Solidna marka, czy solidne wyciąganie kasy od ciężko pracujących na swój biznes?

8-O Solidna firma czyli felieton kontrowersyjny 8-O

Pisane spoza polskiego oceanu.

solidna marka 8-O Dostałem dzisiaj typowego maila w formie newsletter’a wysłanego przez Symultana.org.

Drogi użytkowniku,

Pragniemy poinformować o rozpoczęciu kolejnej edycji Programu Certyfikującego „Solidna Marka 2012” organizowanego przez Stowarzyszenie Primus Inter Pares.
Program skierowany jest do przedsiębiorstw, które wyróżniają się w swojej branży solidnością i cieszą się wśród konsumentów pozytywnymi opiniami.

Pokaż wszystkim, że Twoja Marka jest solidna i przystąp do nowej edycji programu!

Wejdź na stronę www.SolidnaMarka.pl i dowiedz się więcej.
Zespół Symultana.org


Wszystko fajnie – Honorowy patronat Ministra gospodarki RP. Już się chciałem nominować gdy… zatrzymały mnie dwa kontrowersyjne punkty z paragrafów regulaminu:


4.2. Firma nominowana, która zgłosi chęć przystąpienia do programu wysyłając formularz drogą elektroniczną, zobowiązana jest wnieść opłatę na konto Właściciela w momencie, gdy pozytywnie przejdzie proces weryfikacji przez Kapitułę Programu, co jest jednoznaczne ze spełnieniem wymogów w Regulaminie. Jeśli firma nie przejdzie pomyślnie procesu weryfikacji (nie spełni wymogów Regulaminu), obowiązek wniesienia opłaty jest anulowany i firma nie staje się Laureatem Programu. Wysyłka formularza drogą elektroniczną jest więc jednoznaczna z chęcią przystąpienia firmy do Programu i akceptacją warunków uczestnictwa w Programie.


6.5. Organizator zastrzega sobie wyłączne prawo wprowadzania zmian w Regulaminie i witrynie w dowolnym czasie bez potrzeby informowania użytkowników. Użytkownicy odpowiedzialni są za regularne przeglądanie tych warunków oraz zastrzeżeń, a następujące po wszelkich zmianach korzystanie z witryny jest równoznaczne z ich akceptacją.


Na mój głupi amerykański rozum sprawa wygląda następująco:

Ja, jako właściciel solidnej mikro firmy zatrudniającej poniżej 10 pracowników, starając się o umieszczenie znaczka solidna marka na swojej stronie internetowej muszę zapłacić 1800 złotych rocznie za ten przywilej innej prywatnej firmie, która nawet nie raczy mnie poinformować jak sobie zmieni regulamin. A minister też się honorowo wypnie, bo żadnym oficjalnym rozporządzeniem tego swojego honorowego patronatu nie uhonorował.

Prosimy o komentarze

Jedna odpowiedź na „“Solidna marka, czy solidne wyciąganie kasy od ciężko pracujących na swój biznes?””

  1. Sprawdziłem w lutym 2015 roku. Już na stronie głównej widać jaki to przekręt. Banner czołowy dumnie ogłasza: ” Aktualnie trwa nabór do edycji 2014 „. To wystarczy zamiast komentarza.

Dodaj komentarz