Serwis ogłoszeniowy – zarabialność i opłacalność. Jak zwiększyć ruch? Dylematy każdego właściciela serwisu.

8-O Czy się opłaca założyć nowy serwis ogłoszeniowy? 8-O

Spojrzenie realistyczne w celu obalenia mitów.

projekt iqarius - serwis ogloszeniowy8-O Czy się opłaca?… By odpowiedzieć na to pytanie, posługujemy się linkiem do jednej z przykładowych dyskusji jakie pojawiają się bardzo często na forach internetowych. Tematyka: Serwis ogłoszeniowy i problem opłacalności prowadzenia takiego serwisu. Ten temat poruszany jest często wśród rzeszy chętnych zrobienia biznesu na takim pomyśle. Nie każdemu się to udaje. Po wprowadzeniu na rynek internetowy nowego serwisu ogłoszeniowego i po roku czasu jego istnienia orientujemy się, że oglądalność jest taka jaka jest. I co z tym fantem zrobić dalej?


Analiza problemu słabej oglądalności.

Witam. W skrócie przedstawię swój problem i być może podacie mi swoje propozycje co można byłoby poprawić lub dodać. Posiadam od ponad roku regionalny serwis ogłoszeniowy:

  1. Jest on wypozycjonowany pod 3 frazami związanymi z ogłoszeniami i miastem w Top 10
  2. Page Rank = 2
  3. Posiada funpage na Fejsbuku z 400+ userami
  4. Dzienna liczba wyświetleń to zaledwie 50-ciu użytkowników

Odnośnie mojej konkurencji. Jest lokalna i jak zwykle ogólnopolska (którą pominiemy). Lokalna owszem, ale również nie posiada ona dużej rzeszy odbiorców co widać po ilości ogłoszeń na ich portalach. Problem leży w ilości odwiedzin. Przy takiej ilości odwiedzin  strona nie zarobi nawet na swoje utrzymanie poprzez AdSense. O innych PP mogę praktycznie zapomnieć, gdyż jak wiadomo liczy się ilość odwiedzin na szacowane zarobki. Rok temu prowadziłem małą kampanię reklamową w formie bezpośredniej (ulotki, gadżety). Co o tym myślicie ? Jak zwiększyć ruch ?


Kolejna kwestia. W planie mam zacząć pozycjonować witrynę pod frazy okolicznych miast. Pytanie brzmi czy jeśli zacznę to robić strona nie spadnie w pozycjach obecnie docelowego miasta głównego (która stoi dosyć dobrze) ?


Po to by się dowiedzieć czy znalazły się sensowne odpowiedzi na zadane pytania radzimy zapoznać się z resztą opublikowanej treści. Każda próba zbudowania nowego serwisu ogłoszeniowego powinna być poprzedzona szeroką analizą istniejącego rynku i skonsultowana z opinią eksperta.


Jak zarobić na serwisie ogłoszeniowym?

W początkowej wersji naszego komentarza posłużyliśmy się przykładem pobranym z internetu czyli artykułem pod tytułem: „Jak zarobić na serwisie ogłoszeniowym”  Jak zarobić na serwisie ogłoszeniowym . To nawet nie był artykuł to była reklama zachęcająca do zakupu kursu za 9 złotych. Czyli taniocha niemożebna. Niemniej tłumaczyliśmy, że rozwiązanie takowe to właściwie strata włożonych pieniędzy. Czas zrobił swoje. Autor został zbanowany a my szukamy nowego przykładu.

UWAGA!!!

Projekt IQ-@rius w odpowiedzi na pytanie podstawowe tego artykułu podkreśla, że opłacalność serwisu ogłoszeniowego jest możliwa ale nie gwarantowana. Warunkiem jest dobre przygotowanie formuły serwisu ogłoszeniowego (która musi być innowacyjna) oraz przygotowanie dobrze przemyślanego planu biznesowego.

Czy się opłaci to zależy wyłącznie od Ciebie! – od Twojej  pomysłowości i konsekwencji w działaniu.

Chcesz wiedzieć więcej, po prostu skontaktuj się z nami

apla

Materiały uzupełniające w tematyce serwisów ogłoszeniowych:

  • artelis.pl – Jak zarobić na serwisie ogłoszeniowym?  (iq.link zaktualizowany 2014-08-12)
  • gazeta.pl – poniżej informacja o marketingowej likwidacji nazwy brandingowej serwisu ogłoszeniowego Tablica.pl  (iq.link zaktualizowany 2014-04-15)

Z perspektywy roku 2015 można powiedzieć, że zmiana nie dotyczy jedynie zmiany logo i adresu internetowego serwisu. Korzystanie z serwisu początkowo było darmowe i cała funkcjonalność pozostawała bez zmian. Jednakże zwyciężyła opcja wprowadzenia płatnych ogłoszeń i w związku z tym ciekawe czy Polacy zechcą płacić i przekonają się do słabo rozpoznawalnej nazwy czy przeniosą się na gumtree oraz czy serwis dalej utrzyma swoją wysoką popularność.


Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Maj 2015

Serwis ogłoszeniowy ,
Copyright 2009 - 2018 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.