Pozycjonowanie analityczne. Bezpłatne serwisy analizujące. Praktyczna pomoc przy opracowaniu strategii internetowej.

8-O Pomocnik pozycjonera (1) 8-O

Serwisy analityczne, analizujące i rankingujące.

projekt iqarius - strona ekspercka8-O Pozycjonowanie analityczne. Pomocnik pozycjonera – tak nazywamy nasz zbiór linków przydatnych dla każdego, kto pragnie zagłębić się w arkana sztuki pozycjonowania. Zbiorek ten, zaktualizowany jesienią 2018 roku, opracowany został na podstawie poleceń i doświadczeń osobistych członków naszej  Dobrowolnej Grupy Promocyjnej. Zebraliśmy je na tej stronie w jednym miejscu dla osób które lubią samodzielnie zajmować się różnorodnymi formami analiz własnej lub konkurencyjnej strony internetowej. Szczególnie jeśli serwisy pomagające w analizie są serwisami bezpłatnymi.


Pomocnik pozycjonera – Tabela naszych rekomendacji:

Drogi internauto!!!

Oprzyj się na wiedzy bardziej doświadczonych użytkowników naszego serwisu. Wszystkie linki w naszych tabelach prowadzą do wypróbowanych i darmowych usług serwisowych zajmujących się analizami stron internetowych. Część z nich zachęca do wykupienia rozszerzonych, płatnych usług, ale my nie namawiamy nikogo do niepotrzebnego wydawania pieniędzy.


Korzystając z listy naszych rekomendacji nie musisz posiadać wielkiej znajomości programowania. Wystarczy, że masz zdolności analityczne i znasz trochę angielskiego.

Jak wysoko jest postawiona twoja lub konkurencyjna strona internetowa w rankingu światowym?

Serwis Alexa – Alexa Traffic Ranks. How is this site ranked relative to other sites?
To podstawowy, ogólnie respektowany ranking śledzący codzienne pozycje stron internetowych w skali światowej. Pokazuje w postaci numerycznej jak wysoko pozycjonuje się (to znaczy jak często jest odwiedzana) dana strona w ujęciu globalnym i lokalnym. Jest to najbardziej wiarygodny ranking w skali światowej. Im niższy numer tym lepiej. W roku 2018 Wielkie G wciąż utrzymuje się na pozycji pierwszej i nikt nie jest w stanie mu zagrozić.  Pod linkiem http://www.alexa.com/topsites można zawsze zapoznać  się z aktualną listą 500 najbardziej popularnych w świecie stron internetowych.

Jak dobrze jest zoptymalizowana dana strona internetowa?

seoceros.com/pl/ – Istnieje co najmniej od marca 2015 roku. Najbardziej poglądowe i przyjazne dla użytkownika podawanie wyników analizy i sugestii poprawy. Wynik podawany liczbowo. Im wyższy tym lepszy.
Woorank potwierdza wyliczenia serwisu Alexa ale głównie liczy się jako światowy ranking specjalizujący się w optymalizacji stron internetowych. Na podstawie wielostronnych analiz nadaje badanej stronie internetowej wartość pomiędzy 0 a 100. Jest to bardzo wiarygodny współczynnik. Im wyższy numer tym lepiej. Projekt IQ-arius miał w kwietniu 2014 r. wskaźnik powyżej 52. Dla porównania na początku 2015 roku  google.com osiągnęło wynik 80.9, a główny konkurent bing.com – 78.1 Co najcenniejsze, Woorank podaje swoje sugestie nad czym webmaster powinien się skoncentrować by uzyskać lepszy ranking. Niestety w roku 2018 okazało sięże po 14 dniowym okresie próbnym serwis kosztuje ok. 60 dolarów miesięcznie.
Seoptimer to polski produkt sugerujący optymalizację stron internetowych na podstawie ostrzeżeń (warnings). Im mniej warnings tym lepiej dla strony. Dużo stron posiada wartość najwyższą czyli perfect. Warto więc sie pokusić by uzyskać perfekcyjną analizę. Niestety w 2018 roku taka sama sytuacja jak powyżej.
CSS W3C – Usługa walidacji kodu źródłowego

Co należy zrobić by poprawić funkcjonalność strony internetowej?

Webmastercoffee.com – Polecana, i uwielbiana przez naszych użytkowników strona informacyjna. Analizuje stronę internetową na wiele sposobów: (CMS, Scrips, PHP, Cookies, analyitics, web server, SEO keywords, meta description).
SEOwykop Polska wersja powyższego linku. Nowość w roku 2015, atrakcyjna graficznie. Niemniej nie potrafi, jak jej poprzedniczka, analizować poddomen, co w przypadku takiej domeny jak projekt.iqarius.pl jest bezużyteczne. Jeżeli twórcy tego instrumentu dokonają niezbędnej poprawki na pewno podniesiemy na pierwsze miejsce na liście naszych rekomendacji
StasCrop.com – Średnio przydatna strona do analizy bo nie wyłapuje poddomen. Przejrzysty interface jest ich zaletą.
TheDomaInfo – Rozpoznaje poddomeny, Alexa ranking, hosting i prawie nic więcej. Ostatnio Twitter notes co może być przydatne dla poniektórych.
DomainTools – Pokazuje tylko główne dane na temat domeny pod jaką się ukazuje dana strona internetowa. Być może wersja płatna jest bardziej przydatna ale nikt z naszych użytkowników nie rekomendował. Strona przeszła dużą reorganizację. Jej obecne motto jest: EVERY online investigation STARTS with DOMAINTOOLS
.. Statsie- website statistics and analysis – pokazuje co jeszcze znajduje się na serwerze na którym jest umieszczona Twoja strona internetowa.
.. Whoismark.com – Praktyczne uzyskiwanie informacji na temat dowolnej strony internetowej w bardzo przejrzysty sposób.
Robtex – Być może przydatna dla profesjonalistów, ponieważ chwalą się że są Swiss army knife internet tool. Dla przeciętnego użytkownika bezużyteczna;
Site Explorer – Znajduje backlinki;
Rank W Znany poprzednio jako SeoValidate.com analizuje strony internetowe od 2011 roku. W kwietniu 2013 wyglądał bardzo obiecująco. Analizował poddomeny, dużo grafiki i interesujące parametry analityczne. Zginął nam z internetu w sierpniu 2013. Odnaleziony w maju 2014 pod nową domeną.
Smart Viper (Markosweb.com) – Poza innymi cennymi danymi, pokazuje Heatmap czyli miejsca na twojej stronie internetowej gdzie najczęściej kierowana jest myszka oglądającego.
StatShow chyba najbardziej realny serwis pokazujący twój ranking w skali światowej. Zgłoszony jako niebezpieczny. Czekamy na komentarze.

Linki podane w powyższej tabeli mają prawo być na bieżąco ewaluowane przez każdego z użytkowników Projektu IQ-@rius. Data podana w stopce jest aktualną datą ostatniej ewaluacji. Jeżeli masz coś do dodania. Jeżeli widzisz, że coś się zdezaktualizowało lub korzystasz z serwisu który przez nas nie został jeszcze opisany daj nam znać. Napisz do nas lub skomentuj.

Polecamy również nasz

Pomocnik Pozycjonera 2 – programy pomocnicze

apla

Materiały uzupełniające w tematyce analizy i rankingu stron internetowych:

  • Ireneusz Mazur – Jakie czynniki algorytmy Google uwzględniaja przy rankingowaniu strony internetowej   (iq.link zaktualizowany 2015-06-07)

Dodaj komentarz