Chciałbym założyć regionalny serwis ogłoszeniowy… Oczekiwania a rzeczywistość.

8-O Serwis ogłoszeniowy 8-O

Oczekiwania a rzeczywistość.

serwis ogloszeniowy8-O Chciałbym założyć regionalny serwis ogłoszeniowy. Taki w którym ludzie z mojego miasta mogli by dodawać bezpłatne ogłoszenia drobne oraz płatne np. nieruchomości czy motoryzacyjne. Czy muszę założyć działalność gospodarczą i odprowadzać podatek za dochód z płatnych ogłoszeń mowa tu o usłudze SMS? Co powinienem wiedzieć zakładając taki serwis ? Jakie koszty mnie czekają na początku? Proszę o wszelkie informacje. Z góry dziękuję.


Tego typu dyskusje przewijają na różnych forach internetowych.
Tę można prześledzić na stronie

(o1)   Nie musisz na początku zakładać działalności gospodarczej o ile będziesz używał wyłącznie płatności SMS i nie będziesz oferował płatnej reklamy na serwisie, chyba, że poprzez kody SMS.

(o2)   Tak rejestracja każdej działalności przynoszącej przychód podlegający opodatkowaniu jest konieczna. Zastanów sięczy w twojej miejscowosci wieksza czesc populacji ma dostep do Internetu.

(p1)   … interesuje mnie wyłącznie forma online. Bardzo proszę o podpowiedź, w jaki sposób zrealizować ten projekt, mówimy tu o ponad 70 tysięcznym mieście.

(o3)   Chcesz zrobić taki projekt, a nie wiesz jak go zrealizować? Zleć to profesjonalistą, bo skoro zadajesz takie pytanie, sam na pewno nie dasz rady. Moja podpowiedź jest taka – zacznij jako serwis bezpłatnych ogłoszeń. Dopiero jak stwierdzisz, że na stronie jest ruch i potencjalna szansa na ogłoszenia płatne SMS – wtedy zarejestruj działalność. Z doświadczenia wiem, że droga od uruchomienia serwisu do sensownej oglądalności i liczby dodanych ogłoszeń jest dosyć daleka :) serwis z ogłoszeniami nie ma raczej racji bytu, ten rynek jest juz calkowicie nasycony.

(p2)   Czy ktoś wie jaki był by koszt wykonania takiego serwisu ?? oczywiście mowa tu o serwisie regionalnym, czyli ok 10 kategorii nic bardzo skomplikowanego. Coś w stylu http://www.ogloszenia.slupsk.pl/

(o3)   Wszystko zależy od tego na ile będziesz samodzielny, tzn. czy sam umiesz programować.

(p3)   Czy jest możliwość kupienia już gotowej strony ogłoszeniowej (portalu)? Jeśli tak, to jakie są koszta? Znalazłem możliwość zakupu skryptu..za 35 zł, ale problem jest w tym, że nie bardzo znam się na tworzeniu stron www. Czy jest szansa na zarobek przy stworzeniu takiej strony internetowej – przy założeniu, że w mieście 100 tysięcznym brakuje typowo ogłoszeniowego portalu? Jest jedna strona internetowa miasta w której są już ogłoszenia, ale baza jest bardzo skromna. Ogłoszenia również są dodawane na stronach np. gazet, jednakże nie jest to portal ogłoszeniowy.

(o4)   Giganci branżowi nie docierają do tego miasta? W sensie, że istnieje jakaś zakładka z Twoim miastem? Wierzyć się nie chce, ale jeśli tak jest to startuj.

(p4)   Oczywiście tego typu firmy istnieją (ojej, pajeczyna, ogloszenia-info itd itd), ale są to z zasięgiem ogólnopolskim bazy ogłoszeń a mnie interesuje tylko dla samego jednego miasta :)

(o5)   Na allegro jest kilku sprzedawców skryptów: Jeśli się nie znasz to kup sobie jakiś z tańszych za 70 zł i się pobaw, chociaż to nic trudnego, ale ze skryptu za takie pieniądze to kokosów się nie zbije, do tego trzeba umieć pozycjonować bo jak zlecisz to innej osobie to wyjdziesz na zero albo jeszcze zaczniesz dopłacać, w dodatku jak będziesz chciał dodać jakieś funkcje typu licznik odwiedzin czy osób online to sam tego nie zrobisz. Po prostu zleć to firmie zajmującej się tworzeniem stron www, to nie powinno być trudne zadanie.

UWAGA!!!

Celem powyższego artykułu opracowanego przez zespół Projektu IQ-@rius nie jest udzielanie jakichkolwiek porad prawnych. Jest to tylko forma zasygnalizowania realnych problemów z jakimi borykają się twórcy nowych stron internetowych typu serwis ogłoszeniowy. Wszystkie nasze przykłady są z „życia wzięte” czyli z Internetu z podaniem źródła.

Porady prawne z zakresu Internetu.

Jeżeli potrzebujecie informacji do kogo się zwrócić o poradę prawną – skontaktujcie się z nami. Pomożemy wam znaleźć odpowiednich fachowców.

Jeżeli sami chcecie odnaleźć odpowiedni akt prawny, kliknijcie tutaj.

Dodaj komentarz

Iqarius Creation Group
Marzec 2015

IQ-Serwis, Serwis ogłoszeniowy ,
Copyright 2009 - 2018 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.