Internetowe strony interaktywne. Flash przestaje być użyteczny.

8-O Interaktywna strona internetowa. 8-O

Czy to znaczy strona na której coś się rusza?

strony interaktywne8-O Reklama nie jest już sztuką dla sztuki. To potężny instrument pozwalający na przekazanie pozytywnego wizerunku marki, produktu czy usługi. Jedną z form inteligentnej i innowacyjnej reklamy stają się internetowe strony interaktywne. Jest to atrakcyjny model strony internetowej wymyślonej dla szukającego nowych wrażeń Internauty. Wypełniają niszę (czyli lukę w wirtualnym świecie) wpychając się pomiędzy wypełnione po brzegi, graficznymi efektami, nużącymi a zarazem – statycznymi stronami internetowymi. Strony interaktywne są budowane specyficznie dla człowieka a nie dla robotów Google. 


Czym się różni strona interaktywna od strony statycznej?

Nowoczesna strona interaktywna może różnić się od tradycyjnych stron internetowych zasadniczo. Tekst informacyjny jest zminimalizowany ponieważ nie musi być indeksowany. Liczy się grafika i innowacyjność. Użytkownik może być zaskoczony możliwością interakcji lub trafia na specjalnie spreparowaną stronę poprzez przelinkowanie ze strony głównej. Innym sposobem jest marketing szeptany czyli linkowanie poprzez rekomendację.

Interaktywna strona zbudowana jest celowo po to by wciągnąć użytkownika w akcję, pozwolić mu się wykazać wiedzą lub innymi zdolnościami,  a tym samym  dowartościować się. Może też być zaprojektowana jako naturalna odskocznia, nastawiona na relaks i inteligentną formę rozrywki. Interaktywność strony pozwala użytkownikowi oderwać się od szarej rzeczywistości.

Strona interaktywna to nie to samo co agencja interaktywna… niemniej:

Drogi nasz przyszły partnerze biznesowy!

Znalazłeś się na specjalnie wypozycjonowanej stronie internetowej z użyciem antyindeksacji relatywnej. Strona ta została zainstalowana w październiku 2011 roku w tym miejscu i od czasu do czasu jest uaktualniana. Wyszukiwalność tej właśnie wybranej strony podlega monitorowaniu na skuteczność frazowania zmyłkowego. Od początku istnienia tej strony Wielkie G. uporczywie podrzuca swój wybiórczy długi ogon:

Agencja interaktywna

zamiast sugerowanego „strona interaktywna”. nie jestesmy w stanie zmienić upodobań potentata rynku wyszukiwarkowego więc cieszymy się z osiągniętych wyników. A Ty wykorzystaj swoją szansę. Tak może wyglądać Twoja strona sponsorowana. Skontaktuj się z nami.

Projekt IQ-@rius.

Dobrze zaprojektowana i dobrze wykonana strona interaktywna zaczyna promować markę sama z siebie na zasadach marketingu szeptanego.  Zaciekawiony klient poleci ją swoim znajomym i tak dalej. Pojawi się na portalach społecznościowych i będzie spełniać rolę ambasadora marki. Jej użytkownicy nie zdając sobie sprawy, że pracują na cudzą korzyść będą propagować pozytywny wizerunek naszej działalności internetowej. Jest to jeden z przykładów brandingu emocjonalnego.

Zaciekawiliśmy Was jak wygląda taka strona? Chcecie zobaczyć praktyczne zastosowania? Prosimy nacisnąć  

Zobaczycie duży kwadrat złożony z mniejszych kwadracików. Klikając na poszczególne kwadraciki w odpowiedniej kolejności możemy stworzyć muzykę Możliwości są nieograniczone.

Oto przykład profesjonalnie wykonanej promostrony zawierającej HD video grupy artystycznej Lumennoctis jj

O Flashu napiszemy poniżej. Wytłumaczymy dlaczego zaczyna wychodzić z mody. Może to temat na oddzielny artykuł. Co o tym sądzicie?

apla

Materiały uzupełniające w tematyce stron interaktywnych:

  • www.ewitryna.pl – W roku 2011 pisali: strony ineraktywne to przyszłość internetu…   (iq.link zaktualizowany 2012-01-02)
  • www.stacjawww.pl – przykład strony interaktywnej   (iq.link zaktualizowany 2014-03-17)

Dodaj komentarz