Pozycjonowanie organiczne. Stanowisko Projektu IQ-@rius w tym temacie.

8-O Pozycjonowanie organiczne wraca do łask 8-O

Czyli o tym jak Wielkie G. nabałaganiło zawodowym SEO-wcom.

projekt iqarius - strona ekspercka8-O W jednym z ostatnich naszych komentarzy na temat Google pisaliśmy, że Gogle zwariowało. Teraz za głowy łapią się ci, którzy czerpali korzyści ze stosowania nie zawsze uczciwych sztuczek pozycjonerskich. Pozycjonowanie organiczne wróciło do łask największego potentata wyszukiwarkowego i wykazuje swoją praktyczną wyższość nad masowymi technikami pozycjonowania. Ostatnia modyfikacja algorytmów Google wprowadziła poważne zaniepokojenie na blogach zawodowych SEO-wców. Sami jeszcze nie bardzo wiedzą jak zareagować, jak zachować się w tej nowej sytuacji.


18 lipca 2013 r. Google oficjalnie powiadomiło o zmodyfikowaniu swoich algorytmów . Od razu zauważyliśmy to monitorując pozycje Projektu IQ-@rius i stron z nim związanych.

Projekt IQ-@rius – od początku swojego istnienia – nastawiony na pozycjonowanie organiczne rozwijał się prawidłowo wzmacniając swoje pozycje w Googlach z dnia na dzień. W  styczniu roku 2013 trendy się odwróciły. Zareagowaliśmy błyskawicznie publikując kontrowersyjny artykuł pod tytułem „Czy Google zwariowało, czy popiepszone algorytmy” Poczynając od tej daty. Projekt IQ-@rius powoli tracił swoją wypracowaną pozycję zawdzięczając to (świadomym lub nieświadomym) działaniom algorytmów Googli wspierających poczynania SEO-owców w czarnych rękawiczkach. Stan ten trwał aż do letniego update.

Od tego momentu wszystko się zmieniło. Ciężka praca właścicieli stron internetowych, którzy dbają o swoją reputację i publikują oryginalne oraz wartościowe materiały została doceniona. Natomiast poniżej zamieszczamy linki do artykułów w których zawodowi pozycjonerzy opisują swoje problemy związane z nowymi algorytmami Googli i masą toksycznych linków które teraz zapełniają strony ich klientów.

Dodaj komentarz