Alfabetyczny spis polskich domen internetowych – czyli historia o zmienności internetu.

8-O Słów parę o domenie Zuffa.pl – Co było, a co jest. 8-O

Alfabetyczny spis domen jako przykrywka czarnego kapelusza w pozycjonowaniu.

projekt iqarius - strona ekspercka 8-O Jeszcze w październiku 2012 opisywaliśmy serwis internetowy, który zawierał alfabetyczny spis domen ze znaczkiem .pl.  Pozwalał wyselekcjonować najbardziej popularne polskie strony internetowe, poznać ich historię i aktualne usytuowanie wśród innych domen (czyli w porównaniu do konkurencji). Serwis był łatwy w obsłudze i użyteczny dla szerokiego grona użytkowników szczególnie zainteresowanych zwiększeniem oglądalności i powiększeniem dochodów pieniężnych. Trafił nawet na pewien czas do naszej szufladki Projekt IQ-@rius poleca.


Alfabetyczny spis domen – To już historia

Codzienne lub okresowe porównywanie dokładnej pozycji własnej strony internetowej w porównaniu do innych stron konkurencyjnych, pozwala na oszacowanie jej zmiennej dynamiki, analizę i przewidywanie tendencji przyszłościowych.
Opisywany przez nas serwis był jednym z klonów serwisu zagranicznego wyprodukowanego na rynek polskiego konsumenta. Teksty publikowane po polsku były przykładami najgorszej jakości tłumaczeń. Zakładaliśmy, że najprawdopodobniej były kopiowane bezpośrednio ze „strony matki” poprzez automatycznego Tłumacza Google.

Tak pisaliśmy w październiku 2012 r.

Serwis jest łatwy w obsłudze a dla nas najciekawszą funkcją jest alfabetyczny spis domen. Posługując się nim możemy zorientować się jakie domeny o przybliżonym brzmieniu znajdują się już w posiadaniu przez kogoś innego i możemy się im przyjrzeć dokładniej.

 Z opisu wynika, że serwis automatycznie się aktualizuje. Dodatkowo pokazuje ile domen aktualnie znajduje się na naszym adresie IP. Są to informacje przydatne dla pozycjonerów.

Prosimy o dalsze komentarze na temat tego serwisu od specjalistów w dziedzinie SEO lub od domenologów (jeżeli taka dyscyplina nauki w ogóle istnieje).

A jak wyglądało w kwietniu 2013?

Sprawdziliśmy – wszystko zmieniło się gwałtownie. Same reklamy i przekierowania na strony  sprzedażowe.

A jak wyglądało w sierpniu 2014?

Obejrzyjcie sami. Szkoda nam nawet linkować do tej bezwartościowej strony. Wygląda że skutecznie została sprzedana i dostała się w ręce eksperymentatora w pozycjonowaniu. Ani śladu po alfabetycznym spisie stron internetowych. Za to garbage, śmiecie tekstowe, chłam internetowy, słowem copywriting zdegenerowany.

…uwaga …. w okresie pomiędzy sierpniem 2014 a styczniem 2015 domena zuffa.pl została zdjęta z internetu. (być może na skutek fali krytyki). Sprawdziliśmy jesienią 2018 roku. Stan się nie zmienił.

Alfabetyczny spis polskich domen internetowych – jest w dalszym ciągu celem naszych poszukiwań.

Jedna odpowiedź na „“Alfabetyczny spis polskich domen internetowych – czyli historia o zmienności internetu.””

  1. adams pisze:

    Już niedługo się pojawi , spis będzie zawierał wszystkie strony z całego świata w IPv4.

Dodaj komentarz