Jak przerobić normalną stronę internetową na skalowalną stronę mobilną?

8-O Czy warto przerabiać we własnym zakresie? Czy to się opłaca? 8-O

Przeczytaj i sam odpowiedz sobie na to pytanie.

dedykowana strona mobilna8-O Samodzielnie wykonana strona mobilna to wyzwanie dla wtajemniczonych. Możliwość wykonania jej w dwie minuty to próba dla odważnych. Już ponad sześć lat temu (wrzesień 2011 roku) pisał o tym Kamil Mizera w AntyWeb
Projekt IQ-@rius nigdy nie próbował testować rekordowości tych wyników zgodnie z zasadą „co nagle to po diable”. Świat w miejscu nie stoi i od tamtego czasu metody wykonywania skutecznych oraz praktycznych stron mobilnych na tyle się udoskonaliły, że na dzień dzisiejszy rekomendujemy bardziej skuteczne rozwiązania. Warto jednak cytowany artykuł przeczytać  jako historyczną już próbę rozwiązywania problemów biznesmenów internetowych.


Internet stał się skalowalny i mobilny. I jeśli nie uzwzględnimy tego przy projektowaniu strony internetowej…

… to faktem jest, że wypadniemy z gry o dostęp do klienta.

Rynek usług mobilnych wciąż się rozwija w tempie niesamowitym. Jeszcze nie tak dawno surfowaliśmy po internecie z pokładu poczciwego komputera stacjonarnego. Szczytem mobilności był laptop oraz magiczny hot spot z Wi-Fi. Z czasem ciężkawe laptopy zaczęły się odchudzać. Mamy więc obecnie Netbooki,  tablety i oczywiście smartfony. To obecni przedstawiciele mobilnego surfingu. Wciąż pojawiają się nowe generacje smartfonów, a w nich nowe, coraz bardziej użyteczne technologie. Powstają miliony nowych aplikacji na smartfony. Każdy znajdzie dla siebie to co lubi, co mu jest potrzebne i czym się pasjonuje. Z małego ekranu smartfona dotrze tam gdzie ma ochotę. Nadszedł więc czas na przerobienie starej, tradycyjnej, horyzontalnej strony internetowej na wertykalną, nowoczesną i mobilną. Na stronę taką, która sama dostosuje się do formatu i rozdzielczości ekranu na jakim jest wyświetlana i pozwoli na kontakt z klientem z dowolnego miejsca i dowolnym, dogodnym dla niego czasie. Stronę, która także umożliwi potencjalnemu klientowi zakup oferowanej przez nas usługi.

Dedykowana strona mobilna.

Ponieważ trend ten staje coraz bardziej popularny a popyt generuje podaż, powstają projekty ukierunkowane na klienta mobilnego. Projekty które umożliwiają powstanie skutecznych  stron internetowych dla małych firm i dla właścicieli o ograniczonym budżecie.  Jednym z takich serwisów jest elmobi. Posługując się tym serwisem jesteśmy w stanie za bardzo małe pieniądze stworzyć w pełni funkcjonalną wersję mobilną naszej istniejącej strony internetowej, lub zbudować całkiem nową funkcjonalną stronę internetową.

Poniżej dwa wyselekcjonowane przez nas przykłady. Szczególnie polecamy sprawdzenie funkcjonalności tych prostych wizytówek firmowych posługując się dowolnym smartfonem z dowolnym systemem systemem operacyjnym poprzez mobilną przeglądarkę:

  • strona małego przedsiębiorstwa budowlanego
  • strona agencji prawnej ….

Po zapoznaniu się z przykładami, prosimy o przesłanie nam swojej opinii. Nikomu nie zalecamy samodzielnego wykonywania mobilnych stron internetowych. Dobra i skuteczna strona internetowa może być wykonana tylko przez fachowca. Dlatego zapraszamy do zapoznania się programem przygotowanym przez Projekt IQ-@rius pod nazwą Dedykowana Strona Mobilna. 

Dodaj komentarz