Skąd wziąć gotówkę? Jak zachęcić inwestora? Jak podejść praktycznie do możliwych rozwiązań.

8-O Spotkania w cztery oczy z inwestorem. 8-O

Darmowe szkolenia online a może Syndykaty inwestycyjne?

projekt iqarius - szkolenia dla poszukiwaczy kapitalu8-O Masz innowacyjny pomysł na biznes? Szukasz inwestora aby rozwinąć swoją działalność, ale nie wiesz jak to zrobić? Brakuje Ci kapitału? Oto nasza oferta.
Dołącz do Symultany – platformy, nad której sprawnym funkcjonowaniem czuwa doświadczony zespół moderatorów. Symultana to także liczni partnerzy i eksperci, których zadaniem jest udostępnianie przedsiębiorcom i inwestorom niezbędnej wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z innowacyjnymi przedsięwzięciami. Zapraszamy do współpracy!  Symultana.org

Inwestycyjne szkolenia online.

Oto pierwsze z serii szkoleń online – jak zaprezentować swój biznes inwestorowi. Polecamy obejrzeć a potem skomentować.
W Symultanie mają miejsce indywidualne spotkania wyselekcjonowanych przedsiębiorców i pomysłodawców biznesu z wybranymi przez zespół Symultany inwestorami, którzy są skłonni zainwestować w atrakcyjne przedsięwzięcia od 100 tys. zł do aż 200 mln. zł. To szansa dla przedsiębiorców na pozyskanie kapitału, ale również dyskusji i konfrontacji pomysłu z praktykami biznesu. W spotkaniach w roli inwestora biorą udział doświadczeni specjaliści z zakresu rynków finansowych i analitycy finansowi. Termin zgłaszania pomysłów jest otwarty a termin zamknięcia zostanie podany do publicznej wiadomości.

Projekt „Symultana–inwestowanie w innowacje” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Patronat nad nim objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Gospodarki. Pomysłodawcą i realizatorem projektu Symultana jest Stowarzyszenie Primus Inter Pares (organizacja pożytku publicznego), znane z promowania najlepszych studentów Rzeczpospolitej, współpracujące z Kancelarią Prezydenta RP oraz współrealizujące Program „Solidna Marka” pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Aby zgłosić swoje przedsięwzięcie należy zarejestrować się w serwisie Symultana.org, jako przedsiębiorca dodać swoją ofertę, która skierowana jest do inwestora i wypełnić krótkie zgłoszenie zawierające tytuł przedsięwzięcia oraz zaznaczyć chęć udziału w spotkaniu. Na przekonanie o wartości swojego pomysłu jest tylko 10 – 15 minut indywidualnej rozmowy z inwestorem (jednym lub po kolei z wieloma). Inwestorzy są zainteresowani pomysłami z każdej branży – muszą jednak widzieć w nich potencjał rozwoju i przyszłe zyski. Ilość miejsc na spotkaniach jest ograniczona, a zgłoszenia będą weryfikowane przez zespół ekspertów Symultany, którzy mogą także wskazać, na co zwrócić uwagę w trakcie bezpośredniej rozmowy z inwestorem.


Reklamowy Opis jednego ze szkoleń jakie odbyło się w czerwcu 2012 roku.

„Dobra oferta pierwszym krokiem do inwestora”

Spotkanie biznesowe pod tym tytułem adresowane jest do przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem inwestora na rozwój firmy oraz pomysłodawców, którym brakuje środków na sfinansowanie projektu. Chcemy przybliżyć Wam wiedzę na temat możliwości skutecznego zaprezentowania swojego pomysłu inwestorom, a także wskazać ścieżki rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes.

W trakcie spotkania eksperci podpowiedzą:

  • Czego oczekuje inwestor i jakich pomysłów szuka,
  • Jak napisać biznesplan i jak efektywnie rozwijać relacje w biznesie.
  • Podczas spotkania możliwa również będzie wymiana doświadczeń, poglądów oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Zajęcia poprowadzą praktycy biznesu i specjaliści z zakresu finansów m.in. Grzegorz Turniak (coach networkingu, zarządzania talentami i karierą) oraz Hubert Żórawski (Partner – Założyciel Athlon DEVELOPMENT, Menedżer Sprzedaży, trener i praktyk biznesu)

Jeżeli byłeś uczestnikiem takiego spotkania i chcesz się podzielić z innymi swoją opinią…

…Napisz do nas – opublikujemy!

Syndykaty inwestycyjne

Bardzo popularne w USA. Blisko 70% amerykańskich firm sfinansowanych przez fundusze VC otrzymało wsparcie za pośrednictwem syndykatów. W Europie te udział wynosi dopiero 33%. Czytajcie więcej na ten temat w materiałach uzupełniających.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce jak zachęcić inwestora:

  • Symultana.org – Jak napisać ofertę do inwestora?.    (iq.link zaktualizowany 2014-07-20)
  • Brante.pl – Bądź atrakcyjny dla inwestora   (iq.link zaktualizowany 2014-07-20)
  • Brante.pl – Syndykaty inwestycyjne co to jest?   (iq.link zaktualizowany 2014-07-20)

Dodaj komentarz