Pozycjonowanie domowe. Pozycjonowanie dla początkujących. Pozycjonowanie samodzielne albo chałupnicze. Przykłady!

8-O Pozycjonowanie domowe 8-O

To nie to samo co pozycjonowanie profesjonalne. Ale spróbować nie zaszkodzi.

projekt iqarius - pozycjonowanie domowe8-O Pozycjonowanie domowe lub chałupnicze to bardziej „udomowiona” nazwa pozycjonowania organicznego. Nazwa ta została zapożyczona z Forum dyskusyjnego www.Gazeta.pl gdzie jeden z użytkowników forum w zaciszu domowym samodzielnie zastanawiał się nad problemami wypozycjonowania swojej strony internetowej, szukając porad i wsparcia na internecie.


Wypróbowane zasady technik pozycjonowania domowego.

Zaintrygowani  tytułem „Pozycjonowanie domowe” przejrzeliśmy post oryginalny i odpowiedzi. Na ich bazie powstał niniejszy artykuł. Post pod znanym nam adresem już nie istnieje. Przeniesiony został do archiwum lub usunięty. Natomiast nazwa „pozycjonowanie domowe” ujęła nas za serce i pragniemy ją spopularyzować. Jest to cieplejsza odmiana pozycjonowania organicznego, jakie propagujemy na łamach Projektu IQ-arius.

Odpowiednie zastosowanie słów kluczowych według reguł uznawanych przez Wielkiego G.

 • Słowa kluczowe (frazy), na które chcesz pozycjonować swoją stronę internetową powinny występować  w tytułach otagowanych  znacznikami <h1>,<h2>,<h3> itd.;
 • Powinny być pogrubione, napisane kursywą i podkreślone a oprócz tego powtórzone normalnie w tekście;
 • Każdy artykuł musi zawierać odpowiednią minimalną ilość słów;
 • Każdy obrazek (zdjęcie), musi być opisany frazą, zawierającą słowo kluczowe nad którym pracujemy
 • Słowa kluczowe muszą być w tytule wpisu i w pierwszym zdaniu
 • Ilość (gęstość) słów kluczowych musi być odpowiednio wyważona. To znaczy nie może być ich ani za dużo, ani za mało.

Tagowanie.

Tag to słowo, dzięki któremu łatwiej odnaleźć wpis na blogu czy stronie internetowej. Ogólnie wiadomo, że mechanizm tagowania może być jednym ze skuteczniejszych sposobów na zwiększenie ruchu organicznego na stronie. Zajrzyj więc do naszych materiałów uzupełniających.

Wartościowe wpisy (artykuły).

Za wartościowe wpisy uznawane  są teksty, które nie są kopiowane z innych stron internetowych. Powinny to być własne opracowania: ciekawe, wartościowe i rzetelne treści. Każda wyszukiwarka z łatwością rozpoznaje  teksty powielane a nagradza inność.

Obecność na internetowych portalach społecznościowych.

W celu lepszego wypozycjonowania, załóż konto z nazwą swojej strony internetowej o na którymkolwiek z portali społecznościowych (dla przykładu):

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Nasza Klasa

To są miejsca, które skupiają miliony użytkowników, ludzi, którzy podobnie jak ty szukają ciekawych informacji i poprzez nie mogą być przekierowani na twoją stronę internetową.

Założenie  własnego bloga nic nie kosztuje.

Oprócz właściwej strony internetowej zalecane jest założenie darmowego bloga na jednym z darmowych serwisów. Tytuł bloga powinien zawierać elementy z nazwy twojego biznesu, dobrze dołączyć nazwę miejscowości. Treść bloga nie musi być bardzo bogata ale co jakiś czas uzupełniana. Na przykład informacje o nowych produktach czy wydarzeniach w biznesie.
Oto przykład  darmowego, prostego, wzorcowego bloga założonego na domenie wordpress.com  wspomagającego słowo kluczowe  iqarius

Założenie  własnego konta na www.pinterest.com też nic nie kosztuje.

Nie będziemy pisać jak to się robi ale pokażemy jeden przykład z dziedziny „pozycjonowanie i optymalizacja”. Proste to ale jak bardzo skuteczne:  

Komentarze na innych blogach o zbliżonej tematyce.

Przy komentarzach należy w odpowiednio do tego przewidzianej rubryce pozostawić link do twojej strony. Nie należy unikać stron konkurencji. Pamiętaj jednak o tym, aby twoje komentarze były wartościowe i nie wyglądały na typowy spam bo zostaną usunięte przez moderatora.

Dyskusje na internetowych forach dyskusyjnych o zbliżonej tematyce.

Szukaj fora dyskusyjne o podobnej tematyce i zamieszczaj tam swoje posty. Rob to inteligentnie by nie wyglądały na treści sponsorowane.

Zdobywanie linków.

Zdobywanie linków jest jak najbardziej praktyczne w pozycjonowaniu domowym, niemniej należy pilnować się by nie przesadzić.

