Profesjonalny coaching pomoże ci wypromowac Twój biznes internetowy.

8-O Profesjonalny coaching 8-O

skutecznie pomoże ci wypromować Twój biznes internetowy

coaching biznesowy8-O Profesjonalny coaching – ta angielsko brzmiąca nazwa sama w sobie nic nie mówi a wygląda bardzo tajemniczo. Jeżeli naprawdę nie wiesz nic, co to jest Coaching – musimy Cię wprowadzić w ten temat.  Przeczytaj poniższy artykuł.
Proces coachingowy trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy. Podczas procesu coachingowego coach i klient spotykają się regularnie 3 lub 4 razy w miesiącu. Standardowa sesja trwa 1 godzinę.


Dla kogo przeznaczony jest coaching biznesowy?

Coaching biznesowy jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla kadry biznesowej a więc dla:
 • przedsiębiorców,
 • właścicieli firm,
 • menedżerów,
 • liderów,
 • i innych osób związanych z zarządzaniem  biznesów.

Coaching prosto mówiąc to cały proces rozwoju pozwalający menedżerowi biznesu osiągnąć trwałe i znaczące zmiany w sposobie zachowania i zarządzania biznesem osiągnięte w relatywnie krótkim czasie. Coaching to jest  program indywidualnych spotkań pomiędzy doradcą (Coachem) a partnerem biznesowym starającym się usprawnić sposób kierowania własną firmą. Nie jest to jednak ani popularny trening ani sesja szkoleniowa albowiem coach nie wskazuje ani nie narzuca co trzeba zrobić.  Jedno z założeń coachingu mówi, że każdy indywidualny osobnik posiada wewnętrzne zasoby na tyle odpowiednie aby osiągnąć sukces. Dlatego nie Coach, tylko właśnie menadżer decyduje o najlepszym rozwiązaniu jego własnych problemów.

Jak przebiega proces coachingu biznesowego?

W procesie coachingu biznesowego każdy delikwent indywidualnie doskonali swoje umiejętności w podejmowaniu najlepszych decyzji biznesowych. Uczy się przy tym radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz strategii skutecznego działania. Podczas sesji coachingowej menedżer rozszerza swoje horyzonty o możliwości jakie wcześniej były dla niego niewidoczne. Uświadomienie sobie możliwości kreowania nowych wizji dla kierowanego przez niego zespołu, co przynosi wymierne efekty. Prowadzenie dalszej działalności biznesowej opartej na nowej wizji podnosi poziom zaangażowania zespołu, wzbudza entuzjazm i lepszą motywację do działania.

Coach poprzez zadawanie odpowiednich pytań i umiejętne nakierowywanie, pozwala swojemu klientowi:

 • odkrywać przyczyny niechcianych zachowań i problemów, co prowadzi do szukania alternatywnych rozwiązań,
 • uświadamiać realność i wartości celów,
 • kreować nowe warianty kształtowania przyszłości,
 • wzmacniać motywację,
 • nauczyć się nowego sposobu myślenia
 • odnaleźć siły potrzebne na uwolnienie ukrytego potencjału (dotyczy to zarówno działalności w pracy jak i życiu osobistym).

Artykuł ten pojawił się na tej stronie oryginalnie w grudniu 2010 roku i wciąż cieszy się popularnością wśród naszych subskrybentów.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce coaching biznesowy:

coachingzone.pl – przebieg sesji coachingowej    (iq.link zaktualizowany 2015-01-07)

Jedna odpowiedź na „“Profesjonalny coaching pomoże ci wypromowac Twój biznes internetowy.””

 1. Coaching dla Firm pisze:

  To prawda. Dobry coach to podstawa sukcesu :-)
  Polecam również http://akademiasokrates.pl/coaching/

Dodaj komentarz