Księgowość internetowa – co na polskim rynku?

8-O Księgowość internetowa 8-O

Co w polskiej trawie piszczy? Polska rzeczywistość:

ksiegowosc online8-O Żaden biznes nie może obyć się bez księgowości. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie swojej własnej, zaufanej księgowej, która wie co, jak i kiedy należy zaksięgować by biznes nie popadli w konflikt z fiskusem.  Ktoś przecież musi wprowadzać na bieżąco przychody i wydatki, robić zestawienia do rozliczania firmy z urzędem skarbowym oraz ZUS-em, rozliczenia roczne i wypełnienie PIT-ów.


Usługi pani księgowej (o ile nie jest członkiem naszej rodziny) przeważnie nie są darmowe i czasem z tego właśnie powodu chciałoby się poprowadzić księgowość samemu korzystając z usług serwisów internetowych. Ogólna opinia głosi, że księgowość internetowa jest niezwykle tania, wygodna i bezpieczna. Zaletą jej też jest że możemy ją wykonywać samodzielnie.

Księgowość internetowa w polskim wydaniu. Gdzie leży prawda?

Na podstawie naszej własnej analizy podpartej względną popularnością internetową według indeksu Alexa.com zbudowaliśmy tabelkę porównawczą. W tabelce umieściliśmy firmy działające na rynku polskim a odnalezione z zastosowaniem wyszukiwarki Wielkiego G. na hasła (słowa kluczowe): księgowość online albo księgowość internetowa. Od momentu rozpoczęcia monitorowania (wrzesień 2013 r.) na czele listy utrzymują się dwie firmy nazywające się bardzo podobnie i cieszące się porównywalną frekwencją odwiedzin internetowych. Pozostałe serwisy są być może tańsze ale niestety dużo mniej popularne.

 Nazwa serwisu  adres email Popularność serwisu w Polsce w/g indeksu Alexa.com ilość stron linkujących do
 ifirma.pl  bok@ifirma.pl  351  209
 wfirma.pl  pomoc@wfirma.pl  564  187
 fakturownia.pl  info@fakturownia.pl  1008  86
 efaktury.org  xx@efaktury.org  1766  77
 szybkafaktura.pl  bok@szybkafaktura.pl  3299  250
 firmao.pl  kontakt@firmao.pl  6621  44
 superksiegowa.pl  opieka@superksiegowa.pl  7460  73
 ifaktury24.pl  ifaktury.pl@comarch.pl  7576  85
 bookkeeper.pl  biuro@bookkeeper.pl  n/r  7

Nasz ranking nie opiera się na jakości oferowanych usług ani na ilości deklarowanych użytkowników. Pokazuje jedynie popularność internetową. Zainteresowanych odsyłamy do artykułów bardziej analitycznych wylistowanych w materiałach uzupełniających na końcu tego artykułu.

W opinii Projektu IQ-@rius po ostatnim przeanalizowaniu sytuacji (początek września 2014 r.) stwierdzamy ponownie, że na rynku tym liczy się tylko dwóch pierwszych graczy. Ich pozycja nie wydaje się jednak pewna w najbliższych miesiącach ponieważ konkurencja nie śpi i stara się przejąć rynek. Według naszych rozeznań jak na razie najlepszy serwis zapewnia wciąż firma

Jeżeli ktokolwiek ma jakiekolwiek uwagi do naszej tabelki, lub uważa że jakiś serwis księgowości został pominięty a zasługuje na uwagę z takich czy innych względów – prosimy o komentarze.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce księgowość internetowa w Polsce:

 • Robert Szyszka at PC world – polska edycja – Faktura w przeglądarce     (iq.link zaktualizowany 2014-09-29)
 • www.mala-firma.pl – Prowadząc badania porównawcze (we wrześniu 2013 r.) odnaleźliśmy na tej stronie niepodpisany i niedatowany artykuł dokonujący zwięzłej analizy kilku z wybranych serwisów wymienionych w naszej tabeli.  Zgadnijcie kto w przekonaniu autora został liderem?   (iq.link zaktualizowany 2014-07-22)
 • Marek z ksiegowoscinternetowa.wordpress.com – Założyłem stronę, aby gromadzić i publikować opinie i porównania programów księgowych online, przeznaczonych do pełnej księgowości. Na początek skupię się na e-conomic i mksiegowa   (iq.link zaktualizowany 2015-02-04)
 • www.biznes-firma.pl – Przy wyborze programu do księgowości online kluczowe znaczenie ma ich funkcjonalność. To od wielości opcji zależeć będzie, czy prowadzenie księgowości będzie proste i przyjemne. (iq.link zaktualizowany 2015-03-01)

3 odpowiedzi na „“Księgowość internetowa – co na polskim rynku?””

 1. janush pisze:

  ja korzystam z tego rodzaju księgowości i bardzo sobie chwalę, na początku były opory ale po przełamaniu się już klika lat księguje sam i niezłe są tego efekty

  nie wiem czy akurat trafne jest ocenianie narzędzi na podstawie alexa itp bowiem mim zdaniem warto sameu popróbować i ocenieć indywidualnie, bo jednym jedno a innym coś innego się bardziej podoba

 2. janush pisze:

  tutaj jest sporo fajnych informacji zarówno dla tych przekonanych jak i mniej skłonnych
  http://poradnik.wfirma.pl/-ksiegowosc-internetowa-propozycja-dla-oszczednych

 3. W zestawieniu brakuje:
  infakt.pl
  afaktury.pl
  bizin.pl
  faktura.egrupa.pl
  firmao.pl

Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Grudzień 2015

Strategia internetowa , ,
Copyright 2009 - 2019 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.