Serwis ogłoszeniowy – od pomysłu do realizacji (jak założyć i jak sobie poradzić z tą działalnością gospodarczą)?

8-O Serwis ogłoszeniowy. Zastanówmy się poważnie… 8-O

…jak stworzyć i prowadzić działalność dochodową opartą na takim pomyśle?

serwis ogloszeniowy8-O Pomysł na założenie własnego, dochodowego serwisu ogłoszeniowego pojawia się najpierw w głowie, zaczyna się krystalizować, omawiamy go ze swoimi przyjaciółmi a później poddawany jest konsultacji społecznej na różnych forach. Jest to proces raczej długotrwały.
A jak to się zwykle zaczyna?
Przykłady podajemy poniżej:


Witam!!!
Mój pomysł jest następujący (jest on jeszcze w fazie projektu przez co jest jeszcze nie dopracowany) a mianowicie chciałbym stworzyć coś na wzór portalu ogłoszeniowego ale tylko z branży gastronomicznej… Chcę założyć serwis ogłoszeniowy, coś w stylu tablica.pl (olx.pl), gumtree.pl, itp. Nie mam żadnej wiedzy z zakresu tworzenia stron od zera, HTML itd. … Chodzi mi o to żeby ogłaszali się ludzie-kucharze bezrobotni szukający pracy, firmy cateringowe nowo powstałe jak i te z tradycjami, restauracje oraz ludzie poszukujący danych usług. Każdy kto by się ogłaszał, ludzie oferujący swoje usługi jak i ci szukający mieli by swój profil przez co obie te grupy mogły by szukać interesujących ich rzeczy w odpowiednich katalogach… na początek chce założyć Stronę trochę ją rozpowszechnić zobaczyć czy będzie miało to jakieś zainteresowanie a później dopiero pomyśleć o lokalu.

Witam serdecznie..
Od dawna dawna zastanawiam się co można zrobić aby za 10-15lat nie żałować że nie spróbowałem.. Chciałbym założyć stronę z ogłoszeniami typu „Olx” ale działającą tylko w moim regonie a później rozszerzyć to na województwo. Jak to mówią w mojej rodzinie mam głowę do interesu… Myślę o założeniu portalu który będzie działał podobnie jak Olx który będzie miał swoją siedzibę… Zaczynałbym od praktycznie ZERA nie mam zbyt dużo funduszy…i… maaase zapału więc powinno się udać:)

 

A więc, czy opłaca się założyć serwis ogłoszeniowy na internecie?

Zbudowanie własnego serwisu ogłoszeniowego i postawienie go na Internet to dopiero początek kłopotów. Dalej wyłaniają się problemy organizacyjne, problemy płatnicze, problemy podatkowe i inne które pokazujemy na przykładach pytań i odpowiedzi pobranych z aktualnych dyskusji internautycznych. Wartościowe linki rozszerzające problematykę serwisów ogłoszeniowych zamieszczamy w naszych materiałach uzupełniających na zakończeniu tego artykułu.

Seria pytań i odpowiedzi:

(p) Witam, mam takie pytanie: planuję uruchomienie serwisu ogłoszeniowego z mikro płatnościami dotpay.pl. Czy potrzebuję zakładać działalność gospodarczą? I jak płacić podatek? 
(p) Myślę o zleceniu projektu firmie która zrobi projekt strony wykona go i poprowadzi chodzi o reklamę hosting. Co myślicie o pomyśle ? Podawajcie swoje sugestie jak to ulepszyć i od czego zacząć dokładnie. Pozdrawiam.
(o)   Ciekawy pomysł. Niech się Pan do mnie odezwie na pw, chętnie porozmawiam na temat pomysłu i po części również jego realizacji. 
(p) Czy muszę zakładać działalność gospodarczą?
(o)   Nie trzeba działalności ale tu jest kwestia podatków bo z tego co wiem jeśli np tworzysz strony internetowe to podatek wynosi: Jeżeli robią to w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, to według przyjętego dla tej DG sposobu opodatkowania. Jeżeli jest to działalność wykonywana osobiście (bez prowadzonej pozarolniczej DG), to koszt uzyskania przychodów jest zryczałtowany i wynosi 50%.
(o)   Jeśli ogłoszenia będą darmowe to nie musisz. Jeśli jednak chcesz czerpać zysk z tego portalu to jak najbardziej musisz założyć działalność gospodarczą.
(o)    Możliwe, że nie ma konkurencji, jest tylko jedno „ale” – promocja takiego serwisu (pomijając potężną wiedzę o internecie) czyli spory kapitał na promocję. Dodatkowo należałoby przemyśleć dobrze model zarabiania. Jeśli chodzi o różnego typu bazy/katalogi/spisy to jest to dość trudny rynek, na którym podstawą będzie samozaparcie, wiedza i kapitał.

