Rezerwacje online. Polskie serwisy rezerwacyjne.

8-O Polskie serwisy rezerwacyjne 8-O

Przykładowe rozwiązania funkcjonujące w polskim internecie.

projekt iqarius - strona ekspercka8-O Jednym z modnych typów internetowego serwisu przeznaczonego na sprzedaż dla określonego klienta jest serwis rezerwacyjny. Stworzony jako przyjazny i niedrogi sposób, pozwalający na rezerwacje poprzez stronę internetową właściciela biznesu usługowego. System rezerwacji powinien obsługiwać również przyjmowanie i rozliczanie płatności przez Internet: przelewy online, karty płatnicze. Projekt IQ-@rius przedstawia kilka polskich rozwiązań istniejących na naszym rynku. Kolejność jest raczej historyczna ale też uwzględnia nasze preferencje.


 Rezerwacje online.

Systemów rezerwacji na świecie mamy miliony służące różnym celom. My skupiamy się na systemach będących praktycznym rozwiązaniem dla małych biznesów.

Większość salonów prowadzi wciąż telefoniczną rezerwacje wizyt, zapisując umówione spotkania w zeszycie lub kalendarzu. Częstym problemem dla usługodawców są klienci, którzy nie informują o odwołaniu swoich wizyt. Systemy rezerwacyjne udostępniają salonom narzędzie ułatwiające zarządzanie rezerwacjami i komunikację z klientami – wysyłanie do nich wiadomości, przypomnień i innych ofert. Porządkują procesy umawiania, odwoływania i przypominania o wizytach. Klienci zaś mogą sami rezerwować wizyty przez 24 godziny na dobę. Mogą nie tylko sprawdzić dostępność swojej fryzjerki czy masażystki, sprawdzić ceny usługi, porównać je z innymi salonami, napisać swoje uwagi jak również odwołać wizytę bez zbędnego tłumaczenia.

PLAN4U to platforma rozszerzająca Twój biznes o możliwość zakupu rezerwacji internetowych online.  (iq.link zaktualizowany 2017-04-24)

Z punktu widzenia Klienta – jest to podstrona serwisu internetowego pozwalająca na rezerwację i zakup usługi bezpośrednio na stronie internetowej.
Użytkownik w oparciu o prosty kreator dokonuje rezerwacji i zakupu – wybiera usługę, termin z kalendarz, rejestruje się jako użytkownik, dokonuje płatności internetowej, finalnie otrzymując potwierdzenie płatności i rezerwacji – email, sms.
Z punktu widzenia właściciela serwisu – witryna rezerwacyjna może być elastycznie dostosowana do niemal dowolnego typu biznesu: zajęcia sportowe, trener indywidualny, park trampolin, ściana wspinaczkowa, escape room ale również stomatolog, fryzjer czy kosmetyczka.
Właściciel serwisu oraz jego pracownicy otrzymują również dostęp do witryny PLAN4U gdzie na bieżąco śledzą i kontrolują pracę systemu zarówno pod kątem rezerwacyjnym (grafiki, utylizacja), sprzedażowym (raporty, zestawienia, płatności) jak również parametrycznym (definiowanie, dostosowywanie systemu rezerwacyjnego).
PLAN4U współpracuje z najbardziej popularnymi systemami płatności online – ecard, tPay i Przelewy24. Płatność dokonywana na stronie trafia bezpośrednio na konto właściciela serwisu.

Booksy – Aplikacja umożliwiająca rezerwacje w salonach usługowych  (iq.link zaktualizowany 2015-08-08)

Booksy to polska aplikacja mobilna i serwis internetowy, który umożliwia klientom rezerwacje wizyt w salonach usługowych – m.in. u fryzjera, kosmetyczki, fizjoterapeuty czy masażysty – za pomocą smartfona lub komputera. Zadebiutowało w lipcu 2014 r. w USA, w listopadzie 2014 w Polsce a dziś działa już w wielu innych krajach. Inwestorzy, o których można dowiedzie się  przeglądając materiały uzupełniające,  zainwestowali w ten serwis około 3 mln zł. To jedna z największych inwestycji na polskim rynku VC.

Nakiedy.pl – Jak to działa?  (iq.link zaktualizowany 2016-06-07)

Twórcy serwisu zakładają, że podstawą wyszukiwania jest kalendarz  z czym można się zgodzić lub polemizować). Na podstawie kalendarza użytkownicy wyszukują interesującą ich usługę (np. strzyżenie, golenie, farbowanie) w preferowanym dniu lub najbliższym wolnym terminie. Właściciele salonów fryzjerskich wypełniają zawartość kalendarza używając do tego celu profilu salonu. Właściciele mogą dodawać swoje własne indywidualne usługi, chwalić się wyposażeniem zakładu czy pokazywać galerię fryzur. System jest dosyć elastyczny.

Do wymiernych korzyści dla właścicieli salonów fryzjerskich wynikających z przystąpienia do serwisu zaliczyć należy nie tylko oszczędność na zakupie indywidualnego oprogramowania komputerowego, zastępującego tradycyjny zeszytowy grafik. Za sprawą trybu online mogą oni uzupełniać i korygować elementy profilowe w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, przedstawiając ofertę swojego salonu w najbardziej odpowiadający im sposób. Szkoda tylko że aplikacja ta nie została przemyślana dla coraz liczniejszej rzeszy posiadaczy smartfonów.

