Jak łatwo popaść w kłopoty finansowe i jak trudno z nich wyjść.

8-O Kłopoty finansowe czyli dziura w kasie. 8-O

Materiał szkoleniowy z życia wzięty

projekt iqarius - materiał szkoleniowy 8-O Materiał szkoleniowy dla właścicieli lub menadżerów startup’ów internetowych. Chcemy pokazać jak łatwo popaść w kłopoty finansowe a jak trudno z nich wyjść. Prosimy o prześledzenie przykładowej dyskusji na Forum Kredytowym. Konsekwencje naszego nieodpowiedzialnego działania mogą ciągnąć się latami i mieć wpływ na całą naszą rodzinę, nawet na nasze dzieci. (Tekst został wyedytowany przez redakcję). Wnioski same się nasuwają. Kilka nakazów komornika i jesteśmy załatwieni na całe życie


Oto link do cytowanego tekstu. Zapraszamy na Forum Kredytowe

Witam.
Kilka lat temu prowadziłem działalność gospodarczą ale słaba koniunktura (może mało szczęścia) doprowadziły mnie do kłopotów! W chwili obecnej doszło do tego że mam 8 nakazów komorniczych! Komornik odciąga z mojej pensji i z pensji żony sporo pieniędzy ok.2500zł. miesięcznie a dług nie zmniejsza się. Mało tego rośnie! W takiej sytuacji nigdy w życiu nie spłacę długów o zgrozo moje dzieci też.
Czy zna ktoś jakąś firmę, kancelarię, prawnika ….pomocy!!!

Witam, zajmuję się oddłużeniami – kredyty pod zabezpieczenie nieruchomości, skąd Państwo jesteście ? jakie woj. ?
pozdrawiam,

Witam.
Za kolejny kredyt bardzo dziękuję! Chodzi mi raczej o adwokata, radce, firmę której uda się „odebrać sprawy komornikowi i zdoła zawrzeć ugody z wierzycielami!!!. W tej chwili połowę kwoty które wpłacamy ” idą na komornika.

Witam. Do rzeczy.

Rozwiązanie, które Pan proponuje jest teoretycznie możliwe, w praktyce niewykonalne. Każdy, kto odpłatnie podejmie się prowadzenia takiej sprawy i oceni sytuację inaczej postąpi nieuczciwie. Już tłumaczę dlaczego.

Komornik prowadzi egzekucje na wniosek kilku wierzycieli. Pracodawca odprowadza z pensji pieniądze na konto komornika a ten dzieli te pieniądze pomiędzy wierzycieli. Każdy więc wierzyciel dostaje regularnie swoją „działkę”. Załóżmy, że wiemy jaka to jest kwota i zaproponujemy każdemu wierzycielowi odstąpienie od egzekucji i zawarcie ugody. Przy takim postępowaniu aby usunąć komornika na zawarcie ugody musiałby się zgodzić każdy wierzyciel i to niemal równocześnie. A dlaczego? Oto przykład.

3000 zł potrąca Komornik z wynagrodzenia i dzieli po równo te kwotę pomiędzy 3 wierzycieli ( po 1000,00 zł). W miesiącu lutym dwa Banki poszły Panu na rękę i zgodziły się zawrzeć ugody- do spłaty po 1000,00 zł bezpośrednio do każdego Banku. Ale egzekucja nadal trwa- został jeszcze jeden Bank, który dostanie w marcu nie 1000,00 zł ale całość tj. 3000,00 zł. Tak więc potrącą Panu 3000,00 zł a dodatkowo będzie pan spłacał ugody- po 1000,00 zł każda.

Prowadziłem już takie sprawy (w firmie, w której procowałem niestety braliśmy wszystko jak leci) i wiem co mówię. Sytuacja jest beznadziejna. Szacuję, że mniej niż 5% szans powodzenia.

Czytaj też „Najlepsza firma windykacyjna

Możliwość komentowania jest wyłączona.