQ-@rius. Polecamy je ponieważ pozwalają na szerokie modyfikacje projektowe. Przede wszystkim dają możliwość wprowadzenia dowolnej tematyki ogłoszeń oraz dostosowanie  koncepcji graficznej do upodobań klienta.

Uwaga #1.Dobry szablon ogłoszeniowy musi być genialnie prosty i pracujący tak, by nie spowalniać serwisu, gdzie liczą się ogłoszenia, a nie bajery

Jedna z Agencji interaktywnych  publikuje na własnej stronie internetowej kilka dobrych szablonów portali ogłoszeniowych o różnym stopniu zaawansowania i różnej cenie sprzedażnej. Każdy z zaprezentowanych szablonów – wzorów widocznych w ich portfolio został zbudowany jako typowy serwis ogłoszeniowy przygotowany do dalszej, indywidualnej modyfikacji. Na bazie pokazanego szablonu każdy klient może zaprojektować swój dowolny i funkcjonalny portal tematyczny połączony z nowoczesnym serwisem ogłoszeniowym. Przedstawione wzory to unikalne autorskie rozwiązania nie wchodzące w ramowe formaty obowiązujące w naszym Projekcie, ale ponieważ stanową kompleksową i nowoczesną ofertę dla klienta nie wahamy się ich przedstawić.

Uwaga #2.Każdy z dowolnie wybranych szablonów serwisów ogłoszeniowych z chwilą wprowadzenia go do Projektu IQ-@rius, staje się jednym z funkcjonalnych elementów Projektu wraz z wszelkimi jego zaletami pozycjonerskimi.

Atrakcyjnie zaplanowany, prosty i przejrzysty serwis ogłoszeniowy z dziedziny Nieruchomości

To jedno z innowacyjnych rozwiązań roku 2015. Po trzech latach dalej utrzymuje się na rynku. Bardzo ciekawie rozwiązana wersja serwisu ogłoszeniowego na jakiej można się wzorować. Radzimy spróbować własnoręcznie jak przyjemnie i bezboleśnie można dodać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. Kontakt z właścicielem na stronie kontaktowej.

Miniportal ogłoszeniowy z dziedziny Motoryzacji .

Zupełnie inną, praktyczną w zastosowaniu i aż prymitywnie funkcjonalną wersją serwisu ogłoszeniowego zaprezentowaną jako modyfikowalny miniportal jest strona internetowa Samochody z Ameryki. Jest to typowy serwis ogłoszeniowy zintegrowany funkcjonalnie z Projektem IQ-@rius a ukierunkowany na branżę importu samochodów zza Oceanu Atlantyckiego. Publikowana przez nas wersja jest przygotowana do przetestowania przez każdego potencjalnego klienta. Zawiera podstawowe treści informacyjne oraz modyfikowalny moduł ogłoszeniowy z pełni funkcjonalnym panelem administracyjnym. Tego typu miniportal ogłoszeniowy może być jednocześnie połączony z kampanię reklamową Google AdWords zapewniającą prawie natychmiastowe rezultaty w postaci zwiększonej ilości wejść na stronę w celu poszukiwania produktów czy usług. Zawiera w sobie również wiele innych opcji do zaimplementowania przez właściciela serwisu według jego życzenia za dodatkową opłatą serwisową.

Zaletą każdego z opisywanych powyżej serwisów ogłoszeniowych jest fakt istnienia na internecie i możliwość przetestowania ich działania. Dobrze opracowany serwis ogłoszeniowy wzmacnia pozycję startową dla nowego właściciela i jego działalności e-komercyjnej, co z kolei pozwala mu wysunąć się przed konkurencję już w momencie odpalenia dedykowanej strony internetowej.

Serwis Ogłoszeniowy – przykłady najczęściej zadawanych pytań (FAQ):

1. Czy naprawdę nie muszę znać HTML, ani innych języków programowania do zarządzania serwisem?

Nie musisz, ponieważ panel zarządzania treścią przypomina menu prostej gry strategicznej. Jeśli chcesz wykonać jakąś operację to zrobisz to intuicyjne bez żadnego problemu. (Na życzenie możesz być przeszkolony przez wykonawcę, jeżeli nie za bardzo rozumiesz instrukcję obsługi).

2. Do czego mogę wykorzystać taki serwis ogłoszeniowy?

W zależności od potrzeb i upodobań. Przede wszystkim powinien służyć Tobie jako właścicielowi Możesz wykorzystać go do pozycjonowania, do reklamowania swojej firmy lub innych swoich działań. Dodatkowo powinieneś na nim zarabiać pieniądze traktując go jako działalność gospodarczą. Reklamy, promocje, płatne ogłoszenia, ogłoszenia expresowe, wyróżnianie ogłoszeń… to tylko początek listy. Inicjatywa należy do Ciebie.

