Kurs WordPress’a – bardzo popularny temat.

Kurs wordpressa michal kalinowskiKurs WordPress –  w lutym 2014 powrócił na Internet i umarł powtórnie

Ciekawe zjawisko. Ponad 60 milionów osób na całym świecie wybrało WordPress jako system zarządzania. WordPress jest najpopularniejszym na świecie systemem zarządzania treścią (CMS – Content Management System) i platformą do blogowania, rozprowadzaną na licencji Open Source (otwarty kod). Jest on udostępniany za darmo, charakteryzuje się łatwością obsługi i dużą elastycznością. […]

Nowy-stary kurs WordPress’a

Na internecie istnieją miliony takich i podobnych kursów. Ale ten miał być trochę inny. Kiedy zainteresowaliśmy się nim na początku wydawało się, że ewoluuje w dobrym kierunku. Plany były ambitne. Michał Kalinowski zbudował ten kurs na innowacyjnych założeniach, zdobył widoczność na internecie, zdobył swoich zwolenników po czym z powodów dla nas nie do końca jasnych (jak sam do tego się przyznał) zaprzepaścił swoje dzieło. Po prostu zabrakło konsekwencji w działaniu. Po prostu nie wykonał swojego planu biznesowego bo prawdopodobnie go nie miał. Domena nieopłacona wygasła. Ot jeszcze jeden przykład niezrealizowanych zamierzeń.

michal kalinowskiMICHAŁ KALINOWSKI – Pasjonat Internetu, technologii, marketingu internetowego i… porannych sesji na siłowni. WordPress od wielu lat jest platformą umożliwiającą mu dzielenie się ze światem swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami.

Uzależniony od blogowania, podcastów i książek, czym zapełnia każdą swoją wolną chwilę.

Piszemy o tym tylko dlatego że Kurs Worpress’a znajdował się w sekcji naszych promocji. W lutym 2014 zostaliśmy powiadomieni przez autora, że Kurs WordPress’a powraca na łono internetu i będzie kontynuowany. Niestety w maju 2014 roku nasz zespół analityczny sprawdził postępy edycyjne i stwierdził że nic nowego w edycji się nie pojawiło. Czyli kolejna „klapa”. Przenieśliśmy ten komentarz więc do sekcji ” Bliżej nieokreślonego celu” i będzie nam służył jako przykład braku konsekwencji działania co w efekcie prowadzi do upadku biznesu internetowego.

 

UWAGA!!!

Tekst poniższy nie ma nic wspólnego z treścią tego artykułu (czeka na komentarze i reedycję maj 2014)

Brak konsekwencji to jeden z powodów upadku biznesu.

Masz swoje  uwagi – skontaktuj się z nami

Kurs WordPress’a powinien być zrozumiały dla ludzi początkujących. Osoba lub zespół prowadzący kurs internetowy dla osób słabo zorientowanych w temacie WordPress’a powinni postarać się wyjaśnić wszystko od postaw.

Pierwsze lekcje kursu zwykle dotyczą abecadła WordPress oraz tego, co można osiągnąć w praktyce. A więc jak pobrać aktualną, polską wersję WordPress i zainstalować go na serwerze. Kolejno jak skonfigurować stronę internetowa tak, aby praca z nią była komfortowa a także aby publikowane treści były przyjazne dla wyszukiwarek. Na przestrzeni kursu poznacie wszystkie narzędzia, które służą do zarządzania  stroną internetową. Co to są treści oraz czym są taksonomie. Jakie są metody na dodawanie mediów do WordPress, takich jak obrazki, wideo czy linki. Jak stworzyć własne galerie oraz jak wygenerować miniaturki.

O tym wszystkim można przeczytać przykładowo na innej stronie internetowej proponującej Kurs WordPress’a za 69 złotych: 

Dodaj komentarz