Motywacja. Wszystko co chcesz wiedzieć o motywacji.

8-O MOTYWACJA 8-O

Prawie wszystko co chciałbyś wiedzieć o motywacji.

motywacja8-O Motywacja jest siłą napędową każdego człowieka. Jest to coś, co skłania nas do działania. Motywacja to proces, który wywołuje, ukierunkowuje i podtrzymuje określone nasze zachowanie, w celu osiągnięcia określonego celu. Motywacja jest skuteczna gdy jest pozytywna.


Motywacja jest skuteczna gdy…

  • Osiągnięcie celu jest postrzegane przez człowieka jako spełnienie jego zamierzeń.
  • Prawdopodobieństwo realizacji tego celu jest stosunkowo duże.

Projekt IQ-@rius prowadząc coaching biznesowy  stara się uświadomić początkującym biznesmenom internetowym prawdy niepodważalne; tak stare jak historia ludzkości. Wyszukujemy więc najlepsze opracowania jakie możemy odnaleźć na Internecie i podajemy bezinteresowne przekierowania by pomóc w zdobywaniu wiedzy. Tym razem naszą uwagę wzbudziły dwa artykuły traktujące wszelkie aspekty motywacyjne bardzo poważnie, szeroko, praktycznie, teoretycznie, naukowo a nawet felietonistycznie. Polecamy.

Marzenia i ich realizacja.

“Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie czytają o dalekich lądach i śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń.”

Wojciech Cejrowski

apla

Materiały do studiowania w tematyce motywacyjnej:

  • www.bryk.pl – Co to jest motywacja    (iq.link zaktualizowany 2012-09-14)
  • Ryszard Pilch – Motywacja budzikowa. Czyli krótka refleksja nad tym, czy budzik z dźwiękiem wiertarki jest dostateczną motywacją to tego, by zabrać się do…przynoszenia zysku    (iq.link zaktualizowany 2014-10-27)

Pierwsza publikacja tego artykułu nastąpiła w lutym 2012 r. a jego ostatnie uaktualnienie dokonane w kwietniu 2015 r. 

Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Kwiecień 2015

Niezydentyfikowane , ,
Copyright 2009 - 2022 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.