Projekt IQ-@rius – nasza historia.

8-O Projekt IQ-@rius 8-O

Historia Projektu IQ-@rius zaczęła się od TerazMedia.

projekt iqarius8-O Jak powstał Iqarius? … No tak. Na początku był Chaos. Z chaosu wykrystalizowała się Idea, z idei narodził się Projekt – i tak się zaczęło. Projekt został poddany konstruktywnej burzy mózgów i po okresie konsultacji oraz eksperymentów zbudowany został szkielet pierwszej wersji testowej z myślą o wypuszczeniu go na szerokie wody Internetu. W pracach przygotowawczych i projektowych wzięła udział mała grupa entuzjastów, ludzi młodych wiekiem lecz o praktycznym doświadczeniem w budowaniu stron internetowych. Konsultacje przeprowadzone były w szerszym gronie programistów, koderów, grafików i specjalistów od administrowania siecią, ale testowanie wersji przedprodukcyjnej odbyło się z udziałem bazy naszych testerów (na której w dalszym ciągu opieramy się rozwijając nasze nowe przedsięwzięcia) – czyli najzwyklejszych klikowcach, klikaczach czy klikownikach… a inaczej mówiąc najnormalniejszych użytkownikach internetu, ludziach zwykłych i o przeciętnych zdolnościach dla których budowaliśmy naszą pierwszą, modelową stronę internetową Projektu IQ-@rius).

Zaczynem naszego Projektu stał się wortal tlumaczeniainternetowe.pl czyli typowy portal tematyczny poświęcony tłumaczeniom internetowym, a więc krótko mówiąc Wortal dla tłumaczy.
Autor  tego pomysłu, Amerykanin polskiego pochodzenia, wywodził się z korporacji pod nazwą Iqarius Creation Group, której pierwszym projektem warsztatowym stała się strona internetowa pozwalająca na jak najlepsze rankingowanie usług tłumaczeniowych.

Tak wykształtowała się wzorcowa formuła portalu tematycznego.

O dalszej i aktualnej strategii rozwoju piszemy poniżej.

Pierwszym etapem naszej historii była współpraca z agencją interaktywną TerazMedia. Niestety to już historia. Po serii udanych ataków wirusowych na hostingowe konto tej firmy musieliśmy zrezygnować z tak nieodpowiedzialnego supportu technicznego, który doprowadził do dewastacji wczesnej fazy Projektu. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że zapomnieliśmy już o tym wydarzeniu. Projekt IQ-@rius, pokonał czarne moce komercjalizmu, został przeniesiony na nową platformę i powrócił do swojej podstawowej funkcji jaką jest propagowanie pozytywnych działań umacniających rozwój nowego biznesu.

Oddziaływanie internetu na nasze życie, przyzwyczajenia i przyszłe potrzeby zwiększa się z każdym dniem. To co dziś wydaje nam się fajne i moderne jutro zostaje zastąpione przez nowe technologie przynoszące bardziej praktyczne rozwiązania. Analizujemy te zjawiska i wychwytujemy dla naszych klientów to co jest im najbardziej przydatne. W obecnej formie i przy pełnym udziale naszych użytkowników Projekt IQ-@rius od maja 2012 r. rozwija się prężnie i poszerza teren oddziaływania.

Dodaj komentarz