Jedno pytanie konkretne:

Witam, mam pytanie jak się rozliczać z podatku dochodowego w sytuacji…
Mam portal z ogłoszeniami nieruchomości. Opcję podbicia i wyróżnienia ogłoszenia są płatne. Za płatne usługi użytkownicy płacą przelewając pieniądze poprzez dotpay. Wpłacając pieniądze przez dotpay trafiają one na moje konto a także są widoczne w koncie wewnętrznym użytkownika w jego panelu. Po dokonaniu wpłaty może dowolnie dysponować środkami na podbicia bądź wyróżnienia swoich ogłoszeń.
        Przykładowo: użytkownik wpłaca 10 zł dnia 1.1.2014 i podbija 2 swoje ogłoszenia po 2,46 brutto za szt- czyli po tych operacjach zostaje mu na koncie 10-4,92=5,08. W marcu 2014 użytkownik sprzedał nieruchomości więc ogłoszenia mu już nie są potrzebne.
Moje pytanie co wtedy z pozostałą kwotą 5,08 u tego użytkownika na koncie?
       Jeżeli dostałem wpłatę w styczniu 2014 to od tej kwoty (10zł) muszę odprowadzić podatek. W marcu natomiast klient chce wypłacić resztę swoich pieniędzy.
Czy to mi wtedy pomniejsza dochód ?
Czy potrzebna jest korekta podatku dochodowego?


Przykład z listopada 2012 roku Forumowisko.

Chcę założyć serwis ogłoszeniowy, coś w stylu tablica.pl, gumtree.pl, nie mam żadnej wiedzy z zakresu tworzenia stron od zera, HTML itd. dlatego chcę stworzyć serwis ogłoszeniowy na Blogspocie (blogger.com) lub WordPress’ie. Blogspot jest bardzo wygodny i łatwy w obsłudze dlatego chciałbym stworzyć na jego bazie serwis ogłoszeniowy..i tu pytanie – Czy Jest Taka Możliwość ? Jeśli tak to proszę opisać jak to zrobić, a jeśli nie da się tego zrobić na blogspocie to czy na innych darmowych kreatorach stron internetowych jest taka możliwość?

< odp 1.> Na początek zainwestuj w domenę najlepiej na ovh.pl tam są najtańsze potem znajdź serwer (nie te za sms’a po 5zl za rok) a co do budowy takiego serwisu to WordPress odpada to system blogowy nie wykluczam tego ze na nim nie można ale musiał byś pisać cały szablon od zera żeby z niego zrobić dobry portal ogłoszeniowy darmowych szablonów nie znajdziesz bo sam to kiedyś przerabiałem a jak już coś znajdziesz to jest płatne a darmowe są dość słabe zainteresuj się Joomla”em on jest robiony typowo pod „serwisy” jak nie zamierzasz się uczyć HTML’a css/a itp to lepiej zacznij już zbierać pieniądze bo się wykosztujesz na spore sumy.

<odp 2.> „zacznij już zbierać pieniądze bo się wykosztujesz na spore sumy.” Myślę że da się zrobić dobry serwis ogłoszeniowy za darmo, tutaj znalazłem szablon serwisu ogłoszeniowego joomli – http://www.design-jo…dla-joomla.html Jaką darmową domenę polecacie?

< odp 3.> Nie potrafisz stworzyć własnej strony internetowej? Albo po prostu nie masz na to czasu? Nasza firma oferuje usługi webdesignu dla mały firm oraz osób prywatnych. Jako jedyni oferujemy stworzenie strony internetowej całkowicie za darmo! Warunek jest jeden: należy skorzystać z naszych usług webhostingu. Ceny są naprawdę niskie! Kładziemy duży nacisk na jakość! Dla nas najważniejsze jest dobro klienta, dlatego współpracujemy z każdym indywidualnie.
Działamy od 2004 roku i przez ten czas zaspokoiliśmy potrzeby 11 000 klientów! Więcej informacji… (usunięte przez administratora aby nie przysparzać darmowej reklamy) a ja z swoje strony polecam skrypt ogłoszeń firmy edios, sam mam na nich swój portal z maszynami rolniczymi. wszystkim poprzez panel zarzadzam i to mi starcza. a wcześniej kupiłem jakis tani skrypt podobny do tablica to przestrzegam wszystkich bo strata pieniędzy

Opinia Projektu IQ-@rius

Czy warto robić serwis ogłoszeniowy?

Każdemu kto zwraca się do nas z pytaniem o założeniu własnego portalu ogłoszeniowego odpowiadamy następująco;

By móc Ci pomóc…!!!

…musimy zaznajomić się z Twoja wizją, by przełożyć ją bezbłędnie na język internetu.
Jeżeli nie posiadasz swojej własnej wizji a jedynie szukasz wykonawcy portalu ogłoszeniowego za określoną cenę i w określonym czasie to znalazłeś się w niewłaściwym miejscu.

Możemy Ci co prawda polecić kilku ekonomicznych wykonawców portali ogłoszeniowych ale nie nie wróżymy Ci sukcesu. Musisz zdać sobie sprawę, że statystycznie ujmując 95% projektów internetowych  upada w przeciągu 90 dni od momentu wystartowania z gotową stroną internetową.

