(Projekt IQ-@rius poleca) Najbardziej przydatne wyszukiwarki (okiem SEO-wca)

8-O Najbardziej przydatne wyszukiwarki internetowe 8-O

Porównywarki cen oraz wyszukiwarki alternatywne

Czyli to co każdy domowy analityk pozycjonowania powinien uwzględnić w swoim pakiecie.

najbardziej przydatne wyszukiwarki internetowe8-O Wyszukiwarki najbardziej przydatne w opinii ekspertów Projektu IQ-@rius:
Większość użytkowników internetu w poszukiwaniu potrzebnej informacji idzie po najmniejszej linii oporu i używa Google. Ale czy jest to jedyna i najbardziej wiarygodna wyszukiwarka? Czy istnieją inne, która będą dawały lepsze wyniki wyszukiwania? Część odpowiedzi na to pytanie można odnaleźć w naszym komentarzu  Faktem jest że alternatywne wyszukiwarki są wykupywane przez silniejszą konkurencję i znikają z rynku. Natomiast Wielkie G. dyktuje reguły rynkowe. Niektorzy uważają , Google od czasu do czasu „wariuje” – a oficjalnie nazywa sie to zmianą algorytmów.


Jeżeli chcemy przekonać się jak owocuje praca poświęcona na wypozycjonowanie odpowiedniego produktu, lub tylko specyficznej frazy językowej, nie bójmy się przetestować wyników podawanych przez wyszukiwarki alternatywne. Wyniki na pewno będą inne niż w GOOGLACH i dostarczą ciekawego materiału do przemyślenia skuteczności zastosowanej strategii.
Projekt IQ-arius nie jest bardzo przekonany o wartości statystyk rankingowych. To co najbardziej popularne nie zawsze musi być najlepsze. Duże znaczenie ma tu moda i magia drogiej reklamy. Bazując na teorii antyindeksacji relatywnej przekonaliśmy się, że przydatność stosowanego narzędzia jest bardziej pożądana niż jego popularność.

Oto najbardziej przydatne wyszukiwarki internetowe w opinii członków zespołu Projektu IQ-@rius:

Światowe, te mniej znane ale warte uwagi, ponieważ dają inne wyniki niż ogólnie znane wyszukiwarki globalne.
Mozbot Pierwsze miejsce na liście IQ-arius’a. Wyszukiwarka prosta, ogólnoświatowa i bez reklam sponsorowanych
WolframAlpha Bardzo przydatna wyszukiwarka naukowa. Wymaga znajomości angielskiego ale pozwala na uzyskiwanie odpowiedzi wymagających działań matematycznych lub analitycznych. By zrozumieć jej działanie wystarczy wpisać 2+2 albo słowo water albo przeczytać wyjaśnienia naszej infobrokerki
Blekko Blekko – Reklamowała się jako wyszukiwarka bez spamu. Niestety została wykupiona lub wchłonieta przez konkurencję. Można o tym przeczytać tu:
http://searchengineland.com/goodbye-blekko-search-engine-joins-ibms-watson-team-217633
Hakia Hakia – Była to obiecująca – wyszukiwarka semantyczna (opis po angielsku dla zaawansowanych poszukiwaczy) –  Niestety podobnie jak Blekko wyszła z biznesu stłamszona przez konkurencję. Można o tym przeczytać tu:
http://arnoldit.com/wordpress/2015/06/08/semantic-search-hoohah-hakia/
AVANT Darmowa wyszukiwarka posiadająca wiele zalet oparta na silniku Binga. Trzeba ją zainstalować na swoim komputerze. Bardzo dobrze działa pod osłoną Explorera i warto ją mieć choćby dla szybkiego sprawdzenia w przypadku gdy Google dają nam nieadekwatne wyniki. Opis najnowszej wersji 2014 build 5 
Buzzdock Buzzdock to bardzo kontrowersyjna wyszukiwarka. Jeżeli ją zainstalujemy ją na swoim komputerze może być traktowana jako spyware. Dlatego Projekt IQ-arius odradza instalowanie według rekomendacji producenta. Natomiast stosowanie zapytań wprost z ich strony internetowej przynosi interesujące rezultaty. Po prostu rekomendujemy nasz link bezpośredni.
DuckDuckGo  Wyniki wyszukiwań zupełnie inne niż u Googli. Jet to być może marginesowa wyszukiwarka, ale w ostatnim czasie odnotowała gwałtowny wzrost liczby użytkowników. Wyszukiwarka oferuje wysoki poziom ochrony prywatności i słynie z tego, że w odróżnieniu od Google nie gromadzi żadnych danych o użytkownikach. Nie personalizuje również wyników wyszukiwania.
A teraz dla tych co uwielbiają statystyki, te najbardziej popularne i globalne.
Google Najbardziej popularna światowa wyszukiwarka uznawana na rynku polskim.
Bing Druga najważniejsza wyszukiwarka światowa, konkurencja dla Google firmowana przez Microsoft.
Yahoo Poprzednik Google’a, dziś może być używany jako alternatywa. Sugeruje strony angielsko-języczne. Mało przydatna dla potrzeb polskiego masowego użytkownika.
Altavista Kiedyś najpopularniejsza wyszukiwarka online. Dziś po prostu Yahoo Search.
Ask Alternatywa dla Google’a. Pozostała daleko w tyle. Dziś już przestarzała.

 

 

Polskie wynalazki wyszukiwarkowe
NA-NECIE Polska wyszukiwarka bardzo pomocna w pozycjonowaniu domowym. Wyświetla za jednym zamachem wyniki wyszukiwania w trzech głównych wyszukiwarkach światowych, albo w trzech głównych katalogach polskich. Możliwość adaptacji do potrzeb klienta.
NETSPRINT Nowy polski wynalazek na rynku browserów. W fazie rozwojowej. Oceniamy nisko bo nie potrafił odnaleźć frazy „projekt iqarius”
FilesTube Polski wynalazek -wyszukiwarka plików medialnych. Sukces na świecie a jeszcze mało znana w Polsce. Przeczytajcie artykuł
Nokaut.pl Nokaut.pl – porównywarka, która obecnie ma 2,5 mln realnych użytkowników, 10 mln ofert w porównaniu i współpracuje z ponad 2500 e-sklepami
eFAKTY.NET Polska wyszukiwarka, jeszcze jeden z offspringów Gimble.pl. Ciekawe funkcje szybkiego przeglądania polskich newsów i możliwość zadawania zapytań z nadzieją że ktoś odpowie. Wbudowane pokazywanie reklam. Obserwujemy z uwagą i czekamy na komentarze.

 

 

Projekt IQ-arius poleca… jest to seria artykułów z tematyki internautycznej opracowywanych przez propagatorów Idei Przyjaznego Internetu.  Ten artykul był pisany w grudniu 2012 roku. Ostatnia aktualizacja w grudniu 2015 roku. Przyłącz się do nas – napisz swój artykuł lub popraw to co się już zdezaktualizowało.

Dodaj komentarz