Sprzedam portal tematyczny lub gotowy serwis ogłoszeniowy z branży … (np. dżwigowej).

8-O Sprzedam Portal, Sprzedam serwis internetowy 8-O

Typowe ogłoszenia przewijające się na internecie

projekt iqarius - strona ekspercka 8-O Ogłoszenia typu „Sprzedam portal internetowy”  lub „Sprzedam serwis ogłoszeniowy” zawsze wzbudzają zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Ale, ponieważ  z reguły nikt nie sprzedaje kury znoszącej złote jajka, dlatego do każdego takiego ogłoszenia należy podejść z dużą rezerwą i zadać sobie podstawowe pytanie: Czy kupić działający już gotowy serwis internetowy i dostosować go do swojej wizji, czy budować nowy od podstaw?


Kupno-sprzedaż portali tematycznych.

Na podstawie przykładowych ogłoszeń jakie tu i ówdzie pojawiają się na forach branżowych Projekt IQ-@rius stara się naświetlić swój punkt widzenia w tym interesującym temacie.

Ogłoszenie 1

Na stronie internetowej Webol.pl ukazała się oferta sprzedaży gotowego, zaawansowanego serwisu ogłoszeniowego z branży nieruchomości. . Ogłoszenie wygasło. Domena i serwer są opłacone i potencjalny klient może sobie obejrzeć działanie tego portalu w czasie rzeczywistym jako normalny użytkownik internetu.

Serwis „top-mieszkania.pl” pracujący na serwisie dedykowanym (jeszcze w marcu 2013 r. zawierał ok. 160 000 aktualnych ogłoszeń z całej Polski oraz ponad 250 zarejestrowanych biur nieruchomości). Serwis obsługiwał systemy płatności Dotpay.pl oraz Platnosci.pl. Właściciele uważali, że może on stanowić bardzo atrakcyjną platformę dla internetowej działalności agencji nieruchomości ponieważ dodatkowo był przygotowany do eksportu ogłoszeń z programów: Agencja 3000, asariPartner, asariWeb, E-biuro, Imo, Galactica, Media Rent, Real Expert.

Ogłoszenia portalu widoczne były również w znanej wyszukiwarce nieruchomościowej Trovit.pl, co dawało dodatkowy ruch.  Zakupiona domena była w tym czasie dobrze wypozycjonowa (W Google.pl na frazę „ogłoszenia nieruchomości” klasowała się na 12 miejscu. Google zaindeksowało 5000 stron portalu i posiadała Page Rank 2.

12 lutego 2014,

Według opinii Projektu IQ-arius serwis http://top-mieszkania.pl/ w chwili sprzedaży zasługiwał na zainteresowanie inwestora myślącego poważnie o prowadzeniu własnej, niezależnej agencji nieruchomości. Patrząc z perspektywy roku 2014 widzimy, że marzenie o sprzedaży serwisu nie doczekało się realizacji i portal definitywnie zniknął z Internetu.

Ogłoszenie 2

Ukazało się  z datą 27 lutego 2012 roku w serwisie biznes2biznes . Cena sprzedaży – 7000 złotych. Ogłoszenie wygasło.

Portal z rynku nieruchomości mocno rozwijający się w sieci. Portal zawiera zakładki dla ogłoszeń nieruchomości wg kategorii, promocja wyświetlanych i promowanych ofert dla deweloperów, architektów (projekty budynków), biur nieruchomości, notariusze, kredyty firm budowlanych. Portal zawiera zakładki z newsami z rynku, aktualności na rynku (targi/wystawy), system transmisji reklam (Flash). Portal ma rozbudowany system zarządzania CMS, zarządzanie ofertami, klientami, reklamami, newsami, użytkownikami.

Portal chcę sprzedać ze względu na moje działania w innej branży.

Ogłoszenie 3

Ukazało się  z datą 10 marca 2013 roku na forum . Cena nie podana.

Witam,

Sprzedam zarabiający serwis z ogłoszeniami darmowymi. Możliwość wybrania 4 opcji płatnych (premium, wyróżnienie, poleć). Zarobki z Google Adsense oraz zamieszczanych linków oraz artykułów sponsorowanych jak też i banerów. Traffic 3,5 5 tys uu/m
Źródło – głównie wyszukiwarka Google, ale także Yahoo, Bing, Facebook.

Według naszej opinii takie ogłoszenie nie zasługuje na zainteresowanie inwestora. Po prostu ktoś chciał sprzedać kota w worku.

Ogłoszenie 4

Ukazało się  z datą 28 lipca 2014 roku na portalu inwestycje w innowacje . Cena nie podana bo nie chodzi tu o sprzedaż tylko o wsparcie finansowe w celu dalszego prowadzenia portalu.

