Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe czy najbardziej przydatne? Ranking według opinii Iqariusa. (Projekt IQ-arius poleca)

8-O Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 8-O

Ranking przydatności wyszukiwarek internetowych sierpień 2015

najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe8-O Jak wygląda ranking najbardziej popularnych  wyszukiwarek internetowych? Jest to jedno z najbardziej popularnych zapytań na  naszym serwisie, przynoszące nam największą liczbę nowych użytkowników.  Ludzi interesuje jakie są najbardziej popularne wyszukiwarki internetowe? Ale czy to jest najważniejsze?


Wielkość internetu a rola wyszukiwarek

Dzisiejszy internet to biliony, a może nawet i tryliony stron internetowych. Jeżeli ktoś nie może obejść się bez statystyk, to odsyłamy do strony zajmującej się dziennym oszacowaniem wielkości internetu. By poruszać się w takim gąszczu nikt nie wyobraża sobie dzisiaj życia bez dobrej wyszukiwarki. Zwykle rozpoczynając przeszukiwanie Internetu, w celu znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania,  nie zastanawiamy się z jakiej wyszukiwarki korzystamy. Jak wykazują statystyki – najczęściej jest to Google, które my nazywamy „Wielkie G”. Ale czy jest to najlepsza wyszukiwarka? Czy istnieją inne, która będą dawały lepsze wyniki wyszukiwania w odpowiedzi na nasze zapytania?

Algorytmy najpopularniejszych wyszukiwarek są ściśle strzeżoną tajemnicą i do tego często ulegają modyfikacji. Oczywiście podstawowe zasady ich działania są ogólnie znane. Jednak te kluczowe informacje, które dają przewagę jednej wyszukiwarki nad inną, to pilnie strzeżona tajemnica każdej z firm, która swój byt opiera na popularności własnej wyszukiwarki.

Jakie są wady najpopularniejszych wyszukiwarek.

 • Coraz mniej wyszukiwarki w wyszukiwarce. To artykuł z lipca 2013 roku dni opisujący jak wyszukiwarka Google przekształca się w tablicę ogłoszeń. Warto  przeczytać
 • Z punktu widzenia użytkownika największym problemem jest to, że nawet najbardziej popularne wyszukiwarki internetowe, pomimo ogromnej pracy naukowej włożonej w ich funkcjonowanie bardzo często nie są w stanie zrozumieć naszych intencji i zaczynają sugerować nam strony internetowe zupełnie „z innej beczki”, których wcale nie planowaliśmy znaleźć. Powoduje to wiele frustracji. Bezkrytyczna wiara, że pierwsze wyniki wyszukiwania zawierają najbardziej wartościową informację na interesujący nas temat jest niezwykle zgubna.
 • Jednocześnie wyszukiwarki kierują nas bardzo często do stron, zapomnianych, dawno nieaktualizowanych co powoduje dalsze frustracje. Przykładem tego może być analiza wyników podawana przez wyszukiwarkę Google na hasło WYSZUKIWARKA INTERNETOWA. Przykład ten utrzymuje się w wynikach Wielkiego G. na pierwszej stronie od momentu opublikowania tego artykułu. Dla udowodnienia naszej tezy monitorujemy tę sytuację zgodnie z działaniami antyindeksacji relatywnej: (pozycja druga w maju 2015 roku), (pozycja siódma na początku września 2015 r.)
 • 7.  www.wyszukiwarki.info.pl
  Wyszukiwarki internetowe
  Wszystkie dobre wyszukiwarki na jednej stronie! Czy tego szukasz ??

Na początku naszego monitoringu strona ta plasowała się na pozycji drugiej – później jej ranking się obniżył. W maju 2015 r. znów utrzymuje się na drugiej pozycji. Czyli wciąż jest pokazywana przez Wielkie G. jako wartościowa. Pozycja, którą widzicie na własnym ekranie zależy oczywiście od zawartości ciasteczek przypisanych do komputera z jakiego się logujecie. Mimo jednakże wszelkich argumentów jest to strona, która nigdy nie powinna zawędrować tak wysoko w rankingu ponieważ dawno się zdezaktualizowała. Sprawdźcie sami.

Wojna pomiędzy wyszukiwarkami BING i GOOGLE.

