Copywriting – dobre pozycjonowanie i promocja na internecie.

8-O Copywriting, jeden z elementów promocyjnych. 8-O

Pisanie z sensem i na temat

projekt iqarius - copywriting8-O Copywriting to sztuka pisania z sensem i na temat. Spreparowanie treści artykułów w taki sposób by spełniały dwie funkcje jednocześnie, czyli przyciągały zainteresowanie potencjalnego klienta a jednocześnie przyczyniały się do dobrego wypozycjonowania strony internetowej –  to pisanie z talentem. Nie każdy tak potrafi, ale można się tego nauczyć.


Czy copywriting to sztuka, czy rzemiosło?

Marketing oparty o dobrze napisaną treść to jedna z najskuteczniejszych form promocji firm i produktów w internecie. Jeżeli poruszanie się po Internecie jest Twoim codziennym zajęciem to nie muszę ci udowadniać, że z dnia na dzień powstaje tam mnóstwo nowych treści o niczym, niekonkretnych, niespójnych, niepoprawnych językowo – internauci tego nienawidzą.

Copywriting to sztuka finezyjna. Pierwsze 5 sekund po otwarciu strony internetowej to moment na bardzo ważną decyzję. Jeżeli użytkownik internetu zauważy cokolwiek interesującego dla niego, to przystanie na chwilę by się rozejrzeć po serwisie. Tak postępuje każdy, normalny człowiek, odwiedzający nieznaną mu witrynę. Jeśli nie znajdzie czego szukał, cofnie się do miejsca, skąd przyszedł, albo uruchomi wyszukiwarkę. W tym momencie tracisz potencjalnego klienta. Takie są prawa internetu.
Dobry copywriting, ciekawie skonstruowana strona internetowa stanowią o sukcesie promocyjnym każdej firmy. Szczególnie dla początkujących, małych firm, odpowiednie słowa, przemyślanie wprowadzane w tekst są najlepszym narzędziem do tego, by przy małych kosztach zbudować jak najszerszą świadomość marki, by przygotować szałową, ogólnokrajową kampanię reklamową, lub spróbować wykreować trend czy chociażby modę opartą na produkcie, który sprzedajemy.

Dobry copywriting pozwoli zatrzymać na chwilę przelotnego internautę i zaprowadzić go tam gdzie  chcemy by się znalazł.  Fachowcy od marketingu internetowego nazywają to N.O.R. –  czyli Najbardziej Oczekiwana Reakcja. Dla właściciela strony internetowej NOR oznacza sprzedaż produktu lub usługi.  Jeżeli więc chcesz zatrzymać nowego gościa na stronie, to musisz dać mu błyskawiczną odpowiedź jego podstawowe pytania:

  • Gdzie się znajduje?
  • Co tu jest ciekawego?
  • Co może zrobić na tej stronie?
  • W czym ta strona jest lepsza od innych?

Jednocześnie ten sam tekst musi spełnić warunek optymalnego nasycenia słowami kluczowymi by stał się nieodłącznym elementem strategii pozycjonowania organicznego Twojej strony internetowej. I na tym polega sztuka Copywritingu.

UWAGA!!!

Celem niniejszego artykułu jest zwrócenie uwagi na konieczność posługiwania się copywritingiem opartym na dobrym warsztacie pisarskim.  Jakby na to nie patrzeć, copywritysta copywrityście nierówny. Bez zapoznania się z próbkami tekstów nikt rozsądny nie powinien wydać złotówki by zamówić usługi pisania tekstów na potrzeby własnej strony internetowej.

Profesjonalny Copywriting ułatwi wzrost sprzedaży internetowej.

Jeżeli szukacie specjalisty od copywritingu –  skontaktujcie się z nami. Pomożemy wam znaleźć odpowiednich fachowców.

Powyższy tekst wraz z późniejszymy zmianami istnieje na tej stronie od 6 marca 2012 r.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce copywriting:

  • Jacek Narożniak – Copywriter – dziennikarz   (iq.link zaktualizowany 2015-05-21)
  • www.copywriting.pl – Sprawdź, jak wybrać skutecznego copywritera. Wolisz piękną treść czy piękną sprzedaż?   (iq.link zaktualizowany 2015-02-04)
  • Rocket Media – 11 nowych narzędzi dla copywriterów.   (iq.link zaktualizowany 2018-05-20)
  • Dynanet – Przykład ciekawej, pisanej z pasją strony internetowej zawierającej porywające teksty na temat  Copywritingu. Obserwujemy jej właściciela od 2015 roku.   (iq.link zaktualizowany 2019-03-29)
  • Daniel Podgórski – Porady na temat najlepszych rodzajów treści wykorzystywanych w promocji własnej strony internetowej.   (iq.link zaktualizowany 2020-02-01)
  • Izabela Aftyka – Jak wykorzystać copywriting do tworzenia marki.   (iq.link zaktualizowany 2020-05-15)

Dodaj komentarz