Nowe, a już utrwalone, trendy na internecie. Płatne treści do czytania w subskrypcji.

8-O Płatne treści na internecie. 8-O

To co było nowe w roku 2012 staje się dziś regułą.

Zapłacisz to przeczytasz.

platne tresci8-O Płatne treści. Pod przykrywką ”Przejdź na lepszą stronę Internetu”, wykrystalizował się nowy pomysł komercyjny – czyli płać za to co do tej pory było darmowe. Pasek Piano, który w końcu sierpnia 2012 r. pojawił się na portalu nowiny24 i innych portalach jasno przedstawia swoje przesłanie: Zapłać za czytanie.


Tak przekonywała nas reklama:

Ten pasek, to furtka do unikalnych, ekskluzywnych materiałów. Już niedługo, by mieć do nich dostęp, trzeba będzie zarejestrować się w systemie Piano. Można to zrobić już teraz, podając swój adres mailowy. Ci, którzy zrobią to już teraz, dostaną w sierpniu promocyjny, bezpłatny dostęp do unikalnych artykułów. Później dostęp do tych treści będzie płatny. Jest więc świetna okazja, by bez żadnych zobowiązań przetestować nowe rozwiązanie.

Pisane na początku września 2012 roku.

Ludzie, czy naprawdę w to wierzycie? Czy nie jest to kolejny zamach na Ideę przyjaznego Internetu? Prosimy o komentarze! Chwilkę później znów ustosunkowaliśmy się do tego tematu. Piano, płatny internet. !

apla

Materiały uzupełniające w tematyce płatne treści w internecie:

  • wyborcza.biz –  link z roku 2014 do artykułu, który opisuje bieżącą sytuację z jakimi borykają się gazety.  (iq.link zaktualizowany 2014-04-14)
  • www.press.pl – Spada liczba odsłon w serwisach „Gazety Wyborczej” objętych paywallem (http://www.press.pl)  (iq.link zaktualizowany 2014-04-17)

Dodaj komentarz