Rejestracja jest darmowa. Nakiedy.pl oferuje również bezpłatną opcję tworzenia promocji i rabatów na usługi w wybranym terminie. Dzięki nim fryzjerzy mogą wyróżnić swój salon atrakcyjną ceną wybranej usługi a jednocześnie zapewnić sobie lepszą frekwencję w godzinach mniejszego ruchu lub gdy pojawiają się „okienka”. Proponowana płatność za korzystanie z portalu opiera się na systemie mikro-prowizji: 1 zł za 1 wizytę, na którą samodzielnie zapisał się użytkownik Nakiedy.pl (wizyty stałych klientów, zapisujących się np. przez telefon możemy wprowadzać własnoręcznie – za darmo). Więcej informacji na stronie oferenta.


Zamowwizyte.pl- system rezerwacji  (iq.link zaktualizowany 2014-12-07)

To jeszcze jeden z serwisów rezerwacyjnych o jakim się dowiedzieliśmy w ostatnim czasie. Odniesiemy się do niego wkrótce.Czy kiedyś zdarzyło Wam się nie pójść do fryzjera z powodu braku wcześniejszej rezerwacji? Oczywiście, dlatego właśnie powstała aplikacja zamowwizyte.pl. To niesamowicie innowacyjny w swej prostocie projekt. Pozwala on na zarezerwowanie wizyty w zakresie usług urodowych w dowolnym czasie i miejscu. Wystarczy włączyć aplikację i wyszukać wolny termin.

Jest to firma rozwijająca się i współpracująca z najważniejszymi w branży urodowo-lifestylowej przedsiębiorstwami i portalami. Aktualna sieć oferuje 1000 ofert z całej Polski


Darmowe noclegi – system rezerwacji  (iq.link zaktualizowany 2014-12-07)

Rezerwuj noclegi online.

Jest to istniejący od 2011 roku a poświęcony idei rezerwowania noclegów w miejscach ciekawych i godnych polecenia. Serwis ten nazywa się : Darmowe Noclegi


Firma będąca właścicielem tego serwisu działa w branży turystycznej od roku 1999. Głównym jej celem jest spełnianie potrzeb i oczekiwań Klientów oraz Firm współpracujących na jak najwyższym poziomie oferowanych usług w sposób umożliwiający osiąganie satysfakcji przez każdą ze stron. Firmowe motto to:
POMAGAMY LUDZIOM OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE W TRAKCIE WYMARZONYCH WAKACJI.
Misją serwisu jest danie szansy ludziom wypoczynku na wyjątkowo korzystnych warunkach w sieci Hoteli partnerskich zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowościach Polski. Rzetelność i solidność mają zapewniać zaufanie dotychczasowych i przyszłych klientów. Podstawą działania ma być wysoka jakość świadczonych usług.


e-rezerwacje24.pl – system rezerwacji pobytu w hotelu, schronisku czy noclegowni  (iq.link zaktualizowany 2014-12-07)

System rezerwacje online działa poprzez umieszczenie na stronie klienta kalendarza rezerwacyjnego dla konkretnego obiektu turystycznego. Kalendarz w czytelny sposób pokazuje, czy obiekt jest dostępny czy wolny. Rezerwujący może przeglądać (w cyklach miesięcznych) stan dostępności obiektu. W przypadku wolnego terminu, poprzez kliknięcie na datę zostaje przeniesiony do systemu rezerwacji, gdzie proces jest kontynuowany. P zakończeniu rezerwacji umożliwione jest dokonanie płatności online.

Zapraszamy do komentarzy.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce serwisy rezerwacyjne:

  • ekonomia.rp.pl – Japończycy kupili serwis rezerwacyjny Quandoo za prawie miliard złotych.  (iq.link zaktualizowany 2015-03-14)
  • inwestycje.pl – Fundusze inwestują w Booksy, polską aplikację i serwis do rezerwowania miejsc w salonach usługowych.   (iq.link zaktualizowany 2015-08-08)
  • CONREGO – To aplikacja internetowa wyrastająca poza normalny serwis rezerwacyjny. Ułatwia pracę organizatorów dużych wydarzeń, umożliwia:przygotowanie i wysyłkę zaproszeń, rejestrację uczestników, obsługę płatności oraz zarządzanie obiektami konferencyjnymi.   (iq.link zaktualizowany 2015-08-08

Pierwsza edycja tego artykułu: 7 grudnia 2014 r.

Jedna odpowiedź na „“Rezerwacje online. Polskie serwisy rezerwacyjne.””

  1. Karol Modrzejewski pisze:

    To coraz lepiej rozwijająca się gałąź turystyki w Polsce. Ja polecam także BookApart.com – mają dużo fajnych miejsce w Polsce i zagranicą.

Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Kwiecień 2018

Systemy rezerwacji online , , ,
Copyright 2009 - 2019 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.