Coach pomoże w zidentyfikowaniu podstawowych błędów popełnianych przez niedoświadczonych biznesmenów internetowych.

8-O Gdy zawodzi lider czyli zaślepienie biznesmena 8-O

Błędy w zarządzaniu, które tylko doświadczony Coach potrafi unaocznić.

projekt iqarius - coach biznesowy 8-O Coach to zawód specyficzny. Jego rola w uświadomieniu błędów popełnianych w zarządzaniu przedsięwzięciem jest niezaprzeczalna. Coach pracuje bezpośrednio z liderem biznesu wskazując najważniejsze błędy w zarządzaniu wynikające z rutynowego podejścia do istniejących problemów. Poniżej o najważniejszym zagrożeniu, czyli o cechach charakteru menedżera.


Przy pierwszych objawach obniżania się wartości sprzedaży i niemożliwości ustalenia przyczyn tego zjawiska – kiedy własna inteligencja właściciela biznesu i menedżera w jednej osobie zawodzi – zachodzi potrzeba zatrudnienia Profesjonalnego Coacha. On to, poprzez zadawanie odpowiednich pytań i nakierowywanie uwagi klienta potrafi odkryć przyczyny niechcianych zachowań i problemów a następnie znaleźć rozwiązania korygujące błędy z których nie zdajemy sami sobie sprawy.

Cechy jakimi powinni legitymować się biznesmeni internetowi – to wybitność i ponadprzeciętność, bardzo wysoki poziom aktywności zawodowej, niezwykła pomysłowość i wrodzone skłonności do podejmowania ryzyka. Cechy powyższe umożliwiają zbudowanie dochodowego biznesu internetowego, rozwój firmy i odniesienie sukcesu finansowego. Czasem jednak, te same cechy prowadzą do typowego zaślepienia i przyczyniają się do popełniania rutynowych błędów.

Bądźmy świadomi, że te pozytywne cechy charakteru mogą również spowodować upadek biznesu.

 

Lista przygotowana przez ekspertów Projektu IO-arius, pokazująca najbardziej typowe zachowania liderów biznesu prowadzące do samozagłady.

Kiedy brak planu biznesowego, kiedy zawodzi złudna strategia, wtedy wszystkie poczynania lidera biznesu mogą pójść w kierunku bliżej nieokreślonego celu. Oto typowe zachowania właścicieli małych biznesów internetowych jakie opisują nasi coachowie. i

Najbardziej niebezpieczne typy zachowań, czyli błędy działania nie zauważane przez „zapracowanych na śmierć” biznesmenów internetowych

  • Zosia Samosia
  • Boss Gromczy  
  • Nie jestem zawodowym finansistą
  • To nie ja, to oni
  • Konserwatywny ironista
  • Oszczędności pozorne
  • Brak strategii i planowania
  • Nieudacznik życiowy

Pokazujemy również jeden z wielu zewnętrznych artykułów w tym temacie dostępny pod następującym linkiem   Artykuł nie jest długi ale na pierwszym miejscu wyszczególnia jeden z największych błędów czyli brak perfekcyjnego planu biznesowego.

Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Listopad 2014

Coaching biznesowy, IQ-Business , , ,
Copyright 2009 - 2022 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.