Niedobre techniki pozycjonowania. Co to jest „Black Hat SEO”?

8-O Black Hat SEO ewoluje  8-O

Niedobre taktyki pozycjonowania

niedobre techniki pozycjonowaniaBlack Hat SEO to ogólna nazwa pozycjonowania „spod ciemnej gwiazdy”. Tak określamy różne techniki i metody pozycjonowania, które powodują banowanie stron internetowych przez wyszukiwarki. Niektórzy stosują te metody bezmyślnie, inni uważają że są sprytniejsi od rekinów biznesu i wydaje im się że przechytrzą algorytmy wyszukiwarek. Niektóre firmy pozycjonerskie stosują te metody świadomie i nie myślą powiadamiać o tym swojego klienta. 


Proste metody rozpoznawania starych trików stosowanych przez Black Hat SEO na stronie internetowej

Poniżej opisujemy jak rozpoznać niedobre praktyki pozycjonowania na podstawie analizy własnej strony internetowej lub strony konkurencji.

Termin Black Hat SEO pochodzi od wyrażenia angielskojęzycznego black hat (dosłownie czarny kapelusz), który oznacza czarny charakter. Samo pojęcie black hat pochodzi z westernów, gdzie bohaterowie pozytywni nosili kapelusze białe, a złoczyńcy czarne.

Typowe elementy jakich nie powinna posiadać twoja strona:

  • Strona nie posiadająca treści, lecz wypełniona powtarzającymi się słowami  kluczowymi. Jeżeli ponad 30% treści to same słowa kluczowe to jest bardzo niedobrze.
  • Strona, zawierająca słowa kluczowe w kolorze tła, po to aby frazy nie były widoczny dla czytelnika  tylko dla robotów. Można to wykryć zaznaczając cały tekst na stronie.
  • Strona, zawierająca słowa kluczowe pisane bardzo drobną czcionką nieczytelną dla człowieka.
  • Strona, która automatycznie przekierowuje na inna witrynę (cloaking pages)

Jeżeli stwierdzisz, że niedobre techniki pozycjonowania były i dalej są  stosowane na twojej stronie internetowej, skontaktuj się jak najszybciej ze swoim webmasterem. Być może będzie starał się przekonywać was, że to będzie to chwilowo skuteczne, ale wierzcie nam – skończy się banem. Gra nie warta świeczki. Powiedz o tym wyraźnie swojemu webmasterowi.

Black Hat SEO ewoluje

Ponieważ nic nie trwa wiecznie i te metody jakie wymieniliśmy powyżej przestały być skuteczne ponieważ okazały się staroświeckie, banalne i rozpoznawalne nawet przez małe dzieci specjaliści od czarnego pozycjonowania starają się pozyskać klientów głosząc nowe pomysły.

W materiałach uzupełniających będziemy starali się pokazywać przykłady  takich innowatorów.

Pozycjonowanie organiczne.

Natomiast gorąco zachęcamy do zapoznania się z metodami pozycjonowania organicznego, które jest bardziej pracochłonne ale bardziej skuteczne. Przeczytajcie o technikach pozycjonowania jakie stosujemy w Projekcie IQ-@rius

apla

Materiały uzupełniające w tematyce Black hat SEO:

  • Gigasurf.pl – „Firma” bez adresu i bez telefonu szuka klientów na szybkie i atrakcyjne wypozycjonowaniem powiązane ze zbieraniem punktów za aktywność.   (iq.link zaktualizowany 2015-05-14)
  • Google – oficjalne stanowisko na temat stron „wspomagających” produkowanych przez czarne kapelusze SEO   (iq.link zaktualizowany 2015-06-07)
  • PRZEMYSŁAW ŚMIT POLECA: – Pozycjonowanie stron – jak robić zaplecze i dlaczego lepiej go nie robić?   (iq.link zaktualizowany 2016-04-15)

Dodaj komentarz