Portal tematyczny. Modularna struktura Wortalu zbudowanego w ramach Projektu IQ-arius.

8-O Portal tematyczny 8-O

Dlaczego struktura modularna?

projekt iqarius - strona ekspercka8-O Portal tematyczny. Cała tajemnica prostoty budowy i zarządzania funkcjonalnością profesjonalnego portalu tematycznego wynika z jego budowie modularnej. Moduły to po prostu klocki, z których składa się cały portal. Klocki, które można wymieniać, przestawiać, modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb właściciela portalu i jego użytkowników. O tym wszystkim poniżej.


Portal tematyczny.

Jeżeli w twojej głowie zaświtała idea i jesteś prawie pewien, że chciałbyś zostać właścicielem strony internetowej opartej na takim założeniu, spróbujemy przekonać Cię do systemu opartego na doświadczeniach Projektu IQ-arius. Cała siła naszego Projektu oparta jest na praktycznym stosowaniu zasad teorii antyindeksacji relatywnej

Budowa modularna – Esencjonalne wiadomości, czyli jak twój wortal zostanie zbudowany.

CMS(Content Management System) to System Zarządzania Zawartością strony internetowej. Polega on na możliwości modyfikacji, aktualizacji i rozbudowie publikowanej strony internetowej z własnego domowego komputera  przy pomocy ulubionej przeglądarki internetowej. „Zawartość” to nie tylko teksty, ale również wszelkie inne elementy i dane. np.: zdjęcia czy grafiki, schematy, cenniki, komentarze – każdy z tych elementów podlega zarządzaniu, a więc może zostać zmieniony, dodany lub usunięty.

Budowa każdego portalu tematycznego (wortalu) oparta jest na bazie modułów CMS. Moduły te są jak klocki, które można wymieniać, przestawiać, modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb klienta. Zarządzanie klockami w fazie budowania jest dosyć skomplikowane i dlatego potrzebna jest pomoc doświadczonej firmy informatycznej, która dostosuje CMS do Twoich potrzeb. Później po przeszkoleniu i zapoznaniu się z instrukcją każdy z tych systemów może być obsługiwany przez osoby o normalnej inteligencji (patrz nasz artykuł .).


Ponieważ wykonywaniem stron internetowych powstałych w ramach naszego Projektu trudni się kilkanaście wyselekcjonowanych Agencji Interaktywnych, a każda ma inny styl pracy i zakres działalności prosimy o kontakt do naszego działu informatycznego a skontaktujemy Was z najbardziej odpowiednim wykonawcą.


Dodaj komentarz