Firma Microsoft wraz ze swoją wyszukiwarką wypowiedziała wojnę Google. Zbudowana została specjalna strona internetowa pozwalająca na alternatywne porównywanie wyników podanych prze obie wyszukiwarki. Cały dreszczyk emocji polega na tym, że użytkownik ocenia w ciemno. Nie wie które wyniki pochodzą z jakiej wyszukiwarki dopóki nie zakończy testu. Test kończy się po wykonaniu pięciu porównań. Kliknijcie na naszego IQ.linka by się samemu przekonać

Projekt IQ-@rius poleca… jest to seria artykułów z tematyki internautycznej opracowywana przez propagatorów Idei Przyjaznego Internetu. Przyłącz się do nas. Napisz swój artykuł.

Najbardziej popularne światowe wyszukiwarki internetowe:

Projekt IQ-arius nie ocenia prawidłowości statystyk rankingowych. Od tego są inni. Kto chce zapoznać się z aktualnym rankingiem przekierowujemy na stronę

gemiusRANKING

Jak do tej pory (2015) na rynku polskim najbardziej popularną wyszukiwarką jest wciąż Google.


Larry Page (ten od legendarnego Page Rank’u) i Sergey Brin w 1998 roku zakładając firmę Google, mieli wizję, że stworzą najlepszą wyszukiwarkę na świecie. Ci dwaj bystrzy doktoranci Uniwersytetu Stanforda postanowili zacząć od od wdrożenia całkiem fantastycznej  doktryny: Don’t be evil {nie czyń złego / nie bądź przekrętny}. Do dziś krąży wiele kontrowersji wokół tego, czy Google działa całkowicie etycznie i czy głównym jej priorytetem jest dobro użytkownika (czyli Twoje i moje), czy jednak najważniejsze są pieniądze.


Najbardziej popularne światowe wyszukiwarki w roku 2013 według serwisów rankingowych.
Google Najbardziej popularna światowa wyszukiwarka również uznawana na rynku polskim.
Bing Druga najważniejsza wyszukiwarka światowa, konkurencja dla Google firmowana przez Microsoft ale wciąż daleko w tyle.
Yahoo Poprzednik Google’a, dziś może być używany jako alternatywa. Sugeruje strony angielsko-języczne. Mało przydatna dla potrzeb polskiego masowego użytkownika.
Altavista Kiedyś najpopularniejsza światowa wyszukiwarka online. Dziś po prostu Yahoo Search.
Ask Alternatywa dla Google’a. Pozostała daleko w tyle i już chyba przestarzała.

Zamiast popularności światowej dla nas najważniejszym kryterium jest przydatność wyszukiwarek internetowych dla polskiego użytkownika. I na tym opiera się nasza klasyfikacja. Wyszukiwarki Bing, Yahoo czy polski NetSprint mogą nam przynieś trochę inne wyniki wyszukiwania niż Google, ale czasem dla własnej wygody czy upodobania będziemy woleli posłużyć się tą wyszukiwarką do której jesteśmy przyzwyczajeni. Dlatego kolejność na naszej liście nie jest istotna.

Najbardziej przydatne wyszukiwarki internetowe (w/g ekspertyzy opracowanej przez Projekt IQ-arius)
Baidu Jest to najbardziej przydatna wyszukiwarka dla Chińczyków. Ponieważ jest ich tak dużo to Baidu przejęło w czerwcu 2014 r. aż 18,03 procent rynku. Jeszcze w marcu, wynik ten wynosił 16,77 procenta. Wzrost może być spowodowany uruchomieniem angielskiej wersji serwisu.
IMHALAL.com Najbardziej przydatna wyszukiwarka dla wyznawców Islamu
Zapmeta – Metawyszukiwarka bez reklam, bardzo efektywna
Inne najbardziej przydatne wyszukiwarki. Kliknijcie aby się przekonać

Inne ciekawostki w temacie wyszukiwarek.