Jeżeli chcesz dojść do sukcesu to musisz znaleźć się w tych pięciu procentach, które przetrwają dłużej. A to wymaga:

 • koncentracji,
 • planu działania,
 • własnego wkładu pracy
 • odpowiednich środków finansowych.

Jeżeli te cztery elementy wziąłeś pod uwagę to zapraszamy do współpracy i przedstawienia nam swojej wizji biznesowej.

Piszemy wizji biznesowej ponieważ sukces nowo otworzonego portalu ogłoszeniowego musi opierać się na realiach ekonomicznych a nie na marzeniach opartych na sukcesie innych stron już istniejących.
Pamiętaj jeżeli chcesz osiągnąć sukces w danej niszy rynkowej, która jest już opanowana przez kogokolwiek innego, musisz przedstawić produkt lepszej jakości lub po prostu zwalczyć istniejącą już konkurencję by zająć jej miejsce.
Jeżeli odkryłeś niszę rynkową nie opanowana przez liczącą się konkurencję twoje szanse są o wiele lepsze – musisz tylko dobrze zdefiniować swoją taktykę wejścia na nieopanowany rynek.
Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o budowie następnego bezpłciowego serwisu ogłoszeniowego, zastanów się Czy Warto? Czy może wpierw poświęcić więcej czasu na dokonanie analizy konkurencji i na realną ocenę własnych możliwości.

Drogi nasz przyszły partnerze biznesowy!

Znalazłeś się na specjalnie wypozycjonowanej stronie internetowej z użyciem antyindeksacji relatywnej. Strona ta została zainstalowana w marcu 2012 roku w tym miejscu i od czasu do czasu była kilkakrotnie uaktualniana. Wyszukiwalność tej właśnie wybranej strony podlega stałemu monitorowaniu na skuteczność fraz języka naturalnego. Skuteczność jej w ostatnim okresie oparta została na frazie:

Jak założyć portal ogłoszeniowy

Dopóki Wielkie G. utrzyma ten tekst na PIERWSZEJ pozycji w wyszukiwaniach na długi ogon będziemy wykorzystywać moc naszych badań A Ty nie przegap swojej szansy. Tak może wyglądać Twoja strona sponsorowana. Skontaktuj się z nami.

Projekt IQ-@rius.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce serwis ogłoszeniowy:

 • egospodarka.pl – Serwis ogłoszeniowy a podatki i działalność gospodarcza   (iq.link zaktualizowany 2014-12-07)
 • forumprawne.org – Podatek dochodowy – portal ogłoszeniowy   (iq.link zaktualizowany 2014-12-07)
 • forum.php.pl – Jak podejść do wyprodukowania nowego serwisu ogłoszeniowego w realiach roku 2014   (iq.link zaktualizowany 2015-01-29)
 • antyweb.pl – Wielka modernizacja najbardziej znanego serwisu ogłoszeniowego z dziedziny motoryzacji   (iq.link zaktualizowany 2015-06-07)
 • novito.pl – regionalny serwis ogłoszeniowy – Powstał na przełomie roku 2016/2017. Sprawdziliśmy w kwietniu 2018. Gratulacje , serwis dalej się utrzymuje na powierzchni.   (iq.link zaktualizowany 2018-04-23)
Zapraszamy do komentarzy.

10 odpowiedzi na „“Serwis ogłoszeniowy – od pomysłu do realizacji (jak założyć i jak sobie poradzić z tą działalnością gospodarczą)?””

 1. Polecam Stolica Lokalnie – Ogłoszenia Warszawa. Darmowy serwis ogłoszeniowy z Warszawy. (Uwaga ten wpis prowadzi do reklamy inwestycyjnej a nie do serwisu ogłoszeniowego – Iqarius)

 2. alehit pisze:

  Polecamy darmowy serwis ogłoszeniowy z maszynami rolniczymi i budowlanymi http://alehit.com

 3. Adam pisze:

  A ja polecam nowy darmowy serwis ogłoszeniowy https://www.wszystkotujest.pl. (Uwaga. Nie istnieje w roku 2018. – Iqarius)

 4. pingwin pisze:

  A ja polecam novito.pl – darmowe ogłoszenia drobne. Przede wszystkim prosty i ładny.

 5. notice2 pisze:

  To może ja też coś polecę:)
  Skrypt ogłoszeniowy https://wyremski.pl/skrypt/notice2

 6. Oliver STEC pisze:

  Zawsze korzystalem z tablicy.pl do zamieszczania ogloszen, dzis najszybciej jednak dostaje odpowiedz na ogloszenia skladane na http://top-ogloszenia.net/ i to jest dla mnie najwazniejsze.

 7. Polecam darmowy serwis ogłoszeniowy – Giełda Maszyn Ciężkich – http://www.motomaszyny.pl

 8. Paweł pisze:

  Polecam http://oglaszaj24.pl darmowe ogłoszenia bez rejestracji.

 9. My dbamy naszych klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży :: Nieruchomości Opole

 10. mojzamek pisze:

  Darmowy portal nieruchomości już otwarty! Przeglądaj, dodawaj, szukaj razem z mojzamek.pl

Dodaj komentarz