Wyszukiwarki internetowe są głupie. Bałagan w pozycjonowaniu. Co nam Google nabroiło?

8-O Czy wyszukiwarki są głupie?…
…czy popieprzone algorytmy? 8-O

(Wiadomości z lutego 2013 r.) Google nie potrafią, albo nie chcą rozróżnić czy dana strona jest wartościowa czy nie.

projekt iqarius - strona ekspercka 8-O Przemyślenia pozycjonera. Pisane w lutym 2013 r. Wpisując jakieś hasło w pole wyszukiwań renomowanej wyszukiwarki internetowej oczekujemy wyników najbardziej adekwatnych do naszego wyszukiwania. Przykładowo rozpatrzmy hasło wyszukiwarki internetowe. Intencją naszego zapytania jest zdobycie najbardziej wartościowych odpowiedzi pozwalających nam na zorientowanie się co aktualnie na rynku wyszukiwarkowym jest na topie. Okazuje się że jest to rozumowanie mylne. Najbardziej szanowana wyszukiwarka Google – głupieje i przynosi nam wyniki wołające o pomstę do nieba.


Artykuł zapoczątkowany został w pierwszych dniach lutego 2013r i jest wciąż uaktualniany.

Przemyślenia na podstawie analizy hasła „wyszukiwarki internetowe” czyli to co nam podsuwa Google w języku polskim jest nie do zaakceptowania przez człowieka o normalnej inteligencji.

„Wyszukiwarki są głupie” – zaczęło się to 21 stycznia 2013 roku

Poza pozycją nr 1, zasłużoną sobie przez Wikipedię, następne trzy to przedawnione, nieaktualizowane strony, które nie powinny się ukazać w pierwszej setce. O pozycji numer 5  piszemy poniżej załączonego obrazka.

is

Być może teza, że wyszukiwarki są głupie  jest słuszna tylko dla języka polskiego. Nie myślimy tak. Wyszukiwarki są tworzone przez ludzi. Ludźmi programującymi zmiany w algorytmach kierują inni ludzie. Może tu właśnie tkwi problem.

Zastanawiając się się dlaczego artykuły bezsensowne w sensie naszego języka będące ewidentnymi tłumaczeniami dokonanymi przez mechanicznego tłumacza Google znajdują się na czołowych miejscach wyszukiwań odnalazłem taki artykuł Jest to artykuł na czasie zapytujący wprost: Czy Google promuje piractwo? Za kilka dni temat został rozwinięty. Ten sam autor zastanawia się w jakim kierunku idą Google? Na przykładach pobranych z internetu udowodnia nam że Google przestało być wiarygodne, że uczciwe techniki pozycjonowania przestały się liczyć, że Google podsuwa nam treści które całkowicie powinny być całkowicie wyrzucone z zasobów wyszukiwarki.

Czy mamy czekać aż Google samo coś zmieni i znów nie wiadomo w jakim kierunku czy przerzucić się na BING-a?

Musimy coś zmienić. Projekt IQ-arius tymczasem proponuje używanie wyszukiwarki MOZBOT.

Jaka jest na to recepta?

Gotowej recepty nie ma. Nie można zbytnio przejmować się tym, że wyszukiwarki są głupie. Po prostu w procesie budowania nowej strony internetowej należy skoncentrować nad skutecznością jej oddziaływania poprzez potężne medium jakim jest Internet. I o tym piszemy w naszym artykule

Iqarius


Dodaj komentarz