Biznesowy coaching pokaże Ci jakie modyfikacje należy zastosować w realizacji strategii rozwoju Twojego biznesu.

8-O Biznesowy coaching 8-O

Personalne szkolenie wyższego szczebla


projekt iqarius - biznesowy coaching
8-O Jeśli poważnie myślisz o sukcesie swojej firmy, zapoznaj się z poniższym artykułem. Wprowadzi cię on w arkana biznesowego coachingu. Biznesowy coaching.
Miałeś pomysł na biznes. Stworzyłeś biznes plan. Wydaje Ci się, że masz dobry plan marketingowy? Próbujesz wprowadzić go w życie ale coś nie wychodzi. Starasz się, ale wciąż narastają nowe problemy. Może w tym momencie powinieneś umówić się na spotkanie z profesjonalnym Coachem?


Co to jest biznesowy coaching?

Coach to osoba zajmująca się doradztwem biznesowym. Można inaczej  powiedzieć, że jest to osobisty konsultant  biznesowy (ang. consulting). Każdy z coachów współpracujących z Projektem IQ-arius ma przygotowane różne programy przystosowane do potrzeb małego biznesu. Niektórzy używają marketingowych nazw takich jak Executive Coaching lub Business Coaching. Coaching biznesowy przeznaczony jest dla małego biznesu z jednoosobowym kierownictwem lub spółką dwóch partnerów. Przy większym gronie zarządzającym preferowany jest Executive coaching.
Trzeba zrozumieć różnicę pomiędzy szkoleniem a coachingiem. Szkolenie jest grupowym i staromodnym sposobem podnoszenia wiedzy potrzebnej do prowadzenia nowoczesnego biznesu. Coaching jest czymś więcej. To bezpośrednia współpraca pomiędzy profesjonalistą, zdającym sobie sprawy z niedoskonałości własnego warsztatu pracy, a wyszkolonym konsultantem osobistym. Ładnie jest to opisane a artykule opublikowanym co prawda trzy lata temu, ale treść jego jest wciąż żywa i na czasie.

Nacisk na zysk jest motorem każdego biznesu (ang. business). W poszukiwaniu przyczyn problemów  narastających w biznesie potrzebne jest wsparcie Coacha. W ten sposób łatwiej jest znaleźć wspólne rozwiązanie. Zarówno znane indywidualności jak i międzynarodowe korporacje polegają na efektywności działania i doświadczeniu coachów w budowaniu własnych strategii rozwojowych.
Budowanie autorytetu, pewność siebie oraz prestiż to znamiona przywództwa. Pragnienie sukcesu jest motorem postępu ale wymaga stosowania taktyki negocjacyjnej i myślenia „Out of box” czyli wyróżniającego się od ogólnych tendencji. Strefa komfortu w wykorzystaniu zasobów wewnętrznych uzależniona jest od umiejętności panowania nad swoimi emocjami oraz zdolności  poświęcenia  się wyższym celom.

Życie bez strachu przed przyszłością zależy od umiejętności radzenia sobie z polityką, władzą i zaufaniem. Umiejętność zachowania równowagi pomiędzy pracą i życiem prywatnym jest więc ważnym elementem sukcesu. Nowoczesne myślenie wymagają identyfikacji z celami firmy i wynalezienie nowych dróg rozwoju. Szczególnie ważne jest to przy zarządzaniu w sytuacji kryzysowej.

Oto przykładowe tematy jakie nasz Coach może przeanalizować razem z Tobą w czasie indywidualnych sesji zgodnie z etyką coachingową.

 • Realizacja koncepcji rozwojowej Twojej firmy na bazie sytuacji rynkowej.
 • Jak powiększyć swoją przewagę nad konkurencją korzystając z atutów osobowości i nowoczesnego działania biznesowego.
 • Indywidualne potrzeby menadżera w procesie budowania strategii rynkowej
 • Spadek efektywności pracy jako wynik utraty wiary w możliwość osiągnięcia sukcesu.
 • Konflikty w pracy zespołu i ich wpływ na niezadowalające wyniki przedsiębiorstwa.
 • Stosowanie awansu jako metoda podnoszenia efektywności pracy.
 • Umiejętność postrzegania ograniczeń swoich możliwości zawodowych pozwala na koncentrację nad wykorzystaniem własnych atutów, a pozostawienie pewnych spraw innym, bardziej kompetentnym osobom.
 • Praca indywidualna nad wykorzystaniem własnego potencjału. Prawidłowe zastosowanie własnych rozwiązań w konkretnych sytuacjach biznesowych.
 • Odkrywanie ukrytych i wzmacnianie istniejących zdolności organizacyjnych.
 • Postrzeganie własnego systemu wartości.
 • Odporność psychiczna i równowaga emocjonalna.
 • Promieniujący entuzjazm lidera przykładem dla sfrustrowanej kadry pracowników.
 • Wzmocnienie pozycji firmy poprzez innowacyjne podejście do starych spraw lub problemów.
 • Przywództwo czyli zarządzanie zespołem + Doświadczenie + Skuteczność = Sprzedaż.
 • Transformacja indywidualna, czyli przekształcenie Manadżera w Lidera
 • Różnica pomiędzy zarządzaniem strategicznym a zarządzaniem operacyjnym.
 • Zysk z coachingu czyli zwrot z właściwej inwestycji.
 • Certyfikat – jako element uwidaczniający świadectwo naszych osiągnięć.

Dodaj komentarz