Poradnik startup’owca. Na czym powinien się skoncentrować początkujący przedsiębiorca?

8-O Poradnik startup’owca 8-O

Porady dla początkującego przedsiębiorcy

projekt iqarius - poradniki dla startupowPoradników dla początkujących biznesów można znaleźć na Internecie multum. Projekt IQ-@rius pokazuje kilka przykładów jakie uważamy za przydatne, bo zmuszające do myślenia. Prezentowane przez nas inicjatywy są zgodne z zasadami Idei Przyjaznego Internetu i jak najbardziej przez nas popierane. (Uwaga! Pierwotny poradnik dla początkującego przedsiębiorcy, który stał się przyczynkiem do naszego artykułu, dojrzał, zmienił swoje oblicze ale wciąż egzystuje na Internecie pod inną szatą graficzną).
Poniżej więcej praktycznych linków do innych poradników:

Poradniki dla początkujących przedsiębiorców pojawiają się na internecie i znikają.

najkrotszy poradnik startupowcaNajfajniejszy, skrótowy i dowcipnie zredagowany poradnik jaki można znaleźć na Internecie. Wystarczy kliknąć na grafikę po lewej stronie. To infografika pod tytułem „A więc chcesz machnąć startupa…” Polecamy!

W dzisiejszym świecie skuteczny biznes nie może funkcjonować bez dobrej strony internetowej. To jeden z podstawowych elementów strategii promocji firmy w internecie. Dobra strona internetowa to strona trwała, utrzymująca zaufanie klientów, którzy do niej powracają. Wokół niej możemy zbudować społeczność ludzi zainteresowanych naszymi produktami czy usługami. Dzięki takiej stronie możemy otrzymywać bezpośrednie informacje od ludzi którzy utożsamiają się w jakiś sposób z naszą marką. Dzięki tej społeczności możemy poznać wiarygodne, aktualne opinie na dany produkt czy usługę. Możemy bardziej przypodobać się upodobaniom klientów i dać im to czego potrzebują.

Po tym budującym wstępie przedstawiamy znane nam, bardziej rozbudowane i aktualnie działające poradniki. Są to przykładowe serwisy zajmujące się tematyką porad dla startup’ów.


www.mambiznes.pl

MamBiznes.pl to najbardziej ustabilizowany serwis w polskim Internecie w całości poświęcony tematyce młodego biznesu. Impulsem, który zrodził pomysł stworzenia portalu MamBiznes.pl, był odczuwalny w wśród młodych ludzi głód informacji o prowadzeniu własnego biznesu. Misją portalu jest przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości poprzez dostarczanie bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

 


www.przejdznaswoje.pl

PrzejdzNaSwoje.pl wciąż jeszcze kiepsko się indeksujący, ale z potencjałem polski portal, który prezentuje pomysły na biznes. Jego baza w bardzo szybkim tempie się rozrasta. Większość prezentowanych idei nie jest znana na rynku Polskim. Większość można szybko i łatwo zaadoptować, bądź po prostu skopiować. Poza pomysłami portal prezentuje proste porady na biznes i informacje jak założyć firmę oraz rozwija dział lifestyle, gdzie można znaleźć ciekawe informacje ze świata nie koniecznie biznesu.

 


Asystent gdańskiego przedsiębiorcy

Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy wydało interaktywny Asystent Gdańskiego Przedsiębiorcy. Jest to kontynuacja wersji papierowej, dostępna on-line. Można tam znaleźć wskazówki, jak założyć działalność i odnaleźć się na rynku w obowiązującym porządku prawnym.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce porady dla startupów:

  • mediarun.com – Jak wystartować z własnym biznesem – poradnik  (iq.link zaktualizowany 2015-03-08)
  • marketingibiznes.pl – Jedenaście najciekawszych startupów z „InfoShare 2018″  (iq.link zaktualizowany 2018-05-26)

Pierwsza edycja tego artykułu na naszym portalu marzec 2012 r.

Dodaj komentarz