Słownik pojęć internetowo-reklamowych (intensys.pl)

8-O Słownik pojęć internetowo-reklamowych 8-O

opracowany przez intenSys.pl

intensys - slownik leksykon
8-O Przedstawiamy słownik terminów związanych z Internetem oraz reklamą, którego celem jest usystematyzowanie informacji związanych z wymienionymi zagadnieniami oraz przedstawienie ich w sposób możliwie prosty i zrozumiały. Słownik ten opracowany został przez zespół IntenSys.pl z Chojnic.


Słownik ten powinien być przydatny dla osób niezaznajomionych z bardzo często skomplikowaną terminologią internautyczną. Będzie więc tu brakowało szczegółowych opisów czy technicznych szczegółów. Ale baza pojęć jest nieustannie rozwijana. Jeżeli nie znajdziesz interesującego Cię terminu, możesz zasugerować nam jego opracowanie przy pomocy znajdującego się po prawej stronie formularza.

Autorzy słownika

 

Oto przykładowy wpis w słowniku:


Internet

Ogólnoświatowa sieć komputerowa, której funkcjonowanie oparte jest o protokoły TCP oraz IP. Dostęp do Internetu możliwy jest za pomocą różnych sposobów podłączenia:

  • łącze stałe w technologii DSL/ADSL (jak np. Neostrada TP, Internet DSL lub adekwatne usługi innych operatorów),
  • połączenie przez sieć telewizji kablowej i tzw. „modem kablowy”,łącze bezprzewodowe (np. przez sieć telefonii komórkowej w standardzie GPRS lub UMTS),
  • coraz rzadziej spotykane połączenie „wydzwaniane” (tzw. dial-up) przy pomocy modemu i linii telefonicznej

Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Sierpień 2015

Słowniczki dla internauty
Copyright 2009 - 2019 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.