Anioł Biznesu poszukiwany – zainwestuj w wortal o unikatowej treści

Ogłoszeniodawca: Osoba fizyczna
Branża: Usługi Wartość projektu: do 100 tys. PLN Lokalizacja: Polska
Województwo: Pomorskie  Kategoria: Szukam inwestora
——————————————

Szukam osoby ktora chcialaby zainwestowac w juz dzialajacy, preznie rozwijajacy sie innowacyjny w sektorze/targecie, gdzie jest brak konkurencji jeszcze – ogolnopolski portal tematyczny – z branzy okolo medycznej…

Wortal ten istnieje niespelna 5 miesiecy i zdobyl juz ponad 300 userow i ponad 8 000 odwiedzin.

Nie chce zdradzac sekretow i adresu wortalu – zainteresowanych prosze o kontakt mejlowy – janpalach@o2.pl lub telefoniczny.

Zadaliśmy autorowi ogłoszenia jedno podstawowe pytanie by dowiedzieć się kilku szczegółów ważnych z pozycji inwestora na temat innowacyjności tego projektu. W odpowiedzi zostaliśmy poinformowani, że jest to portal ogólnopolski, portal o dużym przekroju usług realizowany poprzez bardziej holistyczne podejście lub bardziej detaliczne podejście. Wątpimy czy po takim wyjaśnieniu znajdzie się chętny inwestor skłonny zainwestować w aż tak rewelacyjnie zbudowany portal.

Ogłoszenie 5

Ukazało się  z datą 24 kwietnia 2015 roku na portalu biznesoferty.pl . Cena 99.000 zł.

Sprzedam profesjonalny, dochodowy portal branża dźwigowa

Według opisu właściciela jest to jedyny taki specjalistyczny serwis branży dźwigowej, działający na ryku od 11 lat mogący pochwalić się nowoczesną grafiką i funkcjonalnością. Responsywny format pozwala na dostosowywanie się do wielkości ekranu. Zawiera katalog firm, prosty dla użytkownika z możliwościami zarobkowymi dla inwestora. W dziale Wiadomości jest miejsce na informacje branżowe oraz wydarzenia i targi.

Na stronie głównej znajduje się mapka na której są bezpośrednie linki do firm. Poniżej jest wyszukiwarka, następnie polecane firmy oraz katalog. Po lewej stronie znajduje się podział firm względem kategorii oraz lokalizacji. Bliżej środka strony jest lista firm oraz mapa. Na liście firm wyświetlana jest nazwa firmy, miejscowość, adres, e-mail, strona www oraz logo.

Szczegółowy opis funkcjonalności serwisu:

Skrypt pozwala na działanie serwisu na bardzo wysokim poziomie między innymi posiada:
• logowanie, rejestrowanie (z aktywacją), przypomnienie hasła (z potwierdzeniem), logowanie przez Facebook i Google,
Dodawanie firm z lokalizacją na mapie i godzinami otwarcia,
• Promowanie firmy: na stronie głównej, na górze listy, pomarańczową ramką, podświetleniem,
• Wysyłanie wiadomości, zgłaszanie nadużycia, dodawanie firm do obserwacji, dodanie opinii o poszczególnej firmie,
• Strony tekstowe, bloki tekstowe, reklamy/banery, wysyłka newsletterów,
• Serwis dopasowuje się do wielkości ekranu na którym jest wyświetlany.
Panel Administracyjny, pozwala na kompleksową:
• Administracje firmami,
• Zarządzanie użytkownikami z możliwością raportowania nadużyć i banowania a także logowanie przy pomocy Facebook i Google,
• Przeglądanie ogólnych statystyk serwisu a także każdej podstrony,
• Zarządzanie stronami, blokami, slidami, reklamami (z podliczeniem wyświetleń i kliknięć),
• Wysyłki newsletterów z własnymi tekstami i szablonami,
• Zarządzanie właściwościami SEO,
• Obsługa płatności.

Do oferty dodajemy gratis: szczegółową bazę firm, profil na Facebook, grafikę oraz domenę.
Dodatkowe informację na e-mail lub tel.

Ponieważ ogłoszenie jest wciąż aktualne a jego autor nie jest związany z Projektem IQ-@rius wstrzymujemy się z komentarzem do czasu wygaśnięcia ogłoszenia. Zwracamy tylko uwagę na propozycję sprzedaży portalu typowo tematycznego, o czym piszemy na stronie ..

UWAGA!!!

Prosimy o podawanie nowych przykładów.

Jeśli chcesz sprzedać lub kupić gotowy portal czy inny serwis internetowy skorzystaj z naszego linka.

Sprzedam Portal

Po prostu odwiedź tę stronę

apla

Materiały uzupełniające w tematyce sprzedam portal tematyczny:

  • dzwigi.info.pl – przykładowy portal tematyczny z branży dźwigowej   (iq.link zaktualizowany 2015-04-24)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.