3. Kiedy moja strona zostanie wypromowana i zarobię pierwsze pieniądze?

Nikt nie zna dokładnej godziny ani daty, ponieważ wszystko zależy głównie od Ciebie i Twojego nastawienia. Czasem efekty przychodzą już po kilku tygodniach. Jeśli nastawiasz się komercyjnie i chcesz, żeby ta strona internetowa była Twoim głównym źródłem utrzymania przygotuj się na dłuższą strategię. Do zyskownego działania zarobkowego musisz podejść z rozsądkiem i włożyć w nie swoją pracę. Jeżeli sądzisz, że nie robiąc dosłownie nic zarobisz fortunę, to strasznie się mylisz.

4. Czy zwrócą mi się pieniądze jakie włożę w ten interes?

Tak i nie, Wszystko zależy głównie od Ciebie i Twojego nastawienia. My dajemy ci możliwości a ty jesteś kowalem swojego losu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc i konsultacje. Zapytaj się naszych stałych klientów. Wystarczy, że napiszesz maila lub umówisz się na rozmowę. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

5. Jakie funkcje i możliwości zawiera w sobie serwis ogłoszeniowy?

Możliwości są bardzo szerokie i wciąż ulegają rozszerzaniu. Oto najważniejsze:

 • Możliwość dodawania nieograniczonej ilości ogłoszeń na okres 7, 14, 30, 90, 365 dni
 • Możliwość ustalania grupowej ceny za dodanie ogłoszenia np: 7 dni – darmowe, 14 dni – 2 zł, 30 dni – 4 zł itd.
 • Automatyczne usuwanie nieaktywnych ogłoszeń
 • Możliwość akceptowania, moderowana, edytowania lub usuwania ogłoszeń przez administratora lub ogłoszeniodawców.
 • Możliwość ocenienia i komentowania ogłoszeń
 • Prosta edycja danych osobowych, zmiana hasła, przypomnienie hasła.
 • Intuicyjny edytor WYSIWYG (jak widzisz tak będzie wyglądało na ekranie odbiorcy)
 • Możliwość ustalania widoczności ogłoszeń w postaci Dla każdego lub tylko zalogowanych

Najważniejsze funkcje możliwe do skonfigurowania  w panelu administracyjnym:

 • Newsy (Wiadomości) – tworzenie i zarządzanie newsami
 • Wyszukiwarka produktów i usług
 • Strona regulaminowa
 • Formularz kontaktowy
 • Płatności internetowe
 • Konfiguracja ogłoszeń
 • Ustawienia rejestracji
 • Dodawanie województw
 • Zarządzane FAQ
 • Zarządzanie użytkownikami
 • Zarządzanie Menu
 • Zarządzanie komentarzami
 • Tworzenie dodatkowych podstron.

6. Czy to wszystko jest legalne i bezpieczne?

Tak, jeżeli chcesz prowadzić legalną firmę i rozliczać się z podatków. Nie musisz bać się o nieprawidłowe działanie serwisu ogłoszeniowego. Wszystko objęte jest gwarancją wykonawcy. Dotychczas nie mieliśmy ani jednego zgłoszenia problemów serwisów podłączonych do Projektu IQ-@rius.

7. Czy muszę gdzieś przyjeżdżać i coś podpisywać?

Tak i nie. Każda umowa musi być podpisana osobiście. Uzgodnisz to wszystko z wykonawcą. Jeżeli jesteś klientem lokalnym możesz przyjechać do siedziby firmy, zaprosić przedstawiciela handlowego do siebie lub załatwić wszystko przez internet. Propagujemy podpisywanie umów przez internet za pomocą serwisu Podpisz.to

8. Czy w związku z przynależnością do Projektu IQ-@rius przysługują mi dodatkowe przywileje?

Każdemu według jego starań. Dowiedz się wszystkiego przed podpisaniem umowy, wyraź swoje życzenia w sposób nie budzący wątpliwości. O ile będziemy w stanie je spełnić, zostanie to zapisane w umowie.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce szablony do serwisów ogłoszeniowych:

 • Goldenline.pl – Jedna z dyskusji na temat szablonów do serwisów ogłoszeniowych   (iq.link zaktualizowany 2014-07-13)
 • Krzysztof z „jak zrobić stronę” – Jak uruchomić serwis z ogłoszeniami   (iq.link zaktualizowany 2017-30-12)
 • www.design-joomla.pl – Jak szybko i sprawnie zbudować portal-ogłoszeniowy.   (iq.link zaktualizowany 2018-07-11)

Pierwsza edycja tego artykułu na naszym portalu luty 2012 r.

Dodaj komentarz