Monetyzacja treści. Artykuł kontrowersyjny.

8-O Nowy sposób na czarne SEO 8-O

czyli artykuł kontrowersyjny na przykładzie.

projekt iqarius - strona ekspercka8-O Przeczytajmy tę serię sloganów: automagiczna technologia monetyzacji treści, niski próg wypłaty, nawet codzienne wypłaty, wysokie stawki w modelu CPS/CPA,  wygodne systemy rozliczeń, dożywotnia prowizja od poleconych Wydawców, przejrzyste i precyzyjne statystyki, dostęp do bazy ponad 1mln produktów z najpopularniejszych sklepów internetowych, współpracujemy tylko i wyłącznie z największymi reklamodawcami na rynku.


Artykuł kontrowersyjny. Czy monetyzacja treści to panaceum na obecne kłopoty pozycjonerów?

Otrzymując przesłany pod naszą uwagę tekst ze słynnego forum poświęconego optymalizacji nie sposób nie wsadzić kija w mrowisko. Tak to się zaczyna:


Wszyscy wiemy jak dużo banerów jest w polskim internecie. Praktycznie każda bardziej popularna strona jest zawalona brandowanym tłem, wyskakującymi banerami, rozwijanymi sliderami… … Ciężko sobie wyobrazić zadowolonego użytkownika któremu 50% ekranu zakryły banery i zgody marketingowe.
No ok, ale strona musi zarabiać, nie tworzymy jej charytatywnie. Właśnie dlatego powstała platforma oferująca zautomatyzowane narzędzia reklamowe, która w modelach CPA & CPS pomaga monetyzować przestrzeń, która do tej pory pozostawała nie wykorzystana – treść. Jak tam mówi Google – Content is the King? I ma rację – dobry kontent sprzedaje lepiej niż banery


Firma wystawiająca tę formę samopromocji na ogólnie szanowanym forum optymalizacji pisze o sobie, że profesjonalnie zajmuje się marketingiem w sieci od 10 lat. Wyrosła na w czasach kiedy PeakClick i UmaxSearch panowali na arenie PPC, słowa i frazy kluczowe były sprzedawane na kilogramy. Niestety tamte czasy odeszły w zapomnienie i teraz na bazie modnego marketingu kontekstowego stara się wypromować swoją automatyczną metodę wbijania tekstów na strony swoich nieświadomych klientów co skończy się następnym potężnym krachem pozycjonerskim jaki zaistniał latem 2013 roku jeśli za tym posunięciem pójdą następni szukający łatwego zysku na naiwniakach początkujących w biznesie internetowym.

 Prosimy o komentarze.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce monetyzacja treści:

 • www.forum.optymalizacja.com – Automatyczna monetyzacja treści – nowy sposób na wywołanie nowych problemów indeksacyjnych   (iq.link zaktualizowany 2015-01-22)
 • www.wirtualnemedia.pl – Czy monetyzacja tresci jest skazana na niepowodzenie? – opinie ekspertów  (iq.link zaktualizowany 2015-01-23)

Jedna odpowiedź na „“Monetyzacja treści. Artykuł kontrowersyjny.””

 1. Witam,

  Napotkaliśmy na tą opinię i chciałbym wyjaśnić kilka nieporozumień.

  Zacznijmy od nas – jeśli piszemy, że zajmujemy się programami partnerskimi od 10 lat i pamiętamy jakieś konkretne czasy – to tylko dlatego, żeby pokazać naszym Wydawcom, że posiadamy praktyczne doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Bardzo wiele firm z branży marketingowej niestety ma doświadczenie stricte teoretyczne i nie za bardzo interesuje się tym co się dzieje na świecie. A sytuacja na rynku jest od lat taka sama – wszystko co najciekawsze, najpierw dzieje się w Stanach.

  Druga sprawa to wątek SEO. Nasze narzędzia mają zerowy wpływ na aspekty SEO stron naszych Wydawców ze względu na sposób implementacji. Widgety oraz dynamiczne linki pojawiają się tylko w przeglądarce użytkownika i są ignorowane przez googlebot’a lub inne wyszukiwarki.

  Trzecia sprawa to sam produkt. Uważamy, że jest to bardzo dobre narzędzie dla Wydawców kontentowych tj. jak blogi, fora lub strony tematyczne zawierające recenzje, opinie albo testy produktów. Przykładowo może to być blog fotografa który od czasu do czasu testuje nowy sprzęt i opisuje swoje wrażenia. Za pomocą naszego narzędzia można w łatwy sposób monetyzować takie treści podmieniając wspomniane nazwy produktów na linki do sklepów, w których są one w tej chwili dostępne. Linkujemy bardzo trafnie – analizując całą zawartość strony, a nie tylko znajdujące się na niej słowa kluczowe. I tutaj właśnie powstaje obustronna korzyść – autor treści otrzymuje nieinwazyjne narzędzie monetyzacji swoich treści, a jego użytkownicy dostęp do najlepszych ofert na rynku. Równie dobrze autor takich treści mógłby i sam linkować poszczególne słowa na sklepy internetowe prowadzące programy partnerskie. Tylko nie jest to ani wygodne, ani skalowalne podejście. My rozwiązujemy ten problem.

  Na zachodnich rynkach również isnieją podobne platformy. Z powodzeniem korzystają z nich setki tysięcy stron internetowych, w tym najpopularniejsze magazyny branżowe. Co ciekawe, w takich magazynach każdy artykuł oprócz korekty, przechodzi przez poprawki osoby odpowiedzialnej za monetyzacje tworzonych treści, która między innymi dodaje linki afiliacyjne lub optymalizuje słowa kluczowe wpływające na dopasowanie reklam kontekstowych danego artykułu.

  Mam nadzieję że ten komentarz nieco głębiej wyjaśni czym się zajmujemy i do kogo kierujemy swój produkt.

Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Marzec 2015

Skrzynka pamięci , ,
Copyright 2009 - 2019 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.