 • Socjal media – polecamy Facebok, Twitter, Blip, GoldenLine.
 • Komentowanie blogów – komentuj blogi branżowe i pisz wartościowe komentarze jakich nie usunie moderator.
 • Fora Branżowe – umieść link w stopce i profilu.
 • Wymiana linków – bądź ostrożny.
 • Gościnne posty – pozwalaj komentować własne artykuły.
 • Konkursy – poprzez urządzanie konkursów zdobywasz adresy i linki do stron zainteresowanych.
 • Katalogi – bądź ostrożny, przeczytaj nasz artykuł
 • Prywatne precle pisane w serwisach specjalizujących się w publikacji artykułów – polecamy Artelis, Eioba.
 • i tak dalej – czekamy na komentarze.
Ze swojej strony możemy dodać jedynie, że metoda pozycjonowania własnej strony internetowej opisywana powyżej jest skuteczna jedynie, gdy jesteśmy uczuciowo związani ze swoją stroną i będziemy jej poświęcać znaczną część własnego wolnego czasu, doszkalając się i pogłębiając swoją wiedzę. W przeciwnym wypadku radzimy znaleźć kogoś kto się na tym zna trochę lepiej od nas.

UWAGA!!!

Projekt IO-arius działa w ramach ideologii Przyjaznego Internetu, dlatego nie ukrywamy tego co jest ogólnie znane. Rozumiejąc problemy nowo powstałych biznesów internetowych staramy się pomóc w kłopotach z jakimi borykają się młodzi biznesmeni próbujący przebić się ze swoimi przedsięwzięciami poprzez gąszcz chwastów internetu. Każda rzetelnie wykonana strona internetowa, która odpowiada naszym kryteriom może być włączona do naszego Projektu. Wystarczy tylko do nas napisać list motywacyjny z chęcią przyłączenia się do Dobrowolnej Grupy Promocyjnej Pomożemy zbudować wam testową, pilotażową stronę promującą. Ten pilotażowy program jest bezpłatny ponieważ służy nam jako materiał porównawczy do przetestowania modułowych elementów systemu antyindeksacji relatywnej. Testując arkana pozycjonowania organicznego, (nazywanego również pozycjonowaniem domowym) chcielibyśmy tylko otrzymywać od was okresowy feedback. To znaczy byście się chcieli z nami podzielili swoimi obserwacjami na temat postępu widoczności waszej strony na tle innych podobnych stron konkurencyjnych.

Czekamy na wasz feedback.

Klikając na tę linię – to najprostsza droga do kontaktu z nami.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce pozycjonowanie domowe:

 • Zainteresowanych tematem pozycjonowania domowego, dla pogłębienia tematu, zapraszamy do przeczytania dyskusji sprzed lat na forum Domowe sposoby pozycjonowania (iq.link zaktualizowany 2014-02-14)
 • Łukasz Dudko – Jak odpowiednio wykorzystać tagi na stronie? (iq.link zaktualizowany 2018-02-14)

Pierwsza edycja tego artykułu na naszym portalu luty 2012 r.

2 odpowiedzi na „“Pozycjonowanie domowe. Pozycjonowanie dla początkujących. Pozycjonowanie samodzielne albo chałupnicze. Przykłady!””

 1. Update Pony (to niepotwierdzona nazwa przez Google) dla nowego algorytmu. Może być to aktualizacja jednego z istniejących już dotąd algorytmów, jak np: Panda, Pingwin… jednak różnice w wynikach dla „szczególnych” stron dotkniętych tą aktualizacją są wielo-procentowe. Dobre wyniki na temat obecnego spustoszenia podaje Marcus Tober.

  Podstawowe zasady regulowane przez wyszukiwarkę Google:

  Bardziej wartościowe wyniki – Jak zapowiadali przedstawiciele Google wyszukiwarce zależy na obiektywnym przedstawieniu najbardziej trafnych odpowiedzi (wykluczając w tym wszystkie naciągane praktyki SEO);

  Podawana zasada: Optymalizuj stronę pod użytkowników i dostarczaj im najbardziej wyczerpujących informacji … jest wciąż jak najbardziej aktualna.

  Dodam od siebie, że : Przy dzisiejszym unowocześnieniu algorytmów, na Top pozycję mają równą szanse wszyscy, wcześniej mieli tylko ci, którzy się dodatkowo dobrze wypozycjonowali … a dziś to pozycjonowanie szkodzi.

 2. Redelement.pl pisze:

  Dziękujemy bardzo za link do naszej publikacji ;)

  Pozycjonowanie „na własną rękę” na pewno jest możliwe, natomiast wymaga dużego wczytania się w temat i testów – co działa, a co lepiej omijać szerokim łukiem. To wszystko pochłania czas i pieniądze. Ale jak to mówią – dla chcącego nic trudnego :)

Dodaj komentarz