Czy można wykonać portal ogłoszeniowy w 3 dni samodzielnie nie będąc programistą?

8-O Portal ogłoszeniowy 8-O

Czy można szybko i bez znajomości programowania?

serwis ogloszeniowy projektu iqarius8-O Czy możliwe jest wykonanie portalu ogłoszeniowego w tak krótkim czasie? Gdzie tkwi haczyk?
Oczywiście że można jak się tylko napisze chwytliwy tytuł. Przynajmniej było to możliwe w tekście napisanym w roku 2010 (a więc już leciwym), który czytany był prawie 13.000 razy. Znaczy się temat jest dalej atrakcyjny. Autor przekonuje nas, że aby wykonać portal ogłoszeniowy w trzy dni wystarczy jedynie zastosować się do jego porad. Link do w/w artykułu zamieszczamy na końcu naszego opisu.  Nie uważamy jednak, że będzie to dobrze wykonany Portal ogłoszeniowy.


Portal ogłoszeniowy do szybkiej realizacji.

Zobaczmy więc co pięć lat temu doradzał nam autor?
Silnik serwisu ogłoszeniowego może być oparty o popularny system zarządzania treścią Joomla. Joomla to jeden z popularnych CMS-ów, łatwy w zastosowaniu i do tego bezpłatny, oparty na licencji Open Source.

Posiadając już własne konto hostingowe można przystąpić  do instalacji systemu z pomocą Fantastico. Materiały szkoleniowe można obejrzeć na YouTube: (linki podajemy za w/w artykułem)
i…
i…
i…

W drugim etapie należało zainstalować moduł skryptowy, który miał obsługiwać ogłoszenia. Niestety w roku 2014 ten link stał się nieaktualny.
http://www.design-joomla.pl/aktualnosci/528-dj-classifieds-czyli-ogloszenia-dla-joomla.html

Do zbudowania atrakcyjnej szaty graficznej mogą posłużyć typowe szablony. Na rynku dostępne są tysiące komercyjnych i darmowych szablonów. O tym wszystkim i o innych szczegółach można poczytać sobie więcej w recenzjonowanym artykule.


Przedstawiamy skrypt ogłoszeń drobnych, dzięki któremu możesz w prosty sposób otworzyć swój własny zarabiający serwis internetowy. Użytkownicy mają możliwość promowania swoich ogłoszeń płacąc za te usługi poprzez SMS lub przelew / kartę kredytową. Dodatkowo skrypt umożliwia tworzenie stron sprzedawców na których mogą gromadzić swoje oferty w jednym miejscu pod własną subdomeną. Oprogramowanie oparte zostało na latach doświadczeń w tworzeniu stron internetowych – dlatego otrzymujesz produkt najwyższej jakości. Ogłoszenia 3.0.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce portal ogłoszeniowy:

  • Obiecywany link. Czyli prawie jak w naszym tytule: Jak wykonać portal ogłoszeniowy w 3 dni bez większej wiedzy programistycznej?
  • getsoft.pl – prosta droga to zakupienie gotowego skryptu za 499 złotych plus VAT i inne koszty następcze. Tak oto reklamuje się ta firma   (iq.link zaktualizowany 2015-01-07)

Jedna odpowiedź na „“Czy można wykonać portal ogłoszeniowy w 3 dni samodzielnie nie będąc programistą?””

  1. Krzysztof M. pisze:

    Jeśli portal ma być po polsku polecam gotowe skrypty portali http://www.getsoft.pl

Dodaj komentarz