Pozycjonowanie organiczne – wyjaśnienie zagadnienia i obalanie mitów.

8-O Pozycjonowanie organiczne 8-O

to ciężka praca pozycjonera, a nie szybkie delektowanie się chwilowymi efektami.


projekt iqarius - pozycjonowanie organiczne
8-O Pozycjonowanie organiczne to działanie, nad którym trzeba pracować nieustannie. To po prostu wytężona praca, wymagająca głębokiej znajomości prawideł internetu. To praca, której na pewno nie podejmą się wszelkiego rodzaju oszuści reklamujący cudowne metody pozycjonowania. Pozycjonowanie organiczne to praktyczne rozwiązanie dla właściciela strony internetowej, który dba o rozwój swojego biznesu.


Pozycjonowanie – definicja

Proces, dzięki któremu Twoja strona internetowa trafia na pierwsze miejsca wyszukiwarek nazywany jest pozycjonowaniem. Obenie bardzo modne stało się pojęcie optymalizacja . Jeśli mówimy o pozycjonowaniu organicznym to  jest to jedna z najskuteczniejszych form promocji. Opracowując nowoczesne  działania marketingowe w internecie nie możemy obyć się bez prób wyniesienia biznesowej strony internetowej  na czołowe pozycje w wynikach wyszukiwań organicznych.

Proces ten wymaga systematyczności, intensywnej pracy oraz zrozumienia zasad działania wyszukiwarek. Rynek SEO ciągle się zmienia, a nasz Projekt razem z nim. Rozwijamy naszą taktykę, dopracowując metody działania aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Stosowane przez nasz zespół metody są bezpieczne, (może nie zbyt szybkie), ale gwarantują stabilną pozycję na szczycie wyników wyszukiwań.
Pozycjonowanie organiczne to długotrwały proces, a nie jednorazowa akcja. Strona przeznaczona do pozycjonowania musi być żywa, aktualna i reagować na wszystkie zmiany na rynku. To nie tylko koncentracja nad ilością kliknięć, ale przede wszystkim na ich jakości. Należy więc z ostrożnością podchodzić do zapewnień tzw. „ekspertów samołuków”, że w kilka tygodni wybrane przez nas słowa kluczowe znajdą się na pierwszych pozycjach w Google. Eksperci pracujący dla Projektu IQ-arius zostali precyzyjnie wyselekcjonowani i są gotowi do waszych usług. ale nikt nie zastąpi  zaangażowania właściciela firmy, który osobiście chce trzymać rękę na pulsie.

Jeśli więc chcemy dobrze wypozycjonować nasz nowy biznes internetowy musimy zacząć działać przynajmniej z 6-miesięcznym wyprzedzeniem koncentrując się nie na cudownych metodach ale na, (no właśnie) – na pozycjonowaniu organicznym. Dzięki takiemu działaniu efekty SEO będą widoczne w odpowiednim czasie.

Nie łudźmy się. Pierwsze efekty będą widoczne dopiero po kilku miesiącach, a o pełnym powodzeniu można mówić po roku, czasem nawet później. Szybkie wzrosty pozycji w wyszukiwarce, osiągnięte w kilka tygodni na pewno są podejrzane i mogą zakończyć się równie szybkim spadkiem w rankingu wyszukiwarek. Czasem jest to wina samych klientów, którzy szybko zapominają o ustaleniach ze swoim pozycjonerem i po kilku dniach lub tygodniach, kategorycznie żądają konkretnych efektów, twierdząc, że jeśli nie są widoczni w naturalnych wynikach wyszukiwania, to pewnie specjalista ds. SEO nic nie robi.

Zapamiętajmy jeszcze raz:
Pozycjonowanie organiczne to proces długotrwały, i zaprojektowany dla biznesu, który ma przetrwać lata. Jednym z ważnych elementów takiego pozycjonowania jest dobry copywriting.

Dodaj komentarz