Pomoc dla biznesu. Jak zwiększyć skuteczność marketingu? Jak opracować dochodową strategię? Jak zwiększać zyski?

8-O Pomoc dla biznesu 8-O

Jak zwiększyć skuteczność marketingu internetowego dowiesz się na internecie!

pomoc w biznesie8-O Jak uzyskać pomoc dla Twojego biznesu? Chcesz się dowiedzieć, jak spowodować, by Klienci szukali Ciebie i Twojej firmy, a nie odwrotnie? Szukaj odpowiedzi online.
Tak i my zrobiliśmy w roku 2012. Na podstawie pytania zawartego w tytule powstał artykuł odnoszący się do tekstów propagujących szkolenia pomocnicze dla mniej doświadczonych biznesów. W ówczesnym czasie, przy ówczesnych algorytmach, tak formułowane teksty plasowały się na pierwszych miejscach w googlowskiej wyszukiwarce. Choć cytowana strona internetowa dalej istnieje, wyraźnie widać że zatrzymała się w rozwoju i podstawowe wpisy nie były aktualizowane od kilku lat. Sprawdź to sam.  


Pomoc dla biznesu

Tak było pisane: By uzyskać cenną, bezpłatną pomoc dla biznesu, zaloguj się a dowiesz się, jak to jest możliwe. Co trzy dni będziesz otrzymywać kolejne praktyczne wskazówki poparte doświadczeniem z wielu różnych branż.
Na dzień dzisiejszy (grudzień 2014 r) napis istnieje w kształcie nieco zmodyfikowanym: Otrzymaj bezpłatnie dostęp do Strefy Premium zawierającej praktyczne porady dla Przedsiębiorców, Menedżerów, Handlowców i Marketerów.
Materiały opracowali specjaliści z agencji marketingowej xxx, którzy na co dzień zajmują się zwiększaniem sprzedaży firm w internecie oraz kreowaniem wizerunku marek.

Poniżej przedstawiamy testy wybrane, lecz wciąż aktualne. Można by rzec ponadczasowe.

Cechy lidera:

Lider to osoba która nie pcha ludzi przed sobą

lecz ta za którą ludzie podążają

Iwona Majewska Opiełka

Lider powinien potrafić wydobyć ze swoich pracowników, podwładnych ich potencjał. Dobry przywódca pokazuje innym ludziom ich pozytywne strony wydobywa z ludzi to co mają w sobie najlepsze. Tymczasem statystyki pokazują, że wybitni liderzy zdarzają się w liczbie mniejszej niż jeden na stu. Skąd ta rozbieżność?

Z obserwacji wynika, że każdy z nas przejawia inny stopień przywództwa. Niektórych skłania do pracy lęk przed utratą podstawowych potrzeb (schronienie, wyżywienie, bezpieczeństwo). Inni natomiast czerpią satysfakcję z wykonywanej pracy. Ci właśnie najczęściej trafiają na wyższe i bardziej odpowiedzialne stanowiska i stają się liderami. Do tego potrzebny jest talent, motywacja, odpowiedzialność, samodzielne myślenie i wytrwałość w dążeniu do określonych celów.

Najwięksi ludzie tego świata nie wiedli życia pełnego sukcesów. Nieraz wyobrażamy sobie ich jako postaci idealne, a nie dostrzegamy trudności, z którymi musieli sobie poradzić. Różnią się od nas tylko tym, że się nie poddali. Działali nieraz bez poczucia sensu, napawały ich wątpliwości i nachodziły pytania bez odpowiedzi. Poradzili jednak z tym sobie.  Potrafili pociągnąć ludzi za sobą, pokazać im wizję i napełnić motywacją do działania.

Andrew Carnegie jeden z najbogatszych ludzi świata z początku XX wieku, twórca 40 milionerów, kazał umieścić na swoim nagrobku taki napis:

Tu leży ten który przyciągał lepszych od siebie

Carnegie był liderem wszechczasów. Ze „stajni” Carnegiego wywodzą sie między innymi Napoleon Hill i Charles Shwab.

Przywódca przede wszystkim powinien rozumieć punkt widzenia drugiego człowieka, wykazywać się wysokim poziomem inteligencji emocjonalnej i związaną z nią empatią. Wszystkie te cechy kształtują się w prawej półkuli naszego mózgu. Nie są to cechy uwarunkowane genetycznie , można je w sobie wykształcić po przez rozwijanie prawej półkuli. Służą do tego proste ćwiczenia oraz bodźce oddziaływujące na naszą wyobraźnię, takie jak słuchanie muzyki , tworzenie, malowanie,czytanie poezji i wszelkiego rodzaju aktywność proartystyczna.

Dla tego nie można mówić że przywódcą trzeba się urodzić, można się
nim stać. Ty możesz nim być jeśli tylko będziesz tego chcieć.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce pomoc dla biznesu:

  • www.edufirma.pl  Rafał Szewczak – Certyfikowany Coach – Jak mogę Ci pomóc w biznesie?   (iq.link zaktualizowany 2014-12-28)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.