Blogowanie jako jeden z najważnieszych elementów promocyjnych.

8-O Blogowanie. Blog ekspercki 8-O

Jako ważny element promocyjny w marketingu internetowym.

projekt iqarius - strona ekspercka 8-O Strona internetowa czy sklep internetowy to jedno, a blog firmowy to drugie. Jedno nie powinno istnieć bez drugiego. Jeżeli naszym celem jest zapewnienie sobie godziwego zysku poprzez sprzedaż produktów czy usług musimy przekonać klienta do by dokonał zakupu właśnie u nas. Klient musi uwierzyć i być przekonanym, że produkty i usługi jakie mu proponujemy są mu potrzebne, przydatne, dobrej jakośći i że kupując je u nas dokonuje najbardziej racjonalnego wyboru. I tu nie możemy zaniedbać poważnego narzędzia marketingu internetowego jakim jest prowadzenie własnego blogu eksperckiego.


Blogowanie to najtańsza metoda na samopromocję.

(artykuł ten powstał w marcu 2013 i wciąż jest w fazie edycji).

Przykładowo jesteśmy grupą młodych prawników i wyszukaliśmy sobie przyjemną niszę rynkową polegającą na suportowaniu sklepów internetowych. Tworzymy stronę internetową, profesjonalną poświęconą tej działalności. Strona internetowa to jedno, a blog wspomagający to drugie. Jedno nie powinno istnieć bez drugiego. Teraz nazywamy nasz blog stroną ekspercką i zaczynamy udzielać porad prawnych (jeżeli posiadamy uprawnienia do działalności prawniczej). Na początek tworzymy forum wraz z listą typowych zapytań (FYI).  Piszemy sami lub zatrudniamy zdolnego copywritera i rozpoczynamy nową działalność internetową w postaci inteligentnego blogowania.

Blog internetowy to jedno z najbardziej popularnych obecnie działań marketingowych. Skuteczność dobrze prowadzonego bloga polega na jego społecznym oddziaływaniu. To nawiązanie więzi z klientem. Trzeba być dobrym copywriterem żeby uzyskać zamierzony efekt. Dobrze przemyślany blog to nie miejsce na wychwalanie zalet produktów, lecz próba pokazania klientowi korzyści jakie on osobiście uzyska wybierając naszą ofertę. Przy pomocy bloga możemy osiągnąć efekt wykreowania potrzeb konsumenckich poprzez wzbudzanie pozytywnych emocji. Jeżeli polecamy nasze usługi, to nie skupiamy się jedynie na zaletach technicznych, ale na uczuciach zapewnienia komfortu, jakości a nawet luksusu. Usiłujemy pokazać, że nasze działanie przynosi korzyść, ułatwia życie klienta i jest mu zwyczajnie niezbędne.

Klient nie znosi „wciskania kitu”. Powinien na blogu znaleźć rzeczowe informacje poparte sugestiami motywującymi.

UWAGA!!!

W dzisiejszej praktyce utarło się, strona internetowa i wspierający ją blog są postawione na tej samej domenie i zintegrowane ze sobą w postaci opisywanego przez nas portalu tematycznego. Jeżeli zdecydujesz się że takie rozwiązanie Ci odpowiada, a Twoja dotychczasowa strona internetowa nie spełnia Twoich oczekiwań – skontaktuj się z naszym zespołem

Doradzimy Ci jak zastosować tanim sposobem nowoczesne narzędzia marketingu internetowego.

Po prostu skontaktuj się z nami

Blog firmowy to blog ekspercki

Blog firmowy musi stać się blogiem eksperckim. Właściciel firmy, tworząc bloga powinien opisywać wszelkie tematycznie powiązane zagadnienia. Nie chodzi tylko o zdawanie relacji z tego, co się dzieje w firmie, ale raczej o tworzenie bazy wiedzy mocno skorelowanej z prowadzonym biznesem. Wiedza ta podawana w np. w formie ebook’ów, artykułów czy analiz, może być związana z udostępnieniem e-maila lub innych danych adresowych a więc zbieraniem bazowych danych grupy targetowej.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce blogowanie eksperckie:

  • Prokonsumencki.pl – Obejrzyjcie jeden z przykładowych blogów eksperckich dla sprzedawców internetowych i powiedzcie czy nie mamy racji?   (iq.link zaktualizowany 2014-07-20)
  • Social media today – Infografika z roku 2013 w temacie blogowania. Potęga liczb.   (iq.link zaktualizowany 2014-08-02)
  • dr. Paweł Strykowski – Content marketing. Wykorzystanie możliwości jakie daje Internet firmom w początkowej fazie rozwoju w prowadzeniu działalności eksperckiej  (iq.link zaktualizowany 2014-09-13)
  • nf.pl – Blogi eksperckie. Dlaczego warto je prowadzić?   (iq.link zaktualizowany 2014-11-08)

Dodaj komentarz