Każda wyszukiwarka wysyła na przeczesywanie internetu armię swoich robotów wychwytujących zawarte tam informacje. Właściciele stron internetowych łamią sobie głowy jak rozpracować algorytmy wyszukiwarek by podnieść swój ranking wyników. Wyszukiwarki internetowe generują około 85% ruchu na stronach internetowych. Są więc doskonałym źródłem do promocji naszych treści. Pozwalają szybko i w prosty sposób zaprezentować innym użytkownikom informacje które zamierzamy promować na internecie wykorzystując znajomość marketingu internetowego. Mogą to być wpisy o Twojej firmie lub Twoim produkcie. Zgodnie infografikiem (do którego link podajemy w materiałach uzupełniających) w ciągu jednej minuty Wielkie G. odnotowuje ponad 4 miliony prób wyszukania danych. Ponadto użytkownicy Sieci wysyłają 204 miliony e-maili, zaś YouTuberzy dodają do bazy popularnego serwisu aż 72 godziny nowych filmów a na Facebooku pojawia się 2 miliony i 460 tysięcy nowych statusów czy zdjęć. Radzimy sobie to samemu obejrzeć i przeanalizować, Z każdym dniem jest tego więcej. Obecność na pierwszych stronach wyników wyszukiwania daje gwarancje powodzenia serwisu internetowego. Co by nie mówić na temat wyszukiwarek to prawda jest jedna. Jeżeli wynik wyszukiwania nie pojawi się na pierwszej stronie w Googlach to tak jakby wcale nie istniał. Jedynie drobny ułamek użytkowników internetu zagłębia się w swoich poszukiwaniach głębiej, poza pierwszą stronę. Drobna część użytkowników stosuje też wyszukiwania zaawansowane ale i tu reguła pierwszej strony jest regułą z małymi wyjątkami. Trzeba więc sobie zdawać sprawę, że praktycznie niemożliwe jest zaistnienie na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych bez umiejętnego spreparowania własnej strony pod kątem kryteriów wyszukiwarkowych. Projekt IQ-arius to strona ekspercka powołana po to by stworzyć szansę tym, którzy nie mają siły przebicia w świecie gigantów komercjalizmu. Jeżeli przystąpisz do Dobrowolnej Grupy Promocyjnej możesz taką szanse uzyskać. Dzięki przynależności do naszego Projektu uzyskasz takie traktowanie swojej własnej strony internetowej, że w stosunkowo krótkim czasie zostaniesz zauważony przez pająki wyszukiwarkowe. Wyszukiwarki internetowe z reguły wyżej oceniają strony, których zawartość merytoryczna jest adekwatna do deklarowanej branży lub tematyki. Nasi specjaliści zbudują ci taką stronę lub zaadoptują twoja przestarzałą i nie spełniającą warunków do najnowszych trendów internetowych. Po takiej operacji wszyscy internauci którzy zobaczą link to Twojej strony i klikną na niego automatycznie zostaną przekierowani na Twoją stronę. Chcesz dowiedzieć się więcej. Napisz do nas a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu udzielenia wszelkich wyjaśnień.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce ranking wyszukiwarek internetowych:

 • www.domo.com – Co w ciągu jednej minuty wydarza się na internecie    (iq.link zaktualizowany 2014-07-01)
 • Łukasz Radzik – Historia wyszukiwarek internetowych    (iq.link zaktualizowany 2014-04-10)
 • infobrokerka.pl – dobrze indeksowany opis alternatywnych, najważniejszych wyszukiwarek internetowych    (iq.link zaktualizowany 2014-04-10)
 • tsiss.wordpress.com – Ściśle naukowe podejście do problemów wyszukiwarkowych..   (iq.link zaktualizowany 2014-04-10)
 • mensis.pl – Podejście Googli do tematu wyszukiwalności stron mobilnych.   (iq.link zaktualizowany 2014-04-10)
 • Zapmeta – Nowa metawyszukiwarka   (iq.link zaktualizowany 2015-02-04)

Drogi przeszukiwaczu zasobów internetowych!

Być może nieświadomie lub niechcący znalazłeś się na tej, specjalnie wypozycjonowanej stronie internetowej z użyciem antyindeksacji relatywnej. Strona ta została zainstalowana 22 maja 2012 roku w tym miejscu i periodycznie jest uaktualniana. Najbardziej światowa wyszukiwarka Google po ostatnich zmianach algorytmów zaindeksowała ją na PIERWSZYM miejscu wśród polskojęzycznych stron na frazę:

Wyszukiwarki internetowe ranking

Linki do wyszukiwarek i komentarze które zostały umieszczone na tej stronie służą do ilustracji podanych przykładów według oceny subiektywnej zespołu Projektu IQ-arius. Ostatnia gruntowa rewizja opinii została dokonana (w lipcu 2014 r.). Zachęcamy do krytycznej ewaluacji. Jeżeli nie zgadzasz się z naszymi opiniami, widzisz dezaktualizację naszych linków, błędy merytoryczne lub pragniesz wyrazić swoją własną, podpartą argumentami opinię, prosimy o zostawienie nam wpisu w komentarzach.

Zastanów się. To może to być twoja strona sponsorowana. Skontaktuj się z nami. Projekt IQ-arius.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.